DOLAR 32,2384 % 0.1
EURO 35,1109 % 0.17
STERLIN 40,8867 % -0.04
FRANG 35,4775 % 0.19
ALTIN 2.504,99 % 0,17
BITCOIN 66.292,56 -1.032

Nedir Bu Yaşlı İnsanların Çektiği Çile?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nedir Bu Yaşlı İnsanların Çektiği Çile?
0

Nedir Bu Yaşlı İnsanların Çektiği ?

Ahhh Anadolu İnsanları Ahhh. 

Yüzyıllar boyunca çiftçilerimizin bitmeyen çilesi. Yüzyıllar boyunca yaşlılarımızın bizlere bıraktığı bir çok emaneti.

Binbir zahmetle ve binbir çile ile üretilen ürünleri , bizlere sunan kıymetli çiftçilerimizin nasırlı ellerinden öpüyorum. Çiftçilerimiz üretim yapmazsa 

Tarlayı sürenler yaşlılarımız. 

Tarlayı ekip ve biçen yaşlılarımız. 

Arıcılık yapanlar ve bal üretimi yapanlar yaşlılarımız. 

Üretilen ürünleri pazara getiren ve ürettiği ürünleri pazarda satanlar yaşlılarımız. 

Evi çekip, çeviren yaşlılarımız. 

Hayvan yetiştiriciliği yapanlar, ve hayvancılıkla geçimlerini sağlayan yaşlılarımız.

Torunlarına harçlık veren yaşlılarımız. 

Kışlık odunları hazırlayan yaşlılarımız. 

Süt, yoğur, peynir, tarhana çorbası, salça ve turşu yapanlar yaşlılarımız. 

Kışlık gıda erzağını hazırlayanlar yaşlılarımız.

Yani kısacası, lafın özeti olarak, yaşlılarımız olmasaydı bizler aç ve açıkta kalırdık. Çünkü üretilen her şeyi yaşlılarımız üretiyor. Çiftçilerimizin çoğunluğu yaşlılarımızdan oluşuyor. Gençlerimiz çiftçilikle uğraşmıyor. Gençlerimiz daha iyi koşullarda yaşamak için büyükşehirlere yerleşiyor. Hatta bir çok gencimiz ailesini ikna ederek, malını ve mülkünü satarak, şehirlere yerleşiyor. Hem de köyde hiçbir şey bırakmayarak.

Tabi ki malını ve mülkünü hala elinde bulunduran, hala ekip ve biçen çiftçilerimiz de var. Tıpkı köylerde yaşamakta olan yaşlı insanlarımız gibi. Tıpkı eli nasır tutmuş yaşlılarımız gibi. Tıpkı elleri pamuk gibi olmuş, yaşlı dedelerimiz ve yaşlı ninelerimiz gibi. Ama bu yaşlılarımızın, yani dede ve ninelerimizin elinden tutup, onların yanında olan, onlarla birlikte tarlada ve bahçede çalışan, ayrıca yaşlı çiftçilerimize destek veren, onlara kol kanat geren bir kişi var; Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu… 

Yıllardır Kocaeli Milletvekili olarak görev yapmakta olan ve yetimlerin yanında olan, esnafların yanında olan, çiftçilerimizin yanı başında olan, Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, gençlerimizin terk ettiği ve üretimi bıraktığı köyleri tek tek ziyaret ediyor. Ziyaret ettiği köylerde ki yaşlı dedelerimizin ve yaşlı ninelerimizin hal ve hatırlarını soruyor. Hatta ve hatta yaşlı dede ve yaşlı ninelerimizin o pamuk ellerinden öpüyor.

Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, yaşlılarımızın hem hatırlarını soruyor, hem pamuk gibi, nasır tutmuş ellerinden öpüyor, hem de dertlerini dinleyerek, dertlerini gidermek için elinden geleni yapıyor. Yani kısacası Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, hem gençlerimize, hem yaşlılarımıza, hem de tüm insanlara örnek oluyor. 

Kıymetli okuyucularım, 

Bazı takipçilerim bana şöyle bir soru soruyor;” Ayhan bey, Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu hakkında yorum yapıyor ve yazılar yazıyorsunuz. Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu yakından tanıyor musunuz? Ya da Radiye Sezer Katırcıoğlu, sizin akrabanız mı? Yoksa siyasi bir beklentiniz mi var?”…

Şimdi cevabımızı verelim;

Birinci cevabım;

Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu uzun yıllardır çok yakından tanıyorum. Hem tanıyorum, hem ruhunu, hem kalbini, hem duygularını biliyorum. Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun altın gibi bir kalbi vardır. Çok hassas bir kişiliğe sahiptir. Çok duygusal bir insandır. Siyasetçi olarak da mükemmel bir siyasetçidir. Sıradan bir vatandaş olarak sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu bir ablam kadar, bir kardeşim kadar, aynı anne ve aynı babadan doğmuş kadar çok seviyorum. Ayrıca Radiye Sezer Katırcıoğlu’na sonsuz saygılarımı sunuyorum. Yüce Allah daima Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu korusun inşallah. 

İkinci cevabım;

Evet uzun yıllar siyasetin içinde bulundum. Evet uzun yıllar siyaset yaptım. Evet daha önce Belediye Başkan Aday Adaylığım oldu. Ama o kadar. Yani hepsi mazide kaldı. Ve ben siyaset defterini çoktan kapattım. Hem de bir daha açılmamak üzere. Şimdi yalnızca yazılar yazıyorum. Şimdi yalnızca duygularımı ve hayata dair ne varsa onları dile getiriyorum. Yani kısacası insanlara sahip olduğum tecrübelerimi ve hatta uzmanlık alanlarımla ilgili konuları sizlere aktarıyorum. 

Kısacası benim siyasetten hiçbir beklentim yoktur. Asla da olmayacaktır. Yani siyasetle ilgili yazılarımı ve Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu ile ilgili haberleri içimden geldiği gibi ve kalben yazıyorum. Yazdığım hiçbir yazıyı birilerine, özellikle de Radiye Sezer Katırcıoğlu’na yaranmak için ve yalakalık yapmak için yazmıyorum. Yalnızca gerçekleri yazıyorum. 

Çünkü Kocaeli Milletvekili sn;Radiye Sezer Katırcıoğlu övgüye layık bir siyasetçidir. Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu, işini ve siyaseti layıkıyla yapan bir siyasetçidir. Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu, her zaman çiftçilerimizin yanında olan çiftçilerimizin her daim yanında olan bir siyasetçidir. Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu, yaşlılarımızın dertlerini dinleyen ve dertlerine derman olan bir siyasetçidir. Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu, insan gibi insan, insanlığının yanında mükemmel bir siyasetçidir. Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu, topluma faydalı olan ve topluma örnek olan bir siyasetçidir. 

İş te o yüzden Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu toplum olarak çok seviyoruz. Hem çok seviyoruz, hem de çok takdir ediyoruz. 

Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun, melek gibi bir kalbi vardır. Çünkü Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun pamuk gibi,hatta yufka gibi bir yüreği vardır. Şimdi sizlere soruyoruz; Böyle bir insan, böyle bir siyasetçi sevilmez mi? İş te bizler de toplum olarak Radiye Sezer Katırcıoğlu’nu bunun için çok sevseviyoruz…. Hem de bir ömür boyu…

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

( Ben Yalnızca Haddimi Bilirim )

YORUM YAP