DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

Dört buçuk Yıl Yat, Seçimlere Beş Ay Kala Kepçeyi Kap !

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dört buçuk Yıl Yat, Seçimlere Beş Ay Kala Kepçeyi Kap !
0

Dört buçuk Yıl Yat, Seçimlere Beş Ay Kala Kepçeyi Kap !

Seçim sürecinde halkı kucaklayan, günde beş vakit camiden çıkmayan, halka şirin görünmek için kırk takla atan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Hayal kırıklığı yaratsa yine iyi, İstanbul halkına büyük hezimetler yaşattı. 

Seçim bittikten sonra ortalıkta hiç görünmeyen Ekrem İmamoğlu, seçimlere çok az bir süre kala , sanki çok başarılı bir hizmet etmiş havasıyla caka satıyor, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına tekrar aday oluyor!

İstanbul’da yaşanan büyük felaketlerde ya tatilde, ya da boğazda yemek ziyafeti çeken Ekrem İmamoğlu, hiç utanmadan ve hiç sıkılmadan, pişmiş kelle gibi sırıtarak, halktan tekrar oy istiyor. Yemezler Ekrem İmamoğlu yemezler… İstanbul halkı bundan sonra yemez. Ayrıca sana tekrar oy vermez.

Gün içinde yüzlerce insanla bir araya geliyor ve sohbet ediyoruz. Ekrem İmamoğlu’na oy verdiğine bin pişman olan İstanbul halkının ortak kanısı ve ortak kanaati, ortak düşüncesi şöyle;” Ayhan bey, keşke elimiz, kolumuz , ayaklarımız kırılsaydı da, Ekrem İmamoğlu’na oy vermeseydik. ” Ne kadar garip ve ne kadar acı bir durum değil mi? Yazıktır, günahdır bu insanlara. Yazıklar olsun Ekrem İmamoğlu sana.

Seçim sürecinde insanlara hayal satan, seçimlerden sonra da büyük hayal kırıklığı yaratan ve İstanbul halkını bin pişman eden Ekrem İmamoğlu, seçimler yaklaştıkça hummalı bir çalışma içine girdi ! Hem de ne çalışma! Her yer inşaat alanına döndü. Yollar kazılıp, tekrar asfaltlanıyor. Parkeler sökülüp, tekrar yapılıyor. Çevre düzenlemesi yapılıyor. 

Aman Allah’ım bu ne biçim işdir böyle? Aman Allah’ım bu nedir böyle İstanbul’un bitmeyen çilesi. Göreve geldiğinden bugüne kadar dişe dokunur işler yapmayan, İstanbul halkına hizmet etmek yerine sürekli tatillerde olan, yalnızca seçim zamanı sahalarda olan Ekrem İmamoğlu, insanları resmen hayatından bezdirdi. İstanbul halkı illallah çekmeye başladı. Zaten dört buçuk yıldır illallah çekmeye devam eden İstanbul halkı, bu eziyete dayanacak gücü kalmadı. 

Ekrem İmamoğlu’nun hakkını yememek lazım! Bazı şeyleri çok iyi beceriyor; Çok iyi halay çekiyor, çok iyi tatil yapıyor, boğazda büyük bir zevkle ziyafet çekiyor… Evet Ekrem İmamoğlu’nun keyfi yerinde. Ya İstanbul halkının keyfi yerinde mi? Maalesef üzülerek belirtmek istiyorum, İstanbul halkının ne keyfi yerinde, ne de huzuru yerinde. Çünkü İstanbul halkı büyük bir eziyet içinde. 

İstanbul halkının bir an önce Ekrem İmamoğlu’n dan kurtulması ve İstanbul halkının Ekrem İmamoğlu’n dan kurtarılması dilediğiyle…

Ekrem İmamoğlu, bir zahmet klimalı odandan bir çık ta,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bir bak. Bir bak ta halka  hizmet nasıl yapılırmış bir öğren. Bir zahmet! Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Tahir Büyükakın, makamda oturmayı pek sevmiyor. Sürekli olarak halkın içinde. Halkın tüm dertleri ile ilgileniyor ve çözümler üretiyor. Ama her alanda halkın dertlerini gidermek için gece gündüz mesai harcıyor. Çiftçilerimize destek veriyor, sanayicilere destek veriyor, fakir fukaraya maddi manevi olarak destek veriyor. Ey Ekrem İmamoğlu! Halka hizmet etmek nasılmış bir öğren. Tabi ki klimalı odandan dışarıya çıkabilirsen. 

Kocaeli’ye  yalnızca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Tahir Büyükakın hizmet etmiyor. Hatta ve hatta hizmet etmeyi bir kenara bırakalım, gecesini gündüzüne katarak çalışmalar yapan , 40 derece sıcağın altında çiftçilerimizle birlikte hasat yapan, 40 derece ateşle hasta olduğunda bile, dinlenmek yerine hizmet aşkıyla yanan Milletvekilimiz de var; Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu gibi. 

Ömrünü insanlara hizmet etmeye  adamış, gecesini gündüzüne katmış, yeri geldiğinde tarlada ve bahçede çiftçilerimizle birlikte, Ağustos sıcağında hasat yapmış, hasta olduğunda bile yatağında yatmamış olan Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, halka hizmet edilme noktasında örnek bir siyasetçi olduğunu tüm Türkiye’ye ispatlamıştır. Ey Ekrem İmamoğlu! Bir zahmet sahalara inerek, hatta Kocaeli’ye gelerek halkın hizmetkarı nasıl olunurmuş, siyaset nasıl yapılırmış bir gör. Ha bu arada zahmet olacak ama;)))

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu,

2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

( Ben Yalnızca Haddimi Bilirim )

 

YORUM YAP