DOLAR 32,5480 % 0.67
EURO 35,1505 % 0.18
STERLIN 41,8210 % 0.75
FRANG 36,4235 % 0.66
ALTIN 2.406,97 % 0,67
BITCOIN 66.749,99 -2.115

Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, Depremzedelerin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, Depremzedelerin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor
0

Türk Milleti öyle bir millettir ki, paylaşmayı bilir ; Sevinci paylaşır, derdi kederi paylaşır, acıyı paylaşır…

Türk Milleti öyle bir millettir ki, en kötü durumda ve en zor zamanlarda kenetlenmeyi bilir. 15 Temmuz FETÖ olaylarında bunu bizzat yaşadık. Türk Milleti, devletin bekası için tek yumruk oldu, canı pahasına da olsa bedenini düşmanlara siper etti.

Türk Milleti öyle bir millettir ki, yaşanan en ufak bir felakette, tüm ülke bir olur ve yaşanan acıları dindirmek için canını bile verir.

Türk Milleti öyle bir millettir ki, depremde yıkılan binaları elleri ile kazıyarak, canını bile 

hiçe sayarak, insanların hayatını kurtarmak için tek yürek olur.

Türk Milleti öyle bir millettir ki, maddi zorluklar yaşayan insanlara cebindeki son kuruşunu bile verir. 

Türk Milleti öyle bir millettir ki, söz konusu devlet olduğunda gözünü bile kırpmadan canlarını bile verir.

Evet, Türk Milleti özel bir ırktır. Ve kendine özgü özellikleri vardır ; Karakterlidir, ahlaklıdır, namusludur, yardımseverdir, misafirperverdir. En önemlisi de savaşçı bir millettir.

Malumunuz üzere 6 Şubat 2023 tarihinde, saat 04.17 sularında Kahramanmaraş merkezli 7,7 şiddetinde çok büyük bir deprem meydana geldi. Bu depremin ardından saat 13.24’te 7,6 şiddetinde ikinci bir deprem daha meydana geldi. Ve bu deprem 11 ilimizde etkili oldu. 11 ilde yüzbinlerce bina çöktü ve yüzbinlerce vatandaşımız canlarını kaybetti. Yeni kısacası milyonlarca vatandaşımız bu depremden çok kötü etkilendi.

Deprem sonrası bölgeye intikal eden devletimiz, vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için, devletin tüm imkanlarını kullanarak, depremzedelere maddi ve manevi yardımlarda bulundu. Öncelikle sahra hastaneleri kuruldu. Vatandaşlarımız için yemek çadırları kuruldu. Tüm ülke birlik olup, deprem bölgelerine gıda ve içecek, ayrıca giyecek yardımında bulundu. Bir nebze de olsa depremzedelerin yaraları sarıldı.

Deprem bölgelerine Hızır gibi yetişen devletimiz ve milletimiz, vatandaşlarımızın en zor günlerinde vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Devletimiz, kısa zamanda depremzedelerin yaraları sarmak için kalıcı konutlar inşa etti ve depremzedelere tahsis etti.

Depremin ardından deprem bölgelerine Hızır gibi yetişen Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, depremzedelerle bizzat ilgilendi. Çadırları ve aş evlerini ziyaret ederek, eksikliklerin ve aksaklıkların giderilmesi noktasında devletimizin tüm imkanlarını seferber etti.

Fırsat buldukça deprem bölgelerine giderek, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her şey için ve giderilmeyen sorunları çözmek için yetkililerden bilgi alan Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, geçen hafta boyunca deprem bölgelerinde ekibiyle birlikte bir dizi temaslarda bulundu. Başta valiler olmak üzere, ilgili kurum ve kuruluşlarla, kurum yetkilileri ile bir araya gelen Radiye Sezer Katırcıoğlu ve ekibi, depremde hasar görmüş, ve deprem sonrası psikolojik sorunlar yaşayan tüm vatandaşlarımızı tek tek ziyaret etti.

Büyük depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, sürekli olarak deprem bölgelerine ziyaretler gerçekleştiren Radiye Sezer Katırcıoğlu ve ekibi, bir hafta boyunca deprem bölgelerinde ekibiyle birlikte incelemelerde bulundu. Depremzedeler tarafından büyük ilgi ile karşılanan Radiye Sezer Katırcıoğlu, depremzedeler tarafından büyük sevgi ile karşılandı. Depremzedeler tarafından sevgi seline tutulan Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu özellikle kadınlar ve çocuklar bağrına bastı.

İçten ve candan olarak Radiye Sezer Katırcıoğlu’na sarılan insanlar, bu zor günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’na sarılarak, teşekkürlerini ve şükranlarını sundular.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Stratejist, Köşe Yazarı , Yorumcu, Şair, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP