DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başkan Tollu: Kimseye tepeden bakmıyoruz

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Tollu: Kimseye tepeden bakmıyoruz
0

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, üst üste 3 dönem seçimi kazanmasını, tepeden bakmamaya ve herkese eşit davranıp parti odaklı belediyecilik yapmamaya bağladı.

 

Uluslararası Gazeteciler Konfederasyonu (UGK) Genel Başkan Yardımcısı, Anadolu Gazeteciler Platformu (AGP) Genel Başkan Vekili Müslüm Aktürk, bir süre önce taşındıkları Erdemli’de kaymakam ve emniyet müdüründen sonra Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu ziyaret etti.   

Anadolu Ajansı’ndan yıllar önce emekli olduğunu ancak gazetecinin mesleğini, sağlığı elverdiği sürece devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Aktürk, “Gazeteci, kentin yöneticileri ile halk arasında köprü vazifesini görmeli. Toplumun sorunlarını, dertlerini yetkililere iletip çareler bulmaya çalışmalı” dedi.

Başkan Tollu’ya TOKİ’deki bazı sorunları aktaran Müslüm Aktürk şunları söyledi:

“TOKİ; manzarası, havası, yeşili, deniziyle mükemmel bir bölgeye kurulmuş. Ancak yönetim olmadığı gerekli hizmet yapılamıyor ve vatandaş mağdur durumda. Belediyenin site içine müdahale etmesini elbette beklemiyoruz fakat sitenin dışındaki belediyeye ait yol kenarlarında istinat duvarı olmadığı için yağmur sırasında mini heyelanlar oluşuyor ve ağaçların kökleri topraksız kalıyor. Bir hadis-i şerifinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz’ buyurmuştur. TOKİ’nin yol kenarında çok sayıda ağaç var ve önlem alınmadığı takdirde o güzelim ağaçlar bir bir yerinden sökülecek. Sorunu dile getirerek görevimi yaptım artık sorumluluk Erdemli Belediyesi’nde” dedi.

AĞAÇLAR İÇİN ÖNLEM ALINACAK

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, TOKİ’nin önünden geçen yolun aslında Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu ancak vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla kendilerinin asfaltladığını söyledi.

Erdemli’de bir yılda 450 bin ton asfalt döktüklerini hatırlatan Tollu, birçok belediyenin bu kadar kapsamlı asfaltı 3 yılda ancak dökebildiğini kaydetti.

Yeşile çok önem verdiklerini belirten Başkan Tollu, TOKİ’deki yol kenarında bulunan ağaçların zarar görmemesi için de önlem alacaklarını ifade etti.

KİMSEYE TEPEDEN BAKMIYORUZ

Mükerrem Tollu, Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk’ün “3 dönem üst üste seçimi kazanarak bir rekora imza attınız, bu başarıyı nasıl elde ettiniz” sorusu üzerine, “Biz kimseye tepeden bakmıyoruz. Herkese eşit davranıyor ve parti odaklı belediyecilik yapmıyoruz” dedi.

Belediyenin içinden geldiğini vurgulayan Tollu, birçok kademede görev yaptığını ve bu nedenle belediye hizmetlerine hakim olduğunu anlattı.

Telefonunun 24 saat açık olduğunu, makamda bulunduğu sürece herkesin kendisini ziyaret edebileceğine dikkat çeken Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Biz göreve geldiğimizde personel maaş alamıyordu. Emekli olan personelimize kıdem tazminatı ödenemiyordu. Şimdi bin personelimiz var ve maaşlar düzenli ödeniyor. Normal maaşın dışında performansı yüksek personelimize kanundan kaynaklanan para ödülü veriyoruz. Mali disiplin uygulamamız sonucu borcumuzu sıfırladık, hiçbir yere borcumuz yok.” dedi.

Başkan Tollu, yaptıkları arıtma tesisi ile denizin temiz olmasını sağladıklarını ve böylece Erdemli’nin 100 yıllık geleceğinin kurtulduğunu sözlerine ekledi.  

YORUM YAP