DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Keşke Başkanların Başarılarından Bahsedebilseydik !!!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Keşke Başkanların Başarılarından Bahsedebilseydik !!!
0

Keşke Başkanların Başarılarından Bahsedebilseydik !!!

Siyasette, Doğru Yer, Doğru Zaman Ve Doğru Siyasetçi Önemlidir. Ama maalesef ülkemizde bu dengeler bir türlü kurulmuyor. Ya kurulmak istenmiyor. 

Bu kente yanlızlık çöktüğü zaman

Uykusunda bir kuş ölür ecelsiz

Alıpta başını gitmek istersin

Karanlık sokaklar kör sağır dilsiz…

Gerçekten günümüzde vatandaşlarımızın sorunlarını, sıkıntılarını ve dertlerini düşünen, halkın içine karışarak, halkın durumundan haberdar olmak isteyen belediye başkanı İstanbul’da çok az sayıdadır. Zaten halkı düşünen belediye başkanları olsaydı eğer, ne İstanbul’da, ne Maltepe’de bu kadar çok sorun yaşanmazdı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı hiçbir felakette halkın yanında olmadı. Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra halktan tamamen koptu. Sel felaketi yaşandı Ekrem İmamoğlu tatilde. Yollar kar kış nedeniyle kapandı Ekrem İmamoğlu boğazda yemek ziyaretinde. Keza Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da halkın içinde bulunduğunu ve Maltepe’nin sorunları ile ilgilendiğini gören ve duyan yok. 

Siyasette doğru yer, doğru zaman ve doğru insan çok önemlidir. Bu ülke yanlış yerde, yanlış zaman ve yanlış insanlar sayesinde çok zaman kaybetti. Bu yanlış siyasetçilerin sayesinde ülkemiz çok büyük sıkıntılar yaşadı.

Yaşanılan sıkıntıların ve yaşanılan krizlerin yüzünden koskoca ülkenin geleceği çalındı. Bununla birlikte çok zaman kaybedildi. 

Boş siyasetçilerin yüzünden koskoca ülke kaoslar yaşadı. Ekonomik anlamda büyük krizler ve çok büyük felaketler yaşadı. Boş siyasetçilerin yüzünden vatandaşlarımız hizmet alamadı. Çünkü bu siyasetçilerin hizmet etmek gibi bir derdi ve düşüncesi yok ki. Bunun son örneğini İstanbul’un en güzel ilçelerinden birisi olan Maltepe ilçesinde yaşadık. Otuz yıldan fazla bir süredir İstanbul’da yaşam süren birisi olarak ifade etmek istiyorum hem İstanbul, hem de Maltepe ilçesi uzun zamandır doğru dürüst hizmet alamıyor. Çünkü hem İstanbul’a, hem de Maltepe’ye hizmet verilmiyor ki. 

İnsanlar niçin belediye başkanı olmak ister ki?

Beş yıl önce göreve başlayan Maltepe’nin belediye başkanı, geldiği günden bu güne kadar, dişe dokunur bir hizmet vermedi. Halkın içinde bulunmayı tercih etmedi ve hep halktan uzak durdu. Kar yağışı nedeniyle yollarda tuzlama yapılmadı. Mahalle yolları bozuk ve çukurlar var. Ama belediye başkanının umurunda bile değil. Maltepe merkezde yapılmakta olan Metro çalışmaları ve yol yapımı yıllardan beri hala bitmedi. Yollar kapalı olduğu için esnaflar yıllardır iş yapamıyor. Esnafların bir çoğu siftahsız kepenklerini kapatmak zorunda kaldı.

Mahalle aralarında ki çöpler dağ haline geldi. Çöpler günlerce toplanmadı. Çöpler sağa sola saçıldı. Mahalleler pisliğin içinde kaldı. Çöplerden gelen pis kokular vatandaşlarımızın midesini bulandırdı. Çöplerden oluşan o çöp yığınları sinek yuvasına döndü. Aslında hem İstanbul, hem de Maltepe’de o kadar çok sorun var ki. Hangi birini sayalım ki…

Tüm bunlar olurken Maltepe belediye başkanı sıcak koltuğundan kalkıp, vatandaşlarımızın sıkıntılarını yerinde inceleyip, sorunlarına çözüm getirmedi. Çünkü belediye başkanı yıllar boyunca hep tribüne oynayan bir belediye başkanı oldu. Zaten belediye başkanının hizmet etmek gibi derdi yok ki. Yazıktır günahtır yahu. Boş insanla geçen tam beş yıl…

Zaten bu hizmetsizlik İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile başladı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile devam ediyor. 

Boş bir insandan ve boş bir siyasetçiden ne beklersiniz ki? Bu insanların topluma verecekleri ne var ki? Bu insanların topluma ne faydaları olacak ki? Koca bir hiç… Boşa geçen tam beş yıl. Ya da boşa geçecek tam beş yıl. Yazıktır günahtır bu devlete ve bu millete. Boşa söylememiş atalarımız; ” Ucuz etin yahnisi yavan ( yani tatsız) olur. 

Bazıları bir makama gelmek için belediye başkan aday adayı oluyor. Birileri mevcut durumunu muhafaza etmek için belediye başkan aday adayı oluyor. Birileri ise gerçekten belediye başkanı olup, devlete ve millete gerçek anlamda hizmet etmek istiyor. Belediyecilikte İşletmeci ruhuna sahip olmak gerekiyor. Belediyecilikte hizmetlerin ve eserlerin ön plana çıkması gerekiyor. Sorunların çözülmesi ve düzeltilmesi için gerekenlerin yapılması gerekiyor. 

Günümüzde siyasetçilerin tek bir amacı ve tek bir görevi vardır; ” Devletimize ve milletimize faydalı olacak işler yapmak ve vatan hizmetkarı olmak ” . 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

YORUM YAP