DOLAR 32,2898 % -0.07
EURO 34,9442 % -0.06
STERLIN 41,3211 % -0.26
FRANG 36,1521 % 0.05
ALTIN 2.385,12 % -1,24
BITCOIN 66.708,01 -4.32

ASIRLIK SEDİR AĞAÇLARI ALTINDA TATİL KEYFİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ASIRLIK SEDİR AĞAÇLARI ALTINDA TATİL KEYFİ
0

Erdemli şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta, kudret ve gücün temsil eden asırlık sedir ağaçları arasına kurulu CedrusLife Ekolojik Turizm Merkezi, yılın her mevsiminde sağlık ve huzuru bulmak, ruhlarını dinlendirmek isteyen vatandaşlara açık tutuluyor.

Orman Mühendisi Efrayim Coşkun, Erdemli’nin turizm payından hak ettiği yerde olmadığını görerek böyle bir projeye imza attıklarını belirtti ve Doğayı Kalbinde Yaşamak sloganıyla Cedruslife Dergi’sinde yazdığı yazıda şunları söyledi:

Bizler coğrafi olarak eşsiz konumu, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile bir marka olma yolunda ilerleyen Erdemlimizin turizm payından hak ettiği yerde olmadığını görerek betonlaşmış kent yaşamından uzakta Toros dağları eteğinde 1400 rakımda 4 asırlık tarihi sedir (katran) ağaçları arasında bir Ekolojik Turizm Merkezi oluşturduk.

Erdemli şehir merkezine 28 Km uzaklıkta bulunan CedrusLife Ekolojik turizm merkezimiz sizlere bir birinden güzel aktiviteler sunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu başlıca aktiviteler ATV Motor parkuru, dağ bisikleti, at binme ve fayton turları, zipline, çocuk survivör parkuru, panorama tepesi, doğa yürüyüş parkuru gibi tamamlanmış aktivite alanları ve paintball, pandapark, maceraparkı, yetişkinler için survivör alanı gibi yapımı devam eden yenilikçi çalışmalarımızla alanımızı hergün güncelliyoruz.

DOĞAL ÜRÜNLER

Restoranımızda torosların 1400-2000 rakımlarında yetiştirilen kuzuların taze kesimlerinden elde edilen pirzola ve köfte menüleri, kahvaltı imkânı gibi birçok seçenek sizler için hazırlanmaktadır.

Tesisimiz içerisinde siz değerli misafirlerimiz için Bungalov evler, Karavan ve Çadır kamp alanları gibi konaklama imkânların da yararlana bilirsiniz.

Cedruslife Ekolojik Turizm merkezi içerisinde yer alan doğal köy ürünleri satış reyonunda organik ürünlerimizde sizleri beklemektedir. Doğal köy yumurtası, süt, yoğurt, peynir gibi torosların eteğinde yetişen hayvanlardan elde edilen ürünlerin yanında köylerden elde ettiğimiz kır balı, kekik, nohut, bulgur gibi ürünleri de alma fırsatı bulacaksınız.

Yakın zamanda hayata geçireceğimiz gençlik turizmine yönelik rekreasyon çalışmaları ve orman ve doğa okulu faaliyetlerimizde sizler için hazırlanmaktadır.”

İLETİŞİM: 0545 323 26 63

YORUM YAP