DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ateş Düştüğü Yeri Yakar. Ama Bu Defa Tüm Türkiye’yi Yaktı  

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ateş Düştüğü Yeri Yakar. Ama Bu Defa Tüm Türkiye’yi Yaktı   
0

Hiç bir sağlık sorunu olmayan bir insan, hiç bir şey yemeden içmeden ortamala 45 ile 61 gün arasında hayatta kalabilir.

On ilde meydana gelen depremde buna şahit olduk. Depremin üzerinden 185 saat geçmesine rağmen, göçük altından sağ salim onlarca kişi çıkartıldı. Yüce Allah insanların rızkını kesmediği sürece, insanlar günlerce aç susuz yaşayabiliyor. En son olarak bu olaya tüm dünya şahit oldu. Kısacası ” Canı Allah verir ve Allah alır “

Onlarca kuruluş ve binlerce kurtarma ekibi ve binlerce gönüllü vatandaşımız depremzedelere yardım etmek için var gücüyle, canla başla ve ne pahasına olursa olsun, gözlerini bir dakika kapatmadan göçük altında kalmış insanlara yardım için seferber oldu. 

Tüm dünyaya örnek bir yardımlaşma ve dayanışma örneği gösteren aziz Türk Milleti, millet olarak var gücüyle bir dakika bile nefes almadan, belki de bir can daha kurtarırım düşüncesiyle kendi canlarını bile tehlikeye atarak, örneğine ender rastlanan bir başarıya imza attılar. Aslında onların hepsi eli öpülesi insanlar.

Allah’ım tüm kurtarma çalışanlarından binlerce razı olsun inşallah.

Günlerden beri mucizelere şahit oluyoruz. Her mucizede ve göçük altından sağ salim çıkarılan her vatandaşımız için mutluluk gözyaşları döken kurtarma ekipleri, hala bir umutla arama kurtarma çalışmalarına devam ediyorlar. Buz gibi bir havada ve kar kış demeden arama çalışmalarına devam eden ekiplerimizden Allah’ım razı olsun inşallah. 

Depremin boyutlarını hepimiz gördük. Hepimiz aynı acılarla yıkıldık. Günlerden beri gözyaşlarımız içimize akıyor ve acılarımız daha da derinden çoğalıyor. Ne bir lokma yemek yiyebiliyor, ne bir bardak çay içebiliyor, ne de sıcak yatağımızda rahat uyuyabiliyoruz.

Binlerce vatandaşımızın hayatlarını kaybetmesinden dolayıda bağrımız yanıyor. 

Bu acıyı yaşayanlar bilir. Bizler Türk Milleti olarak bu acıyı daha önce de yaşadık. Daha önce de ülkemizde büyük depremler oldu. Daha önce de binlerce vatandaşımız hayatlarını kaybetmişti. Ama 10 ilde meydana gelen deprem çok fazla yıkım ve çok daha fazla can aldı. Yaşadığımız bu son deprem, dünyada ender rastlanan bir deprem oldu.

Kimileri siyasi şov peşinde 

Kimileri can kurtarma peşinde 

Kimileri yağmalama peşinde 

Kimileri çalma çırpma peşinde 

Merak etmeyin! Yüce Allah hepsini görüyor. 

Tabi ki Yüce Türk Milleti’de görüyor. 

Canla başla çalışan tüm kurtaracı meleklerimizden Yüce Allah binlerce razı olsun inşallah.

Her kim ki felaketleri fırsat bilerek soygun, vurgun, yağma, hırsızlık, fırsatçılık ve zam yapıyorsa Yüce Allah hepsinin bin belasını versin inşallah. 

Her kim ki çürük binalar inşa ederek, ya da eksik malzemeyle binalar yaparak insanların ölmesine sebep olmuşsa onlarında Yüce Allah bin belasını versin inşallah. 

Her kim ki bu binalara onay vermişse ve ruhsat vermişse onlarında Yüce Allah bin belasını versin inşallah. Insan hayatı bu kadar ucuz mu ya. Rant uğruna, para uğruna binlerce vatandaşımızın ölmesine sebep oldular. Yüce Allah her iki dünyada cezalarını versin inşallah.

Deprem görüntülerini izledikçe kahroluyoruz. İçimiz yanıyor, ciğerimiz yanıyor. Yüce Allah, bu olaylara sebep olanların da içini yaksın, ciğerlerini çürütsün inşallah.

Ülkemizde bu kaçıncı yıkıcı deprem ve kaçıncı felaket!

Her depremde binlerce vatandaşımız hayatlarını kaybediyor. Tüm ülke olarak gözyaşlarına boğuluyoruz. Ama maalesef hiç bir önlem almıyoruz. Yalnızca car car konuşuyor, bağrımız yanıyor ve tüm ülke olarak kahroluyoruz. 

Konuşuyoruz, hep konuşuyoruzzzz !

Yalnızca konuşuyoruz! 

Önlem alıyor muyuz? Hayırrr 

Çare arıyor muyuz? Hayırrr 

Deprem için binalarımızı güçlendiriyor muyuz? Hayırrr 

Önlem almayı, ilk yardımı biliyor muyuz? Hayırrr 

Yönetmenliğe uygun binalar inşa ediyor muyuz? Hayırrr 

Deprem bölgelerine binalar inşa ediyor muyuz? Evettt

Demirden ve çimentodan, kısacası malzemeden çalıyor muyuz? Evettt

Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Dayanılmaz bir acı yaşıyoruz. Tarifi bile imkansız. 

Saygılarımla…

YORUM YAP