DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Rusya’nın da, İsrail’in de Amacı Ve İsteği Aynıdır; Topraklarını Genişletmek Ve Topraklarına Toprak Katmaktır…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Rusya’nın da, İsrail’in de  Amacı Ve  İsteği Aynıdır; Topraklarını Genişletmek Ve Topraklarına Toprak Katmaktır…
0

Orta Doğu’ da savaşın çemberi gün geçtikçe daha da genişliyor. 

Bundan yaklaşık bir hafta önce Filistin’e saldırı düzenleyen katil İsrail, şimdi de Suriye’yi hedef aldı. Şam ve Halep havalimanlarını vurdu. İsrail’in saldırılarına karşılık veren Suriye , top mermileri ile İsrail’e saldırdı. Her iki ülke karşılıklı bombalarla birbirine saldırmaya devam ediyor. 

Bu aşamada Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak çok dikkatli olmak lazımdır. Özellikle dış politika konusunda iyi bir strateji izlemek lazımdır. Hiçbir tahriklere kapılmamak lazımdır. Sağ duyulu bir davranış sergilemek ve tuzağa düşmemek lazımdır. 

Yıllardan beri Türkiye’yi karıştırmaya çalışan dış güçlerin amacı zaten budur; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni Orta Doğu’da ki bir savaşa dahil etmek ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yok etmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ekonomik anlamda büyük baskılar yapan ve ekonomimizin çökertilmesi için manipülasyon ve spekülasyon yapan dış güçler, bu emellerine ulaşmak için her yolu denediler. Hatta ve hatta FETÖ terör örgütünü üzerimize salarak, darbe girişiminde bulunan dış güçler ,her zaman ki boyunlarının ölçüsünü aldılar.

Türk ırkı özel bir ırktır. Türk Milleti üstün bir millettir. Türk Milleti cesurdur. Türk Milleti kahramandır. Türk Milleti savaşçı bir millettir. Türk’ler savaşa güle oynaya ve halay çekerek gider. Çünkü her Türk asker doğar. Hatta ülkemizde asker ocağına peygamber ocağı denilmektedir. Askerlik Ocağı’n da ki Mehmetçiklerimizin görevi ülkemizi hem  içeride ki, hem de dışarıda ki hainlerden korumaktır. Askerlik Ocağı’nın Osmanlı İmparatorluğu döneminde ki adı ” Yeniçeri Ocağı” dır. 

Hiç kimse Türk Milleti’ni başka milletle kıyaslamasın. Hiç bir devlet Türk Milleti’ni başka ırklarla kıyaslamasın. Türk Milleti çok sabırlı bir millettir. Şayet Türk Milleti bir sinirlenirse dünya ülkeleri bir araya gelse, önümüzde hiçbir güç asla duramaz. Yıllarca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne saldırdılar. Hatta her yolu denediler. Lakin Yüce Allah her zaman devletimizin yanında oldu. 

Aslında hepsinin amacı aynı; Ülke topraklarını genişletmek…

Rusya, Ukrayna’ya saldırıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ‘in amacı yıkılan eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ ni (SSCB) yeniden yaratmaktır. Yani Ukrayna’nın topraklarını tekrar Rusya topraklarına kalmaktır. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının tek amacı bu; Ukrayna topraklarına sahip olmak. 

Zaten İsrail’in Filistin’e saldırmasının asıl sebebi de budur; Filistin topraklarını İsrail’in topraklarına katmak ve Filistin’i ele geçirmek ve yok etmektir. Bunun başka bir açıklaması olamaz.

Uzun yıllardır Uygur Türk’lerine zulüm yapan Çin ‘in amacı ve derdi de aynıdır. Tüm dünyanın gözü önünde Uygur Türk’lerini acımasızca katleden Çin, kirli emellerine ulaşmak için her yolu deniyor.

Zaten asırlardır Türkiye’yi yok edip, parçalamak için saldırılar düzenleyen, hem fiili, hem siyasi,hem de ekonomik anlamda baskılar yapan dış güçler, bir türlü kirli emellerine ulaşamadılar. Kirli emellerine ulaşmayan ve Türkiye’yi ellerine geçiremeyen dış güçler, resmen deliye döndüler. 

Türkiye’yi kuşatmak ve Türkiye’yi karıştırmak, ayrıca Türkiye’yi yok etmek öyle kolay değildir. Türk Milleti defalarca küllerinden yeniden doğmuş bir millettir. Türk’ler devleti için canını ve kanını feda etmekten asla çekinmez. Savaş, Türk Milleti için bir şereftir. Türk Milleti savaşçı bir millettir. Savaşmadan ve ölmekten korkmaz. Hatta şehit olmak için seve seve savaşa gider. Her karış toprağı kanla sulanmış bu cennet vatanı cehenneme çevirmeye hiç kimsenin ve hiçbir devletin gücü yetmez.

Onun için de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak özellikle savunma sanayisi olarak çok ama çok güçlü olmak zorundayız. Ayrıca hem tarımda, hem de sanayide dışarıya bağımlı olmaktan kurtulup, eskiden olduğu gibi tamamen kendi kendine yeten bir ülke olmak zorundayız. Türk Milleti olarak bu hepimizin bir görevidir. Ayrıca her zaman olduğu gibi soğukkanlığımızı koruyarak ve kenetlenerek, ayrıca Türk ismine yaraşır bir şekilde dimdik ayakta kalmak zorundayız. 

Yüce Allah Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Milleti’ni ilelebet korusun inşallah. Unutmayalım; ” Türkiye’nin Türkiye’den başka bir dostu yoktur”… Yani kısacası ” Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Asla da olmayacaktır “…

Unutmamak gerekiyor; Yedi düvele meydan okuyan bir millettir bu Yüce Türk Milleti. Her karış toprağı kanla sulanmış bu kutsal toprakları hainlere kaptıracak değiliz. Bu halimle bile, bu yaşımda bile Türkiye Cumhuriyeti Devleti için savaşmaktan ve canımı seve seve vermekten hiç çekinmem. 

Saygılarımla !

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP