DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Çiftçilerimize Destek Verilmesi Gerekiyor. Hem De Çokkk Acilen…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çiftçilerimize Destek Verilmesi Gerekiyor. Hem De Çokkk Acilen…
0

Akaryakıt Fiyatları Sürekli Olarak Artıyor.

Bugün itibariyle güncel akaryakıt fiyatları;

İstanbul 

Benzin: 36,87 TL

Motorin: 40,02 TL

LPG (Otogaz): 17,78 TL

Yükselen akaryakıt fiyatları yüzünden yine iğneden ipliğe her şeye zam gelecek demektir.  Zaten bazı fırsatçılar, bazı stokçular, marketler ve bazı esnaflar zam yapmak için fırsat kolluyor. Her zam sonrası marketler hemen etiketleri değiştiriyor. Zaten marketler zam yapmak için fırsat kolluyor ve bahane arıyor ya!

Şimdi gelelim çiftçilerimize…

Çiftçilerimiz zaten uzun zamandır üretim yapmıyor. Hatta bazı çiftçilerimiz üretimi tamamen terk etmek zorunda kaldı. Sürekli yükselen gıda fiyatları ile, sürekli artan vergiler ile,, sürekli artan akaryakıt fiyatları ile yüksek enflasyonun düşürülmesi mümkün değildir.

Çiftçilerimiz nasıl üretim yapsın ki?

Yüksek akaryakıt fiyatları, yüksek maliyetler ,yüksek girdiler yüzünden çiftçilerimizin üretim yapması çok ama çok zor. Zaten son yıllarda gübre ve ilaç fiyatları, ayrıca işçilik maliyetleri oldukça yüksek. Bundan dolayı da çiftçilerimizin bir çoğu üretim yapmıyor artık.

Çiftçilerimizin yeterli üretim yapmaması nedeniyle, ülkemizin ihtiyacı olan tahıl ve bakliyat ürünlerini mecburen ithal etmek zorunda kalıyoruz. 

Çiftçilerimizin sıkıntılarını bilen, çiftçilerimizin derdini yerinde dinleyen ve bu anlamda çözümler üretmek için canla başla çalışan, ayrıca bununla birlikte çiftçilerimizin her daim yanında olan Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, üretime destek vermek için gecesini gündüzüne katıyor. Özellikle tahıl ve bakliyat ürünlerini Rusya ve Ukrayna’dan ithal ediyoruz. Rusya ve Ukrayna ile diplomatik ilişkilerimizin iyi olması sebebiyle bu konuda sorun yaşamıyoruz. Ama ileride sorun yaşayamayacağız anlamına da gelmiyor. O yüzden de ülke olarak tarım alanında top yekün olarak üretim yapmak zorundayız. 

Ülke ekonomisine katkı sağlamak için, Kocaeli tarımına ve çiftçilerimize destek vermek için, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Tahir Büyükakın ve ekibi ile birlikte çiftçilerimize ücretsiz gübre, ücretsiz mazot, ücretsiz fide ve ücretsiz damızlık hayvan desteği veren Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, bu anlamda çiftçilerimize destek verilmesi için devletimizin tüm imkanlarını çiftçilerimiz üretim yapması için kullanıyor. 

Tıpkı Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun yaptığı gibi tüm siyasetçilerin tarıma ve çiftçilerimize destek vermek için, gecesini gündüzüne katarak çalışmalar yapması gerekiyor. Tüm milletvekillerinin sahaya inmesi ve çiftçilerimizle birlikte tarlada ve bahçede çiftçilerimize destek vermesi gerekiyor. Tıpkı sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun yaptığı gibi. 

Halkın dertlerini bilmeyen, sanayicinin dertlerini bilmeyen ve çiftçilerimizin dertlerini bilmeyen milletvekillerinden hayır gelmez. Milletvekillerinin Ankara’da makamlarında oturmayıp, sürekli olarak sahada ve halkın içinde bulunması gerekiyor. Çünkü dertler yerinde dinlenir ve yerinde çözüm üretilir. Bu anlamda özellikle Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu başta olmak üzere ,tüm milletvekillerine sıradan bir vatandaş olarak ve bir gazeteci olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Yalnızca seçim zamanı değil, sürekli olarak sahada ve halkın içinde bulunmayı seven, vatandaşımızın derdini kendine dert edinen sn;Radiye Sezer Katırcıoğlu, bu zor günlerde çiftçilerimizle birlikte, çiftçilerimizin üretimini yaptığı ürünlerin hasadı ile bizzat kendi ilgileniyor. Hatta ve hatta çiftçilerimizle birlikte hasat yapıyor.

Öncelikle ” Ata Tohumu Projesi’nin” hayata geçirilmesi konusunda tüm gücüyle ve devletimizin tüm imkanlarını çiftçilerimize destek vermek için kullanan sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, ayrıca “Aromatik Bitkiler Üretim Teşvik” projesini de hayata geçirmiştir.

Bu anlamda olumlu sonuçlar alan çiftçilerimiz, “Aromatik Bitkiler Üretimi ” yaparak ticari anlamda yüksek kazançlar elde etmiştir. Çiftçilerimizin yüksek gelir elde etmesi yönünde ve çiftçilerimizin üretim yapması konusunda çözümler üretilmesi konusunda, ayrıca bu başarıda büyük emekleri vardır. Bu bağlamda Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’na çiftçilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP