DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YANGIN TEDBİRLERİ GÖRMEZDEN GELİNEMEZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
YANGIN TEDBİRLERİ GÖRMEZDEN GELİNEMEZ
0

Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Ekinci, Yenişehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Abdurrahman Yıldız’ın, “Yenişehir’de yüksek katlı binalarda yangın tedbiri yok” sözlerine tepki gösterdi.

 Ekinci şunları söyledi:

 “Tedbir yok demiş, var hem de tahmin edemediğinin ötesinde güvenlik önlemleri mevcut. Eski bilgiler ile açıklama yapmayı, halkımızı bu konuda tedirginliğe sevk etmeyi bir meclis üyesine hiç yakıştıramadık.  Anladığımız kadarıyla meclis üyemiz kendi ilçesine uzak, biz kendisine bir çağrı yapalım. Yenişehir ilçesine bir gelsin, gezelim, yaptıklarımızı gösterelim, daha yapacaklarımızı anlatalım burada yerinde gösterelim ki aldığımızı tedbirleri görmezden gelmesin.”

MERYAP Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Ekinci, Yenişehir CHP Meclis Üyesi Abdurrahman Yıldız’ın “Yenişehir’de Yüksek Katlı Binalarda Yangın Tedbiri Yok” sözleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

“Tahammül sınırımızın üzerindedir”

MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, “Pandemi sürecinde, artan maliyetlerde bile inşaatlarımızı durdurmadan kentimiz için çalışmaya devam ederken, hatta kentimiz için çevre dostu yatırımlara yöneldiğimiz dönemde gerçeği yansıtmayan ve gelişigüzel yapılan bu açıklamalar tahammül sınırımızın üzerindedir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yenişehir ilçesi her zaman bu kentin “kalbi” konumunda olmuştur, bu bölgede yatırımlarını hayata geçiren müteahhit arkadaşlarımız da bu titizlikle ilçede projelerini üretmiş, değer katan binalar, yaşam standartları oluşturmuştur.

Bugün de Mersin yeni nesil çevre dostu binalarıyla konuşuluyor, LEED Sertifikasına uygun binalarla büyüyor, İstanbul, Ankara gibi büyük illerle proje konusunda başa baş gidiyor, hatta öne bile geçiyorsa Yenişehir Bölgesi’ndeki binalarıyladır.

Deprem, yangın gibi bilinen risklere rağmen hem kendi hayatımızın hem ailemizin canlarını nasıl şansa bırakabiliriz? Nasıl böyle bir ithamda bulunulabilir? Bu açıklamayı, demeci kabul edemeyiz”

“Yüksek katlı binalarda son teknoloji ile tüm önlemlerimizi alıyoruz”

Yenişehir Bölgesi’ndeki yüksek katlı binaların yangından korunması amacıyla düzenlenen önlemler hakkında da bilgi veren Nesim Ekinci, “Yangın algılama ve uyarı sistemi, duman sensörleri, spring sistemi, yangın güvenlik holü, yangın anında itfaiyenin kullanacağı şekilde tasarlanan ve tamamen yangına duyarlı malzemelerden üretilen acil durum asansörleri, tamamen korunaklı yangın merdiveni, itfaiye su alma ve su verme tesisatları gibi önlemler tüm yüksek katlı binalarımızda uygulanmaktadır.”

Ayrıca, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile de koordineli olarak izinlerin alındığını da belirten MERYAP Başkanı Ekinci, bu iddiaları dile getiren Yenişehir CHP Meclis Üyesi’nin yaptığı yorumu düzeltmeye ve özür dilemeye davet ederek, aksi takdirde bulunduğu asılsız ithamlar nedeniyle suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP