DOLAR 32,2006 % 0.06
EURO 34,9951 % -0.02
STERLIN 40,9892 % 0.07
FRANG 35,3811 % 0.1
ALTIN 2.513,17 % 0,11
BITCOIN 71.849,52 8.538

“6 GÜNDE MİLLETE, TERÖRE VERDİKLERİ AÇIK DESTEĞİ ANLATACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
“6 GÜNDE MİLLETE, TERÖRE VERDİKLERİ AÇIK DESTEĞİ ANLATACAĞIZ”
0

Ak Parti Genel Başkan Vekili, Eski Bakan Numan Kurtulmuş, Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD)’ı ziyaret ederek, ekonomik ve siyasal konulara ilişkin istişarelerde bulundu.

Kurtulmuş: “2. tur finaline 6 gün kaldı. 28 Mayıs’taki 2. tur finalinde milletimiz gerekeni yapacaktır.” dedi.

“Parlamentoda çoğunluk Cumhur İttifakı’nda. Şimdi önümüzde 2. tur var. Bir yanda dünya lideri, diğer yanda rotası belli olmayan Kılıçdaroğlu var. Bunları 7 yamalı bohçaya benzetiyorum.” ifadelerini kullandı.
“Önümüzde 6 gün var, bu 6 gün içerisinde terör ve vesayetçi ortaklarını millete iyi anlatmalıyız.” dedi.
Kurtulmuş: “Türkiye’nin 2. Yüzyılı’nı hep birlikte inşa etmemiz için bir kez daha millet bize yetki verecektir” şeklinde konuştu.

ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya da yaptığı konuşmada, ‘güçlü Türkiye’ mesajı verdi.
Yalçınkaya, ASİAD’ın yurdışı temsilcilik faaliyetlerinin hızla büyüdüğünü dile getirerek, özellikle Balkan ülkelerinde Kosova ve Arnavutluk temsilcilerinin saha çalışmalarında desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Toplumun tüm kesimlerine hitap edebilen, stratejik öneme sahip bir STK olduğunu söyleyen Yalçınkaya, ASİAD’ın dün olduğu gibi bugün de ve yarın da devletinin ve milletinin yanında yer almaya devam edeceğini ifade etti.

KASSAK Komisyonu ve Dünya Türk Yazarları Biriği Başkanı  Salih KURT  konuşmasında ise terör mağduru bir aile  olduklarını dile getirerek, 22 yıl sonra gelen itiraf ile dosyasının gün yüzüne çıkartıldığını, 22 yıl boyunca dosyasını devletten ve milletten saklayanların hala bürokratik faliyetlerinin aktif olduğunu ifade etti. Dış vesaetle beslenen terör işbirlikçilerine oy vermemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Sayın Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a: “Siz bunları 7 yamalı bohçaya benzettiniz ancak bana göre bunlar 7 kocalı Hürmüz’dür.” dedi.

Başkan KURT basına fotoğraf verdikten sonra Numan Kurtulmuş ile birlikte toplantıdan ayrıldı.

 

YORUM YAP