DOLAR 32,2177 % 0.08
EURO 34,8417 % -0.05
STERLIN 40,9470 % 0.1
FRANG 35,2480 % 0.11
ALTIN 2.412,24 % 0,10
BITCOIN 67.754,01 -2.382

Tüm Annelerin, “Anneler Gününü Tebrik Ediyoruz”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tüm Annelerin, “Anneler Gününü Tebrik Ediyoruz”
0

Eli öpülesi bu kadınlara bakar mısınız lütfen?…

Hepsi belli bir yaşın üstünde olan insanlar. Birçoğu da yaşlı,tarlada ve bahçede çalışan,hatta ve hatta ilerlemiş yaşına rağmen evlerini geçindirmek zorunda kalan,torunlarına harçlık veren,elleri nasır tutmuş kadınlar.

Bu kadınların bu yaşlarda evlerinde oturup, dinlenmesi gerekirken, maalesef üzülerek ifade ediyorum,elleri öpülesi bu kadınlar, hala tarlada ve bahçede çalışıyorlar.Elleri nasır tutmuş,ürettiği ürünleri çarşıda,pazarda satıp, üç kuruş para kazanmak için gün boyunca çalıyorlar.Maalesef elleri öpülesi bu kadınlar hiçbir zaman rahat bir gün yüzü görmüyorlar. Sürekli olarak halkın içinde bulunduğum için, ayrıca sürekli olarak çarşı ve pazar gezdiğim için,bununla birlikte köy çocuğu olduğum için, sık sık bu görüntülerle karşılaşıyorum.İnanın, yaşlı bu kadınları çarşıda ve pazarda gördüğümde içim burkuluyor ve çok büyük üzüntü duyuyorum.

Elleri öpülesi bu kadınlar, ne zaman rahat bir gün yüzü görecek?

Elleri öpülesi bu kadınlar, ne zaman rahat bir nefes alacak?

Elleri öpülesi bu kadınlar, ne zaman dinlenecek?

Elleri öpülesi bu kadınların, ne zaman yüzü gülecek?

Elleri öpülesi bu kadınlar, ne zaman yan gelip, yatma keyfini yaşayacak?

Eli öpülesi bu kadınlar, ne zaman keyif çatacak?

Eli öpülesi bu kadınlar,ne zaman karı,koca el ele tutuşup, mutluluk duygusunu yaşayacak?

Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan, hatta kadın başına düşmanla savaşırken şehit olan, yaralanan, kundaktaki bebeklerini bile beşikte bırakan, kocaları savaşırken şehit olan ve dul kalan, ayrıca dul kaldığı için evini geçimini sağlamak zorunda kalan tüm ölmüş annelerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Malumunuz üzerine bugün, ” Anneler Günü’ dür. Bu vesileyle öncelikle eşim İlkay Yalçın başta olmak üzere, çok kıymetli ve çok saygıdeğer ablam AK PARTİ Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun, ayrıca tüm okurlarımızın annelerinin ve eşlerinin,”Anneler Gününü” en içten dileklerimizle tebrik ediyor,sevgi ve saygı ile ellerinden öpüyoruz.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, Şair, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP