DOLAR 32,2384 % 0.1
EURO 35,1109 % 0.17
STERLIN 40,8867 % -0.04
FRANG 35,4775 % 0.19
ALTIN 2.504,99 % 0,17
BITCOIN 66.292,56 -1.032

Filistin Özgür Değilse Dünya Tutsaktır…  

Yayınlanma Tarihi : Google News
Filistin Özgür Değilse Dünya Tutsaktır…   
0

   İsrail’e Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor …

Yaklaşık bir aydır devam eden İsrail ile Filistin arasında ki savaş son hızıyla devam ediyor. Savaşa sesini çıkarmayan ve tepkisiz kalan Müslümanlar ve İslam Ülkeleri, masum sivillerin ve çocukların acımasızca katledilmesine duyarsız kalırken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak savaşın bitmesi için tüm gücümüzle diplomatik ilişkiler kuruyor ve Filistin’e destek vermek için yardımlarımızı gönderiyoruz.

Filistin ve Gazze’ye insani yardımların yanında, sağlık gereçleri yardımında bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti, bir yandan da tüm dünyaya çağrılarda bulunuyor ve savaşın bir an önce bitmesi için tüm imkanlarını seferber ediyor. 

İsrail ile Filistin savaşının başladığı an itibariyle, İsrail’i sert dille eleştiren ve tepkisini dile getiren Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Filistin’e tam olarak destek vereceğimizi tüm dünyaya haykırdı. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Filistin’ in yanında olacağımızı ifade etti.

Hükümetimiz, savaşın başladığı gün itibariyle sesimizi tüm dünyaya duyurmak için sürekli olarak diplomatik görüşmeler yapıyor. Bununla birlikte AK PARTİ Milletvekillerimiz vatandaşımızla bir araya gelerek, mitingler düzenliyor. Vatandaşımızın Filistin’e destek olduğunu tüm dünyaya haykırıyor. 

Filistin Özgür Değilse Dünya Tutsaktır…

Savaşa farkındalık yaratmak için ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tepkisini dile getirmek, bununla birlikte sessiz çığlığın sesi olmak için, İsrail’in saldırılarına büyük bir tepki gösteren AK PARTİ Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu , ” İsrail’in saldırıları katliamdan öte soykırımdır , etnik temizliktir. Bu zihniyet Hitler’den daha zalimdir ” ifadesini kullandı.

Son derece üzgün olan ve ana yüreği şefkatiyle Gazze’de ki masum sivillerin ve çocukların acımasızca katledilmesi karşısında ağlamaklı ve acı içinde oluşu bizleri de oldukça duygulandırdı. AK PARTİ Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları olarak hepimizi duygulandırdı. 

Yüreği burkulmuş duygularını ifade eden AK PARTİ Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, savaşın etkilerini gördüğünde boğazı düğümlenirken, yüreği parçalanırken , sözcükleri ifade ederken ciğeri yanıyor ve gözleri doluyor , hüngür hüngür ağlıyordu. Sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun bu hali hepimizin kalbini paramparça etti. 

Temennimiz ve dilediğimiz o dur ki , İsrail ve Filistin arasında ki savaşın bir an önce bitmesi ve dökülen kanların bir an önce bitmesidir. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu,

2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

( Ben Yalnızca Haddimi Bilirim )

YORUM YAP