DOLAR 32,2384 % 0.1
EURO 35,1109 % 0.17
STERLIN 40,8867 % -0.04
FRANG 35,4775 % 0.19
ALTIN 2.504,99 % 0,17
BITCOIN 66.292,56 -1.032

Her Şey Çok Güzel Olacakmış!!!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Her Şey Çok Güzel Olacakmış!!!
0

Her Şey Çok Güzel Olacakmış!

2019’daki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, mitinglerde ve programlarda İstanbul halkına büyük vaatler veren, her şey çok güzel olacak diyerek umutlar veren Ekrem İmamoğlu büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Derdiniz derdimizdir diyerek İstanbul halkına hizmet sözu veren, daha sonra İstanbul halkının dertlerine dert katan Ekrem İmamoğlu, İstanbul halkına eziyet etmekten başka bir şey yapmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ” İstanbul’un nimetlerini 16 milyon insana adil bir şekilde paylaştıracağım” diyerek vaatlerini bir bir sıralanmış, bol keseden atmıştı. Tabi ki yersiniz! Duy da inanma. Dağ fare doğurdu…

Yemezler beyler yemezler. Yemezler Ekrem İmamoğlu yemezler. At at burası Bağdat.

Geldiği günden beri hiçbir hizmet üretmeyen, hiçbir felakette halkın yanında olmayan, ayrıca İstanbul’da yaşanan büyük felaketlerde ya tatilde, ya da boğazda yemek ziyafeti çeken Ekrem İmamoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacakmış. Hangi akla hizmet aday olacak onu da anlamış değiliz.

Ekip ve kriz yönetimi konularında oldukça zayıf kalan ve afetlerde gerekli önlemleri almakta aciz kalan Ekrem İmamoğlu, göreve geldiğinden bugüne kadar Ekip ve takım ruhu ile çalışamadı. Çünkü ekip ve takım ruhu oluşturacak bir kapasiteye de sahip değildir.

Vaatler ayrı, söylemler ayrı, eylemler ayrı…

Söylemleri ile eylemleri birbirinden farklı olan, verdiği sözlerin hiçbirini yerine getiremeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, büyük bir hayal kırıklığının yanında, tam bir fiyasko çıktı. 

Genellikle belediyeler seçim zamanı hummalı bir çalışma yapıyorlar. Seçmenlerin gözüne girmek ve hizmet ediyormuş edasıyla orayı burayı kazarak, düzenlemeler yapıyorlar; Çevre düzenlemesi, yol çalışması, park çalışması, kaldırım yenileme…

Nedense bu çalışmalar hep seçim zamanı yapılır. Yok mu ya belediyeler çalışıyor. Yine aynı mantıkla, yine aynı düşünceyle. çevre düzenlemesi yapan belediyeler köstebek gibi her yeri kazıyorlar. Kaldırımlar, yollar, parklar, parkeler yap boz tahtası gibi sürekli olarak değiştiriliyor. Ya da sök tak yapıyor. Allah akıl fikir versin bunlara. 

Yok mu ya İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışıyor. Yok mu ya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul halkına hizmet ediyor. Hizmetten vazgeçtik, en azından insanlara eziyet etmeyin. Hizmetten vazgeçtik, en azından çevreye zarar vermeyin. Hizmetten vazgeçtik, görüntü kirliliği bari yapmayın. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiği günden beri dişe dokunur işler yapmak yerine boğazda balık yemeyi tercih eden, İstanbul halkına yeni eserler bırakmak yerine, tatil yaptığı tercih eden Ekrem İmamoğlu , İstanbul halkını hayattan bezdirdi. İnsanlar CHP’ye ve Ekrem İmamoğlu’na oy verdiğine bin pişman oldu. Ekrem İmamoğlu, hangi hakla İstanbul halkından oy isteyecek onu da anlamış değiliz. 

Uzun yıllar kirlilikle boğuşan, çamur yığınına dönen ve pis kokular saçan Haliç, uzun ve meşakkatli çalışmalarla temizlenmiş, berrak suyu ile balıkların yaşadığı bir denize dönüşmüştü. Çevre kirliliği ve atıklar yüzünden eski günlerine geri dönen Haliç, maalesef pis kokular salıyor ve İstanbul halkını rahatsız ediyor. Yani Haliç denizi ve İstanbul halkı eski günleri mumla arıyor.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

 

 

YORUM YAP