DOLAR 32,2177 % 0.08
EURO 34,8417 % -0.05
STERLIN 40,9470 % 0.1
FRANG 35,2480 % 0.11
ALTIN 2.412,24 % 0,10
BITCOIN 67.754,01 -2.382

Ocağına Ateş Düşsün Lanet İsrail…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ocağına Ateş Düşsün Lanet İsrail…
0

Ocağına ateş düşsün İsrail.

Kıymetli okuyucularım, 

Savaş muhabiri değilim. Terör uzmanı değilim.  Askeri ateşe değilim. Güvenlik uzmanı değilim. Üst düzeyde askeri görevde bulunmadım. Fakat tüm savaş tekniklerine sahip olmak için çok sıkı, çok ağır eğitimler aldım. Gerilla eğitimi aldım. Uzak doğu sporlarında siyah kuşak sahibiyim. Her türlü silahlı kullanılabilirim; Hafif makineli tüfeklerler, ağır ateşli silahlar. Lakin benim mesleğim İşletmecilik, satış ve pazarlama, ayrıca yöneticilik. Ama haddimi aşmamak adına, gazeteci olarak ve siyasetçi olarak bu gibi haberleri yazmak zorundayım. Çünkü bu ülke hepimizin. Bu konulara Fransız kalmak olmaz. Bu anlamda hepinizin affına sığınıyorum. 

İsrail bir türlü akıllanmayacak. ..

Yüce Allah bin belanı versin inşallah .Yaklaşık 10 milyon nüfuslu bir ülke olan İsrail dünyaya resmen meydan okuyor. Bir şehir büyüklüğünde olan lanet olası İsrail, tüm dünyaya meydan okuyor. İsrail uzun yıllar boyunca Filistin’e saldırıyor, binlerce masum sivil halkı katlediyor. 

İsrail, yıllardan beri Filistin’e saldırıyor, yakıyor, yıkıyor ve masum sivil halkı acımadan katlediyor. Ve maalesef Türkiye Cumhuriyeti Devleti hariç tüm dünya film izler gibi seyrediyor. 

Son olarak İsrail’in Gazze’ye saldırması sonucu yüzlerce insan hayatını kaybetti. Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenen İsrail, dünyanın gözünün içine baka baka sivil halkı katlediyor. Ne hikmetse hiçbir ülke İsrail’in Filistin’e saldırmasına bir tepki göstermiyor. Hatta ve hatta tepki göstermiyor, yalnızca kınıyor. Hay yerin dibine batsın bu kınamanız …

İsrail’in nüfusu 9.210.356 .

Hemen hemen İstanbul nüfusunun yarısı kadar bir nüfusa sahip olan İsrail, ne yazık ki tüm dünyaya meydan okuyor. Ne hikmetse hiçbir ülke, ya da hiçbir kuruluş İsrail’in saldırılarına bir tek kelime etmiyor, ayrıca müdahalede bulunmuyorlar . Yalnızca kınamakla yetiniyorlar. 

Peki bu örgütler ne iş yapıyor?

Peki bu örgütlerin görevlileri nelerdir?

Peki bu örgütler ne amaçla kuruldular?

Birleşmiş Milletler ( BM) 

Avrupa Konseyi (CE) 

Avrupa İnsan Hakları 

Bu örgütlerin ne iş yaptığını, görevlerinin ne olduğunu ve ne amaçla kurulduklarını anlamış değiliz. Bu örgütlerin hiçbiri Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yaptıklarının hiçbirini yapamadılar. Rusya ile Ukrayna arasında ki anlaşma sağlanması aşamasında ve arabuluculuk konusunda tüm dünyaya örnek olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her zaman ki yine mazlumların umudu olmaya devam ediyor. 

İslam coğrafyasında tüm umutlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlanmış. İslam ülkeleri tek umudu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ dır. O yüzden İslam ülkeleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olması için dualar ediyorlar. Yüce Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin inşallah. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne kadar güçlü olursa, İslam ülkeleri de güçlü olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne güçlü olursa , tüm dünya da o kadar huzurlu ve mutlu olur. Çünkü mazlumların umudu, yetimlerin yanında olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır. Yüce Allah’ın izniyle. 

Şimdi asıl konumuza dönelim…

İsrail, Gazze Şeridi’ne yakın bölgelerine roket atışları ile saldırdı. Bu saldırılar sonucu yüzlerce insan hayatını kaybetti. Ayrıca bir çok bina yerle bir oldu. Bölge hayalet şehir haline geldi. 

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı saldırılarını Dünya liderleri kınadılar. Başta Avrupa Birliği Ülkeleri olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri İsrail’e destek mesajları yayımladı. Zaten yıllardır Orta Doğu’ya özgürlük ve demokrasi getirmek yalanıyla ortalığı kan gölüne çeviren Amerika Birleşik Devletleri, yine her zaman ki kirli emellerine ulaşmak için İsrail’e destek veriyor. Ne hikmetse bu olaylar karşısında hiçbir devlet bir tek kelime etmiyor. Yalnızca seyrediyorlar. Seyretmeye devam etsinler. Yüce Allah çok büyük. 

İsrail-Filistin arasında ki savaşa bir tek Türkiye tepki gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Cumhurbaşkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ve Hamas’a ”itidal” çağrısı yaparak; “Türkiye olarak bu sabah İsrail’deki hadiseler ışığında tüm tarafları itidalle hareket etmeye, gerilimi tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz” ifadesinde bulundu.

Yıllardır dünyaya barış getirmek için yoğun bir mesai harcayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı sn; Recep Tayyip Erdoğan, her zaman olduğu gibi soğukkanlığını koruyor ve iki ülke arasında arabuluculuk yapıyor. Yani tüm dünyanın yapamadığını yapıyor. Tabi ki her zaman ki gibi.

Dünyanın huzurlu olması için, dünyaya barış gelmesi için, mazlumların umudu için, yetimlerin Hakları için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çok güçlü olması gerekiyor. Bizler de millet olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sahip çıkmak zorundayız. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP