DOLAR 32,6138 % 0.34
EURO 34,7908 % 0.24
STERLIN 40,4019 % 0.5
FRANG 35,8245 % 0.3
ALTIN 2.502,50 % 0,12
BITCOIN 2.128.350 -0.419

KARDEŞLİK HASBİ OLSUN

Yayınlanma Tarihi : Google News
KARDEŞLİK HASBİ OLSUN
0

Günümüz sevgi ve kardeşlik üzere olsun.

Müminleri kardeş kılan Allah’a hamdolsun. Kendisini görmeden iman eden bizlere özlemini dile getiren sevgili Peygamberimize, salat ve selam olsun.

“Müminler ancak kardeştir. Öyleyse kardeşlerinin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” emri ilahisince, kardeşlik hukukunun gereğini, bir ömür boyu yerine getiren kullarından eyle.

Birbirini sevmede, birbirine acımada ve birbirini korumakta, bir vücudun azaları gibi olan kullarından eyle.

Ensar ile muhacir arasında gerçekleşen kardeşlik misali, birbirine dayanmış binalar gibi sağlam durarak, ülkemizde ve tüm dünyada müminler arasında sevgi, birlik ve beraberlik ihsan eyle.

Kendisi için sevip arzu ettiğini, kardeşi için de isteyen kullarından eyle.

Elinden, dilinden ve belinden tüm insanların güvende olduğu Muhsin kullarından eyle.

Müminlere karşı hürmet ve merhametli, anlayış ve kavrayışlı eyle.

Kardeşini şefkat kanatları ile saran, tevazu gösteren, can, mal, nesil, din ve akıl güvenliğini gözeten müminlerden eyle.

Zalim olan kardeşine, zulüm yapmasını engelleyerek; mazlum kardeşini de zalimin elinden kurtararak yardımcı olanlardan eyle.

Kardeşinin başına gelen bir musibetten dolayı büyük acılar yaşayarak, onu tüm zerreleriyle hisseden ve acıyı dindirmek için de gayret eden, kendisi ihtiyaç içinde olsa da kardeşini/ dostunu kendine tercih eden kullarından eyle.

Aynı anne babadan olan bizleri kanda kardeş, aynı dine inananları dinde kardeş ve tüm insanları da insanlıkta kardeş eyle.

Zan, haset ve iftirada bulunarak, tecessüs ederek, gıybet/dedikodu yaparak, kin duyarak, kötü isim ve sıfatlar takarak kardeşliği zedeleyecek durumlardan cümlemizi muhafaza eyle.

Kardeşliğin gereğini hakkıyla yaparak birbirini seven, ziyaret eden ve ahirette nurdan minberler üstünde her tarafı nurlanmış müminlerden eyle.

Âmin, veselamun alel murselîn. Velhamdu lillahi Rabbil alemin.

Dua ile selamlar…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP