DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

Sorunları Çözmek İçin İşinde Uzman Olmak Gerekir

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sorunları Çözmek İçin İşinde Uzman Olmak Gerekir
0

Öğrencilerin dertlerini bilmek için öğretmen olmak gerekir. Öğretmenlik mesleğinin zorluklarını bilmek için müdür olmak gerekir. Müdürlerin problemlerini çözmek için dekan olmak gerekir. Tüm fakültenin sıkıntılarını bilmek ve gidermek için rektör olmak gerekir. 

AK PARTİ Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı sn; Şahin Karasar, hem öğrenci oldu, hem öğretmen oldu, hem müdür oldu, hem dekan oldu, hem rektör oldu. Yani gençlerin halinden anlayan, öğrencilerin sorunlarını bilen, gençlerle genç olan bir abileri oldu. 

Gün geldi öğrencileriyle eğlendi. Gün geldi öğrencileriyle güldü. Gün geldi öğrencileriyle ağladı. Yani kısacası öğrencileriyle yıllarca el ele vererek, onların dertlerine derman oldu. Şahin Karasar, hiçbir zaman tepeden bakan, üst perdeden konuşan bir rektör olmadı. Şahin Karasar, alışılmadık bir rektör oldu. İş te o yüzden de Profesör Doktor Şahin Karasar oldu. 

AK PARTİ Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, aday adayı olduğu gün itibariyle Maltepe’ye umut ışığı oldu. Uzun yıllar boyunca Maltepe Üniversitesi’nde Rektörlük görevini layıkıyla yerine getiren Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, siyasete çok hızlı bir giriş yaptı. Hem de jet hızıyla giriş yaptı. 

Zaten Maltepe halkının çok yakından tanıdığı ve çok sevdiği Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, Maltepe’de ki sorunları çok yakından takip ediyordu. Yani Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, Maltepe’ye ve Maltepe’de ki sorunlara uzak değildi. Zaten Şahin Karasar, her zaman halkın içindeydi. 

Kollarını sıvayarak halkın içine karışan Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, ilk iş olarak halkın sorunlarını dinlemek oldu. Gün geldi esnafları ziyaret ederek, esnafların sıkıntılarını yerinde inceleyip, çözüm noktasında neler yapılabilir diye karşılıklı istişareler yaptı. Gün geldi derneklerle bir araya geldi. Profesör Doktor Şahin Karasar, hala da esnafları ve dernekleri ziyaret etmeye devam ediyor. 

Gün geldi gazetecilerle bir araya geldi. Maltepe’nin sorunlarını yakından takip eden ve yakından bilen gazetecilerle uzun uzun istişareler yaptı. Gazetecilerle sohbet eşliğinde bir araya gelen Profesör Doktor sn;Şahin Karasar, Belediye Başkanı seçildiğinde Maltepe’ye nasıl bir hizmet vereceklerini ve hazırladığı projelerini anlattı. Gazetecilerden tam not alan Profesör Doktor sn; Şahin Karasar, şimdiden halkın teveccühünü çoktan kazanmış durumda.

Maltepe’de tek bir sorun yok. Birçok sorunları var; Mahallelerde yol sorunu var. Mahalle aralarında çöp yığınları ve bu çöp yığınlarının meydana getirdiği sinek yuvaları var. Alt ve üst geçit sorunları var. Kentsel dönüşüm projesi eksikliği var. Yönetim eksikliği var. Arap saçına dönmüş Metro çalışmaları ve yol yapım çalışmaları eksikliği var. Halkın içinde bulunmayan, halktan kopuk bir belediye başkanı var. Belediye ile halk arasında irtibat eksikliği var. Aslında o kadar çok sorun var ki. Yaz yaz bitmiyor…

Tüm bu sorunları yakından takip eden ve yakından bilen Profesör Doktor sn;Şahin Karasar, ekibiyle ve takımıyla birlikte Maltepe’ye hizmet etmek için, tüm sorunların üstesinden gelmek için Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Uzun yıllar üzerinde çalıştığı projelerini hayata geçirmek için Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olan Profesör Doktor sn;Şahin Karasar, tüm bu sorunların çözülmesi ve düzeltilmesi için için tüm gücüyle çalışmalar yapıyor. Hem de dur durak demeden.

Profesör Doktor Şahin Karasar sürekli olarak sahada ve halkın içinde olarak, projelerini Maltepe halkına anlatıyor. Maltepe halkının büyük bir umutla beklediği Şahin Karasar, çok yakında Maltepe Belediye Başkanı olarak, Maltepe’nin özlediği bir belediye başkanı olacaktır. Bundan kesinlikle bir şüphemiz yoktur. 

Bizler de Profesör Doktor Şahin Karasar’a çıktığı bu hizmet yolunda başarılar ve kolaylıklar diliyoruz. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP