DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.819,68 -0.083

EDC Şanzıman artık hem ucuza hem de birkaç saatte tamir oluyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
EDC Şanzıman artık hem ucuza hem de birkaç saatte tamir oluyor
0

İSTANBUL (ilkhavadis.com)– Sürücülerin korkulu rüyası haline gelen otomatik vites sorunu, bundan böyle hem ucuza hem de birkaç saat içinde çözülebiliyor.

Özellikle EDC sisteminin kullanıldığı otomobillerde şanzıman sıkıntısı sürücülerin korkulu rüyası. Şanzımanı bozulan araç, sanayide ustanın tamir etmesi için uzun süre bekliyor. Hal böyle olunca araç sahipleri mağdur oluyor.

Bunun yanında, dünya genelindeki ekonomik sorunlar, her ürünün olduğu gibi otomobil parçalarının fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Geçen yıla göre otomobil parçalarındaki fiyatlar neredeyse yüzde 200 arttı. Araçların en pahalı parçalarından biri ise şanzıman.

Hızır gibi yetişen şanzımancı

Bu sorunu çözmek için İstanbul’da sanayide dükkan açan şanzıman ustası Okan Palakçı, kısa sürede tanınmaya başlandı. Çünkü en büyük özelliği, bozulan şanzımanı araç sahibinin önünde tamir etmesi. Çok kısa bir süre içerisinde şanzımanı açan Palak ve ekibi, tüm parçayı değiştirmektense bozulan parçayı tespit edip müdahale etmesi.

1 gün değil, birkaç saatte küçük masrafla şanzıman hazır

Piyasaya göre maliyetin çok altında tamir etmesi, Palak’ın kısa sürede tanınmasına sebep oldu. Şehir dışından bile müşteri geldiğini söyleyen Okan Palakçı, “Bizim en büyük özelliğimiz, şeffaf olmamız. Müşteri geliyor, 45 dakikada şanzımanı kendisinin yanında açıyoruz. Bozulan parça zaten belli, müşteri de bunu görüyor. Şanzımanı komple değiştirmektense bozulan parçayı değiştiriyoruz. Malzeme sıkıntımız yok. Her parça elimizde mevcut. Üstelik piyasaya göre çok uygun fiyata tamir ediyoruz” dedi.

Şanzımanın komple değiştiğini sanan müşteriler var

Bazı müşterilerinin farklı bir şanzımancıda daha önce tamir ettirdiği şanzımanın tekrar bozulduğuna tanıklık eden Palakçı, “Bazen böyle sorunlarla da karşılaştığımız oluyor. Müşteri şanzımanın komple değiştiğini söylüyor ancak açtığımızda malzemelerin eski ve işlem gördüğünü tespit ediyoruz” dedi.

“Şimdiye kadar olumsuz dönüş olmadı”

Burada en önemli konunun güven olduğuna dikkat çeken Okan Palakçı, “Biz müşterilerimize tamire getirdikleri araçlarının başında bekletiyoruz. Zaten işlem birkaç saatte bitiyor. Sağlam bir şekilde teslim edip gönderiyoruz. Şimdiye kadar herhangi bir olumsuz dönüş olmadı” diye konuştu.

Fatih Sanayi Sitesi, Esenyurt, Birlik Oto – Okan Usta: 0551 699 34 52

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP

Oktay Yeşilyurt 23 Mart 2022 / 23:43 Yanıtla

Edc şanzıman sıkıntısı benim aracımda da vardı bir çok yere ustaya gittim heskes uçuk rakamlar cikarti şanzıman i değiştirmeye kalkanmi istersin arıza tespit edemeyen mi Allah razı olsun Okan ustaya denk geldik sadece arızalı parçayı değiştirdi .ve şuan aracım saat gibi hiç bir sıkıntısı yok edc şanzıman arıza konusunda tek geçerim.Durust bir esnaf Allah razı olsun.