DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.123.401 -0.479

AVKON’dan TBMM’nin Kazakistan açıklamasına destek

Yayınlanma Tarihi : Google News
AVKON’dan TBMM’nin Kazakistan açıklamasına destek
0

AVKON (Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu)’dan yapılan açıklamada, TBMM’de 4 siyasi partinin Kazakistan’la ilgili yaptığı ortak açıklamanın desteklendiği bildirildi.

AVKON ve TİMEF Genel Başkanı Şakir Gürel, İMEF Genel Başkanı Süleyman Basa, TDGF Genel Başkanı Menderes Demir ve DİMEF Genel Başkanı Bahtiyar Kahveci imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında şöyle denildi:

“Kardeş Kazakistan’da son günlerde meydana gelen gelişmeleri endişeyle takip etmekteyiz.

Kazakistan’ın istikrar ve huzuru bizler için ülkemizin barış ve huzuru kadar önemlidir. Kazakistan halkının sağduyusu ve yönetimin dirayetli tutumu sayesinde olayların yatışmaya ve ülkede durumun normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz.

Olaylarda vefat eden Kazak kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

İnsan hayatını tehlikeye atan, kamu düzenini bozan ve mala zarar veren şiddet eylemlerini kınıyoruz.

Kazakistan yönetiminin, halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz.

Gazi meclisimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır.

Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan’ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan’ın ve bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP