DOLAR 32,5581 % -0.03
EURO 34,9321 % 0.03
STERLIN 40,5800 % 0.02
FRANG 35,7015 % -0.05
ALTIN 2.428,83 % -0,05
BITCOIN 66.280,00 -0.388

TOKİ üzerinden dolandırıcılığa başladılar

Yayınlanma Tarihi : Google News
TOKİ üzerinden dolandırıcılığa başladılar
0

Eğirdir Belediyesi desteği ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılan ve inşaatı bitmek üzere olan TOKİ konutları üzerinden dolandırıcılık faaliyeti yapıldığı öğrenildi.

Eğirdir’de TOKİ tarafından gerçekleştirilen kuralarda büyük umutlarla ev sahibi olmaya hazırlanan vatandaşlara yönelik dolandırıcılık girişimlerinin olduğu tespit edildi. Kurada ismi çıkan vatandaşlarımızı arayan bir numara TOKİ’den aradığını ve “Tapu ücreti olarak verdiğimiz hesap numarasına belirtilen ödemeyi yapmanız gerekmektedir” denildiği öğrenildi.

Bu gelişmeler üzerine TOKİ yetkilileri ile görüşen Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, böyle bir durumun olmadığını öğrendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; “İdaremiz Isparta İli Eğirdir İlçesi Bağlar Mahallesi Toplu Konut Projesi kapsamında hak sahibi olduğunuz konut projesi ile ilgili her türlü iş ve işlemleri ile ilgili olarak tek yetkili temerküz banka şubeleri olup, Projenin; Konut Belirleme Kurası, Gayrimenkul Satış Sözleşme ve Teslim İşlemlerine yönelik süreçleri, Tapu İşlemleri, vb. işlemleri ile ilgili olarak tarafınıza SMS yolu ile bilgilendirme yapılmakta olup, başka bir banka şubesi ve / veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla ulaşarak ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir.” denildi.

(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP