DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BAŞKAN KUŞ: PEYGAMBERİMİZİ SEVMEK ONUN AHLAKINI YAŞAMAKLA OLUR

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN KUŞ: PEYGAMBERİMİZİ SEVMEK ONUN AHLAKINI YAŞAMAKLA OLUR
0

Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Dinimizde ve kutsal inançlarımız çerçevesinde önem atfedilen bu müstesna günde, Peygamber Efendimizi anmak ve onun ahlakıyla ahlaklanmanın önemini hatırlayarak yaşamak, hepimizin önceliği olmalıdır” dedi.

Başkan Kuş, Mevlid Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında, şunları dile getirdi:

İnsanlığın büyük bir buhran yaşadığı dönemde Yüce Rabbimizin rahmetiyle gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.), kıyamete kadar sürecek dönem boyunca üstün ahlakı, feraseti ve irfanıyla insanlığa dosdoğru yol göstericidir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in yeryüzüne teşrifinin yıl dönümü gibi bir günde, biz Müslümanların üzerine düşen ön önemli vazife, hayatımız boyunca onun tebliğ ettiği dinin gereklerini bihakkın yerine getirmek, son nefesimize kadar onun üstün ahlakına uyma yolunda kararlılıkla durmaktır. Peygamberimizi sevmek, onun aileden başlayarak tüm topluma iyilik ve güzellikler getiren ahlakını yaşatmakla olur.

Allah’ın rızasını kazanmak uğruna Peygamberimizi sevmek, ancak onun getirdiği yüce değerleri benimseyip yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmakla mümkündür.

Mevlid-i Nebi’nin yıl dönümü olan bu gece yapılacak ibadet, hayır ve dualarımızın Cenab-ı Hak nezdinde kabul ve makbul olmasını temenni ediyor, tüm İslam âleminin bu özel gününü tebrik ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP