DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.118.846 2.037

Yeni vagonlar Antalya’ya ulaştı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yeni vagonlar Antalya’ya ulaştı
0

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi toplu taşımada konforlu, güvenli ve hızlı ulaşımı sağlayacak 3. Etap Raylı Sistem Projesi kapsamında alınan yeni vagonların ilki Antalya’ya ulaştı. Vagon, gerekli testlerin tamamlanmasının ardından yolcu taşımaya başlayacak. Vagonun hayırlı olmasını dileyen Başkan Muhittin Böcek, “Her sözümüzün arkasındayız” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyalılara verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Göreve geldiği zaman halkın yararına olacak yarım kalan projelere devam edeceklerini açıklayan Başkan Böcek önce 3. Etap Raylı Sistem Hattını tamamladı ardından bu hatta çalışacak vagonların ihalesini gerçekleştirdi. İhale kapsamında alınan vagonlardan ilki Antalya’ya ulaştı.

“HER SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”

Antalyalılara verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Başkan Muhittin Böcek, “Yarım kalan, halkın yararına olan projeleri tamamlayacağız sözünü vermiştik. Bu sözümüzü tutarak, 3. Etap Raylı Sistem Projesi’ni hayata geçirdik. Göreve gelir gelmez başlattığımız çalışmalarla 18 kilometrelik Varsak-Müze hattınıhattın 11 kilometresini tamamlayarak Antalya ulaşımına kazandırdık. Şimdi de yine bizim gerçekleştirdiğimiz ihale kapsamında ilk vagonumuz geldi. Hayırlı olsun” dedi.

SEFERLER DAHA SIK ARALIKLARLA DEVAM EDECEK

Başkan Muhittin Böcek’in talimatlarıyla projelerin tek tek hayata geçirildiğini söyleyen Başdanışman Dr. Cem Oğuz, 3. Etap Raylı Sistem Hattı üzerinde vagon sayısının artırılmasıyla sefer sayılarının sıklaşacağını söyledi. Oğuz, şöyle konuştu: “Antalya’da toplu taşımanın tercih edilebilir olması için çalışıyoruz. Bugün teslim edilen vagonun raylara inmesiyle birlikte 3. Etap Raylı Sistem Hattı’nda şu anda 14 dakika arayla giden vagonlar artık daha sık aralıklarla sefer gerçekleştirecek. Bu sayede daha hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım sağlanacak. Mart ayı sonunda ikinci vagonumuz da teslim edilecek.” 

1500 KM’LİK DENEME SÜRÜŞÜ

Antalya Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz de vagonların hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Bugün 3. Etap Raylı Sistem’de işleteceğimiz vagonlarımızın ilkini teslim aldık. Vagonlar önce 1500 kilometrelik bir deneme sürüşüne tabi tutulacak. Vatman arkadaşlarımızın da bu vagonlarda yapacağı eğitimlerden sonra 3. Etap hattımızda işletmeye başlayacağız. Başkanımızın da söz verdiği gibi biz Antalya için her türlü çalışmayı, çabayı gösteriyoruz. Söz verdiğimiz her şeyi her zaman yerine getiriyoruz. Muhittin Başkanımızın bu konuda başarısız olacağı düşüncesinde olan insanlar da zannediyorum bu yaptığımız çalışmalarla o düşüncelerinden uzaklaşacaklardır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP