DOLAR 32,3388 % 0.08
EURO 34,9676 % 0.04
STERLIN 41,3903 % -0.12
FRANG 36,1785 % 0.12
ALTIN 2.394,18 % -0,87
BITCOIN 66.970,53 -3.628

Milletvekili Dediğimiz Siyasetçi Makamında Değil, Halkın İçinde Olan Siyasetçidir

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Milletvekili Dediğimiz Siyasetçi  Makamında Değil, Halkın İçinde Olan Siyasetçidir
0

Milletvekilliğini bu kadar basit sanmayalım

Milletvekilliğini bu kadar ucuzlatmayalım

Milletvekilliğini bu kadar ayağa düşürmeyelim

Milletvekilliğini bu kolay sanmayalım

Kimse kusura bakmasın 

Herkes kendi işini yapsın 

Herkes kendi işine baksın 

Kimse haddini aşmasın

Ortalık aday adayından geçilmiyor 

İnsanlar milletvekilliğini kolay sanıyor 

Önüne gelen milletvekili adayı oluyor 

Sanırım birileri haddini aşıyor

Milletvekili olmak o kadar kolay olmamalı

Kimse kimsenin vebalini almamalı

Milletvekilliği için kriter aranmalı 

Önüne gelen milletvekili olmamalı

Milletvekili işini Allah için yapmalıdır

Milletvekili işini halk için yapmalıdır 

Milletvekili kimsenin ahını almamalıdır 

Milletvekili görevini layıkıyla yapmalıdır

Genel seçimlere çok az bir süre kala siyasetçiler hızlı bir şekilde sahalara inmeye başladı. Ama bazı siyasetçiler yalnızca seçim zamanı sahalara inerek, seçmenlerden tekrar oy istiyor. Yalnız bazı siyasetçiler var ki hem seçim zamanı, hem seçim olmadığı zamanlarda da sürekli olarak sahada ve halkın içinde oluyor. Mesela Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu vekilimiz gibi. Kıymetli vekilimiz Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, seçim olsun, ya da seçim olmasın her daim halkın içinde oluyor. Hem halkın içinde oluyor, hem de halkın hizmetkarı olmaya ve halkın derdine çare olmak için canla başla çalışıyor. 

Bazı siyasetçiler milletvekili seçildikten sonra seçmenleri unutuyor. Bırakın seçmenlerle muhatap olmayı, ne halkın dertlerini dinliyor, ne de telefonlara cevap veriyor. Ama öyle milletvekillerimiz var ki ne zaman arasanız telefonlarına cevap veriyor. Eğer çok yoğun olsa bile daha sonra dönüş yapıyor. Mesela ne zaman halkın bir derdi olsa kıymetli vekilimiz sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu hemen konuya el atıyor ve sorun neyse, sorunu çözmek için hemen harekete geçiyor ve sonra da ilgili kişiye dönüş yapıyor. 

Kimi milletvekilleri yaz sıcağında makamlarında klimalı odalarında keyif çatıyor. Ama Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu ise yaz kış demeden, hatta Ağustos sıcağında çiftçilerimizle birlikte tarlada ve bahçede hasat yapıyor. İşte halkın istediği milletvekili modeli budur. 

Bazı milletvekilleri halkın hizmetkarı olmayı bırakın, halkın dertlerini dinlemeyi bırakın, hatta insanları resmen azarlıyor. Ama Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, halktan biri olan insanların duygularına dokunuyor ve insanları bağrına basıyor; İnsanlarla bir araya gelip, kah ağlıyor, kah gülüyor. Milletvekilinden başka ne bekleyelim ki. 

Seçimlere çok az bir süre kala mevcut milletvekilleri endişe içinde tekrar seçilmek için çaba sarf ediyorlar. Ama Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, kendinden emin bir şekilde sahalarda fırtına gibi esiyor. Halka hizmet etmek için canla başla çalışıyor. Hatta hiç yorulmadan ve hiç bıkmadan. Halkın sahip çıkması gereken vekillerin başında sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu ilk sıralarda olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Milleti’nin sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu gibi milletvekillerine ihtiyacı vardır. 

Bizler milletvekili seçmek için değil, sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu gibi milletvekillerinin tekrar milletvekili olması için çalışmalar yapmak zorundayız. 

Bu vesile ile Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun tekrar milletvekili olması için dua ediyor ve sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’na siyaset hayatında üstün başarılar diliyoruz. 

Çok kıymetli milletvekilimize selamlarımızı ve dualarımız gönderiyoruz. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi ,İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi,Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP