DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

Amerika Birleşik Devletleri Ve İsrail Orta Doğu’yu Kan Gölüne Çevirdi. İslam Ülkeleri Yalnızca Kınamakla Yetiniyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Amerika Birleşik Devletleri  Ve İsrail Orta Doğu’yu Kan Gölüne Çevirdi.  İslam Ülkeleri Yalnızca Kınamakla Yetiniyor!
0

Çok kıymetli okuyucularım,

İsrail, Filistin’i bombalıyor, masum sivilleri ve çocukları katlediyor. Müslüman ülkeleri İsrail’i yalnızca kınamakla yetiniyor.

İsrail, Gazze’ yi bombardımanına tutuyor, şehri yerle bir ediyor. Müslüman ülkeleri İsrail’i yalnızca kınıyor. 

İsrail, insan haklarını hiçe sayıyor. Ayrıca hukuki hakları yok sayıyor. Müslüman ülkeleri İsrail’i yalnızca kınıyor. İsrail, dünyaya meydan okuyor. Müslüman ülkeleri İsrail’i yalnızca kınıyor.

Müslüman ülkeleri İsrail’i kınıya dursun, Amerika Birleşik Devletleri İsrail’e destek vermeye devam ediyor; İsrail’in Gazze’ye saldırması sonucu, İsrail’e destek vermek için daha önceki günlerde Doğu Akdeniz’e iki tane uçak gemisi göndermişti. Müslüman ülkeleri ise İsrail’i yalnızca kınıyor. 

İsrail’in tüm ihtiyaçlarının karşılanması için tüm imkanlarını seferber eden Amerika Birleşik Devletleri, İsrail’e savaş gemileri ve savaş uçaklarını çoktan bölgeye sevk etmeye başladı.

İsrail’e uçak gemisini ve savaş uçaklarını göndermekle yetinmeyen Amerika Birleşik Devletleri, şimdi de İsrail’e destek için yaklaşık   2000 adet özel eğitim almış ve donanımlı asker yardımında bulunacağını belirtti. Yani kısacası Amerika Birleşik Devletleri askeri güçleri İsrail’e destek için İsrail’i de askeri bir üst kuracak. Amerika Birleşik Devletleri, İsrail’e destek vermeye devam ederken, Müslüman ülkeleri İsrail’i yalnızca kınıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri, İsrail’e destek olmaya devam etsin, Müslüman ülkeleri yalnızca kınamakla yetinsin. Böyle Müslümanlara ve böyle Müslüman kılığına girmiş şeytanlara yazıklar olsun. Yüce Allah bunları kahrı perişan eylesin inşallah. 

Irak, Libya, Suriye ve Yemen resmen cehenneme döndü. Bu ülkelerde iç savaşlar çıktı. Sonunda hepsi parçalandı. Yalnızca devletlerin adı kaldı. Sanki Arabistan, Mısır ve Sudan ülkeleri rahat mı? Hayır. Bu ülkeler de hiç mi hiç rahat değil. Hatta çok huzursuzluk içindeler. Sudan bölünmüş, İran’da kendini idare etmeye çalışıyor. İslam ülkeleri yok olurken, sömürülürken, parçalanırken, kadınlarına tecavüz edilirken, masum sivil halk öldürülürken, masum çocuklar acımasızca katledilirken, aç, sefil yaşam sürerken Müslüman ülkeleri ne yapıyor acaba? Yüce Allah İslam ülkelerini ıslah etsin, terbiye etsin inşallah. Yoldan çıkmış, İslam dininden ve Müslümanlıktan çıkmış, her türlü pisliğe bulaşmış ve harama el uzatmış İslam ülkelerine bir ders versin inşallah. Yoksa Müslüman ülkelerinin akıllanacağı ve ders alacağı yok. Zaten sırf bu yüzden başımızdan musibetler eksik olmuyor. 

Amerika Birleşik Devletleri bu ülkelere demokrasi getirmek yalanıyla ortalığı kan gölüne çevirdi. Masum sivilleri ve çocukları katledip, kadınlara tecavüz ettiler. Bu arada İsrail’de boş durmayarak, bu bölgeleri karıştırdı. Müslüman ülkelere saldırılarda bulunarak, kanlarını dökerek, şehirleri yok ederek, eziyet etmeye devam ediyor. 

Eğer Rusya engel olmasaydı Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail, İran’ı vuracaktı. Çünkü Suriye’nin güçsüz oluşu ve ülkede karışıklık yaşanması hem Amerika Birleşik Devletleri’nin, hem de İsrail’in çıkarları açısından işlerine geliyordu. Bununla birlikte İsrail yanı başında başka devlet istemiyordu. 

Zaten o yüzden de Rusya, Ukrayna’ya sırf bu yüzden savaş açmadı mı? Rusya, hiç kimseye aldırış etmeden, Ukrayna’ya saldırılarına devam ediyor. Hatta hiç kimseyi dinlemiyor ve hiç kimseyi de takmıyor. Hatta ve hatta Kırım işgal edilip, ilhak edilmedi mi?

Yüce Allah o kadar büyük ve o kadar da sabırlı ki. Gün gelecek hepsini helak edecek. Mazlumların ahı asla yerde kalmayacaktır. Yüce Allah hepsinin binlerce belasını versin inşallah. 

Müslümanlar ne zaman birlik oldu ki?

Müslümanlar ne zaman kenetlenip, birbirine yardımcı oldu ki?

Müslümanlar ne zaman Müslüman bir ülkenin yanında olup, onların yardımına koştu ki?

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, bir çok ülke Haçlı Seferleri’ni tekrar kurmaya çalışıyor. Kısacası Haçlı Seferleri yeniden başlamak üzere. Ama Müslümanlar bunun farkında bile değil. Bunu anlamamak için ya aptal olmak lazım. Ya zır deli olmak lazım. Ya kör olmak lazım. Ya da cahil olmak lazım.

Üzülerek belirtmek istiyorum ki, son yıllarda İslam dini ve Müslümanlık çok yozlaştırıldı. Müslümanlar, Yüce Allah’ın yolundan ve Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i ‘den çok uzaklaştı.

Özellikle İslam ülkeleri bilim ve teknolojiden uzaklaştı. Sömürge altında yaşayan bir çok İslam ülkesi halkı hala bir köle gibi çalıştırılıyor. İnsanlar aç, susuz ve sefalet içinde yaşıyor. Hani nerde İslam dini? Hani nerde Müslümanlık?

Sözde herkes İslam dinine inanıyor! …

Sözde herkes Müslüman !…

İslam ülkelerinde her türlü pislik var; Ahlaksızlık, namussuzluk, fuhuş, aldatma, yolsuzluk, hırsızlık, faizcilik, kadınlara tecavüz, çocuk istismarı, kadın cinayetleri, ihaleye fesat karıştırma, devletin malını çalmak, adaletin para ile satılması, rüşvet almak ve rüşvet vermek, alkol ve uyuşturucu madde, eşcinsellik, fırsatçılık, stokçuluk…

Aman Allah’ım işletmeyen ve işletmeyen günah yok. Sözde bu ülkeler İslam dinine bağlı değil mi? Sözde bu ülkelerde ki insanlar Müslüman değil mi?…

Hadi oradannnn. İslam dininde böyle şeyler yapılmaz. Müslümanlık böyle olmaz. 

Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun ki, iyi ki İslam dinine inanıyorum. Hamd olsun ki, iyi ki doğarken Müslüman olarak doğmuşum. 

Yüce Allah’a çok şükür olsun ki, Yüce Allah beni İslam dinine bağlı ve Müslümanlık inançlarına göre yaratmış. Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun ki, İslam dininin ve Müslümanlıklığın gerektiğini gibi yaşamayı ve ibadet etmeyi nasip etmiş. Yüce Allah’a Hamd olsun ki, ibadetlerimi aksatmadan sağlıklı bir yaşam bahşetmiş. 

Kıymetli okuyucularım, 

Konuya çok fazla duyarlılık ve çok fazla duygusallık göstermiş olabilirim. Lakin, bir Müslüman olarak bu gibi durumlara çok üzülüyorum. Hatta çok canım yayanıyor. Bu anlamda lütfen kusuruma bakmayınız. Umarım anlayışla karşılarsınız. 

İslam dini gibi kutsal bir dinimiz, Müslümanlık gibi güzel bir inançlarımız var. Daha ne istiyorsunuz eyyy İslam ülkeleri? Belanızı mı istiyorsunuz?…

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP