DOLAR 32,7154 % 1.35
EURO 35,0066 % 0.26
STERLIN 41,4961 % 0.57
FRANG 36,7316 % 1.7
ALTIN 2.448,82 % 2,42
BITCOIN 66.325,99 -0.563

15 Temmuz 10 Soruda FETÖ “Çalışanların ve emeklilerin ücretlerinde enflasyon sebebiyle oluşan refah kaybını telafi ediyoruz”

Yayınlanma Tarihi : Google News
15 Temmuz   10 Soruda FETÖ           “Çalışanların ve emeklilerin ücretlerinde enflasyon sebebiyle oluşan refah kaybını telafi ediyoruz”
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması” programında yaptığı konuşmada, “Çalışanların ve emeklilerin ücretlerinde yaptığımız yüksek oranlı artışlarla, enflasyon sebebiyle oluşan refah kaybını telafi ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen “Yüz Yüze Türkiye Esnaf Buluşması” programına katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, Türkiye’de esnafların yerinin de misyonunun da çok farklı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Anadolu’nun kapılarını elbette ecdadın kılıcının gücü, yüreğinin cesaretiyle açtık. Ama Anadolu’yu asıl fethimiz, her biri birer Alperen olan esnaflarımızın gönül kapılarını açmasıyla oldu. Gönülleri fethede fethede bu toprakları vatanımız hâline getirdik” dedi.

“2022’NİN İLK ÜÇ ÇEYREĞİNDE YÜZDE 6,2’LİK BİR BÜYÜME ORANINA ULAŞTIK”

Devletin omurgasını, esnafları merkeze alarak bina ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Yaşanan her kargaşa döneminden sağ-salim çıkabilmemizi, kısa sürede toparlanıp yeniden ayağa kalkabilmemizi, gizli gücümüz esnaflarımızın, Ahilerimizin dirayetine ve gayretine borçluyuz. Bunun son örneğini 15 Temmuz’da gördük. Darbeci hainlere sokakları dar eden vatandaşlarımızdan önemli bir kısmı esnaflarımızdı. Sivil şehit ve gazilerimiz arasında da ilk sırayı esnaflarımız alıyor.”

“Geçtiğimiz dönemde, sadece küresel krizlere karşı insanımızı korumakla kalmadık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomi programımızı, hem önümüzdeki engelleri aşacak, hem de daha büyük hedeflere yönelebilmemizi sağlayacak şekilde yeniden oluşturduk. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla ülkemizi büyütme esasına dayalı ekonomi programımızı kararlılıkla uyguladık. Dünyanın resesyonu, küçülmeyi konuştuğu bir dönemde biz, 2021’de yüzde 11,4 ve 2022’nin ilk üç çeyreğinde yüzde 6,2 oranında bir büyüme oranına ulaştık” şeklinde konuştu.

“İHRACATIMIZ 254,2 MİLYAR DOLARLA CUMHURİYET TARİHİNİN REKORUNU KIRDI”

Millî gelirde, döviz kurundaki aşırı yükselişten kaynaklanan nispi yavaşlamayı durdurup yeniden yükselişe geçtiklerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstihdamda 31,5 milyonla tarihimizin en yüksek seviyesine ulaştık. İhracatımız 254,2 milyar dolarla Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. Buraya nereden geldik, 36 milyar dolardan geldik, nereden nereye… Cari açığımızın en önemli sebebi olan enerjide, Karadeniz gazından yeni petrol kuyularına, güneş ve rüzgâr santrallerine kadar her alanda, çok büyük bir atılım içindeyiz. Çalışanların ve emeklilerin ücretlerinde yaptığımız yüksek oranlı artışlarla, enflasyon sebebiyle oluşan refah kaybını telafi ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAP