DOLAR 32,7121 % 1.34
EURO 34,9530 % 0.13
STERLIN 41,5533 % 0.75
FRANG 36,5907 % 1.31
ALTIN 2.443,07 % 2,18
BITCOIN 66.930,00 -0.629

TÜGEM’den eğitim toplantısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜGEM’den eğitim toplantısı
0

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Mersin Şubesi, TÜGEM üye ve yöneticilerine önemli bir eğitim ve toplantı gerçekleştirdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da katıldığı ve ünlü eğitimci Barış Kılıçarslan’ın eğitim verdiği etkinlikte konuşan TÜGEM Mersin İl Başkanı Ümit Mete, TÜGEM’in Türkiye’de çok büyüyen bir emlak sektörü olduğunu belirterek, en büyük amaçlarının mesleği iyi bir konuma getirmek olduğunu söyledi.

“ÜNLÜ EĞİTİMCİ KILIÇARSLAN KATILDI”

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Mersin Şubesi, kendi sektör çalışanlarına yönelik önemli bir toplantı ve eğitim gerçekleştirdi. Mersin Divan Otelinde yoğun katılımla gerçekleşen TÜGEM Mersin eğitim toplantısına Mersin, Adana, Gaziantep, Osmaniye ve birçok yerden TÜGEM üye ve yöneticileri katıldı. Konuk olarak da Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan katıldı.

“BAŞKAN ÜMİT METE:EN BÜYÜK AMACIMIZ MESLEĞİ İYİ BİR KONUMA GETİRMEKTİR”

Sabah saatlerinde başlayan ve akşama kadar devam eden toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜGEM Mersin İl Başkanı Ümit Mete, Bu eğitimin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu;” Bu önemli eğitim ve toplantımıza gelen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve tüm meslektaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Başkan Tarhan’a geldiği için teşekkür ediyoruz. Bu salonda bu kadar kalabalığı görmek mutluluk vericidir. En büyük amacımız mesleğimizi iyi bir konuma getirmektir. Bir arada bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Burada çok büyük emekler var. TÜGEM yönetim kuruluma ve bize böyle imkanlar sunan TÜGEM Genel başkanımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. TÜGEM Türkiye’de çok büyüyen bir emlak sektörüdür. Tek amacı emlak sektörüne prestij kazandırmaktır. Bütün illerde meslektaşlarımız bazı zorluklar çekiyor. Bürokraside, tapu dairelerinde ve iş adamlarında ve üretici firmalarında zorluklar çekiyorlar. Biz bir kanalız hiçbir zaman ayırt etmedik. TÜGEM’in bize kattığı şey eğitim ve sektörel açıdandır. Bizim eğitim ve sektörün gelişmesi dışında herhangi bir görüntümüz yoktur. Başka bir siyasi amaç veya başka bir amacımız yoktur. Biz sadece sektörel açıdan bakarız. Mersin’de bizim meslektaşlarımız nasıl iyi iş yapar, nasıl saygı duyar ve ilgi duyar onun peşindeyiz. Bazı ayrıştırmalar olduğu söyleniliyor. Bazen şahit oluyoruz ancak bizim kimseden farkımız yoktur. Biz birliği beraberliği esas alırız. Emlakçılar odasının yanında da oluruz, komitenin yanında da oluruz. Mesleğimiz adına kim iyi şeyler yaparsa onun yanında oluruz. Hiçbir ayrımız gayrımız yoktur. Tek amacımız burada böyle bir topluluk oluşturmaktır. TÜGEM veya Oda üyeleri hiç önemli değildir. Hepimiz biriz. Meslek açısından birşey varsa hepimiz paylaşalım. Hepimiz gidelim ve hepimiz öğrenelim. Belediye, Tapu ve diğer kurumlar birlikte gidelim. Bizi orada ciddiye alsınlar. Birliğimizi görsünler. İyilerin yanında kötülerin ise karşısında olacağız. Enselerinde olacağız. Mersin’de emlak sektörünün olabileceği her yerde biz varız. Mersin Ticaret ve Sanayi odasında artık sizin sesiniz olacağız. Emlak sektörü neredeyse orada olacağız. Hepinize söz veriyorum. Bizden habersiz bu şehrin emlak nabzı atmayacak. Bunun için hep birlikte güçlü olacağız. Hep birlikte adımızı bildireceğiz. Bundan sonra MTSO seçimlerinde TÜGEM olarak gönüllü olarak kazanacak grubun içerisinde olacağımıza söz veriyorum.“

Ünlü eğitimci Barış Kılıçaraslan’ı Mersin’e getirip eğitiminden faydalandıkları için kendilerini şanslı gördüklerinin altını çizen Başkan Mete,” Barış bize ilk eğitimi verirken bizim enerjimizden memnun kaldığı için ikinci eğitimimize de geldi. Daha önceki eğitimimize katılan arkadaşlarımız tekrar geldiler. Ayaklarına sağlık. Fakat ilk eğitimle şimdiki ikinci eğitimin birbiriyle hiç alakası yoktur. Konular çok farklıdır. İlk eğitime katılmayıp çok şey kaçırdım diyenler üzülmesinler bu ikinci eğitimimize çok daha kapsamlı ve uzun bir eğitim olacaktır. Barış’a geldiği için çok teşekkür ediyorum. “

“BAŞKAN TARHAN: TÜGEM’İN YAPTIĞI EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİDİR”

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise TÜGEM’in yaptığı eğitim ve toplantının çok önemli olduğunu belirterek, “Geçen seferki TÜGEM’in toplantısına yurt dışında olduğum için gelememiştim ancak imardan sorumlu başkan yardımcımı ve İmar Müdürü arkadaşımızı göndermiştim. Eğitimde emlakçılık çok önemlidir. Artık eski emlakçılığa son vermek gerekiyor. Daha temiz, daha donanımlı ve daha eğitimli emlakçıların ayakta kalacağı bir gerçektir. İsteseniz de istemeseniz de yanlış yapan Ümit Başkanın dediği gibi ‘her sektörde yanlış yapan ayıklanır’. Ben TÜGEM’in bu çalışmalarından dolayı Ümit Başkana teşekkür ediyorum. Biz her zaman sizlerin yanındayız. Belediyelerle emlak müşavirlerini ayrı düşünmüyorum. İç iç olan kurumlardır. Hepinize başarılar dilerim.“ diye konuştu.

Konuşmalarının ardından verilen öğle yemeğine geçildi. Öğle yemeğinin ardından ardından satış, motivasyon ve gayrimenkul danışmanlığı konusunda başarılı eğitimler veren dünyaca ünlü eğitimci Barış Kılıçarslan, eğitim verdi. Kılıçarslan, Doğru fiyata ikna edebilmenin 21 prensibi üzerine eğitim verdi. Eğitim yaklaşık 7 saat sürerken, eğitim çok faydalı geçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP