DOLAR 32,6538 % 1.16
EURO 34,9038 % -0.01
STERLIN 41,4400 % 0.47
FRANG 36,6089 % 1.36
ALTIN 2.447,02 % 2,34
BITCOIN 67.031,99 -0.943

EYYÜBİYE BELEDİYESİ, ŞANLIURFA RUHUNU ANKARA’YA TAŞIDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
EYYÜBİYE BELEDİYESİ, ŞANLIURFA RUHUNU ANKARA’YA TAŞIDI
0

Ankara Şanlıurfa Vakfı’nın (ŞANVAK) düzenlediği, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, yerel yönetimler ve özel sektör işletmelerinin desteklediği Şanlıurfa Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi’nde başladı.

15-18 Eylül 2022 tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak olan Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nin açılış programının hemen ardından Eyyübiye Belediyesi standı binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Tanıtım günlerinin açılış törenine katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, başkan yardımcıları ve AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, gün boyunca Eyyübiye standında misafirleri karşılayarak, sohbet edip Şanlıurfa’yı konuştular.

Şanlıurfa’nın tarihi, kültürü, yöresel lezzetleri ve birçok unsurun ziyaretçilere tanıtıldığı programın açılış törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Milletvekilleri Halil Özcan, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Ali Cevheri, Halil Özşavlı, Zemzem Gülender Açanal, İbrahim Halil Yıldız, belediye başkanları ve STK temsilcileri stantları ziyaret etti.

Hemşeri buluşmalarının ötesinde bir etkinlik olarak gerçekleşen Ankara’daki Şanlıurfa Tanıtım Günleri, Ankara’da yaşayan çok sayıda yabancıya Şanlıurfa’yı tanıtmanın yanında, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının karşılıklı ilişkilerinin gelişmesine de önemli katkılar sunuyor.

Eyyübiye Belediyesi Standına Büyük İlgi

Şanlıurfa’yı Şanlıurfa yapan Halilürrahman Gölü, Hz: İbrahim Peygamber Makamı, Urfa Kalesi, tarihi çarşılar gibi çok sayıda tarihi-kültürel unsura ev sahipliği yapan Eyyübiye ilçesinin, tarihi ve kültürel varlıklarının çeşitli görsellerle yansıtıldığı Eyyübiye Belediyesi standı, Şanlıurfa tanıtım günlerinde büyük ilgi görüyor.

Dört gün boyunca halk oyunları gösterileri, çiğköfte ikramı, sürpriz ödüllü Şanlıurfa bilgi yarışması, hat sanatçısı Eyyüp Yıldız’ın uygulama gösterileri gibi farklı etkinliklerin gerçekleştirileceği Eyyübiye Belediyesi standını ziyaret edenler, aynı zamanda Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekânları hakkında da bilgi sahibi olacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP