DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

BBP de DEĞİŞİM RÜZGARI

Yayınlanma Tarihi : Google News
0

BBP’ de Rüzgar Cevdet Tellioğlu’ndan yana döndü. BBP’ de yenilikçiler, kongre öncesi rüzgarın yönünü değiştirdi. Mustafa  Destici genel başkanlığında , 22 Ekim ‘de 11. olağan  Kongreye hazırlanan BBP, farklı bir arayışa girdi. Seçimlerde ortaya çıkan sürekli yenilgi ,erime ve saygınlık zedelenmesi delegeyi de değişim arayışına itti. Görevden  alınan il ile bir ilçe başkanının  ard arda olması , Partide “değişim” isteyenler tarafından  yürütülen  kongre süreci ile ilgili , güçlü bir  muhalefet  oluşmasını sağladı. Partinin duayenlerinden uzaklaştırıldığını söyleyen yenilikçi kanat , kurucu lider Muhsin YAZICIOGLU Davasına bağlı  delegelerin varlığından dolayı ,bu değişimin olacağı inancını belirtiyor açıktan desteğin , şuan da dahi  delegeliklerin iptali ,ilçelerin kapatılmasına sebep olabileceğini söyleyen yenilikçi kanadın temsilcisi ,BBP genel başkan adayı Cevdet Tellioğlu  ,   sessiz ve hızlı  çalışma doğrultusundaki taleplerinin , il ve ilçe başkanlıkları na ulaştırıldığını söyledi .

Türkiye’de devletin vatandaşla buluşmasında en önemli projeleri hayata  geçirmiş ve halk ile devletin kaynaşmasını sağlamış olan Tellioğlu , ”Hem mevcut bir iktidarla birlikte hareket edeceksin hem de genel başkan düzeyinde dahi temsil edecek kadar vekil alamayacaksın .Üstelik yüzde  0, 8 gibi bir duruma partiyi getirmek ,BBP ‘nin ve gönül verenlerin hak etmediği ,gerçekten normal olmayan ve siyasi konjektöre uygun da olmayan bir durum ” dedi

Kazandığımız belediyeleri elimizle verdik .

Tellioğlu ayrıca ,kazanılmış belediyelerin iktidara bir anlamda hediye edilmesi ve bu konuda sessiz kalınması ,bu haksızlığa karşı adım atılması da ,yeni seçimlerde halkın teveccühünü olumsuz yönde etkileyeceği için ,bu yanlışa karşı duramayan yönetimin , bu kongrede acilen değiştirilmesi  gerektiğini söyledi .

Tellioğlu ,”Halk, kazanılan belediyeleri  ortaklara vereceksin ,bize neden oy versin ?

O zaman bu nasıl bir ortaklık anlayışı olur ?

bizim anlayışımız belediyeleri almak ,orada projemizi icra ile halkın teveccühü  ile partimizi iktidara taşıyacak kapıları zorlamak olmalıdır ”dedi

Her ilçeye her mezraya bir alperen ocağı 

Alperen ocaklarını da bütün ilçelere kurularak ,bir eğitim yuvası haline getirilmesi gerektiğini söyleyen Tellioğlu ;”bir elinde Kur’an Bir elinde Bilgisayar olan bir nesil ” yetiştirme hayali olan kurucu liderin ,bu hayalini gerçekleşmesi gerektiğini ,çünkü buna milletinde ihtiyacının olduğunu söyledi .

bu hayalide gerçekleştirmek üzere yola revan olduklarını belirten Tellioğlu .”illerde, ilçelerde ,mezralarda dahi Alperen ocaklarımızı kuracak eğitimi gerçekleştireceğiz .Biz bunu söylediğimizde nasıl olacak oralarda ofisler nasıl kurulacak diyen kardeşlerimize şunu söylüyoruz ,kafeler ,camilerin bahçeleri ,köy odaları dahi bizim evlatlarımızın ilim tahsil edecekleri yerlerdir.”İman varsa imkan vardır ”önemli olan bu millete ,geçmişine sahip ,gelecek vizyonu olan nesiller yetiştirmektir. Bunu başaracağız ”dedi .Köprüden önce son çıkış bu kongreyi ,BBP için ,köprüden önce son çıkış olarak nitelendiren Cevdet Tellioğlu ,bütün teşkilatın ,partinin  öze dönmesi ,adaletin hakim olması talepleri konusunda ,kararlı olmasından memnun .

Bu sebeple Tellioğlu ,rüzgarın değişimden yana esmesi dolayısı ile , değişim anlayışına şu an  karasız olanlarında katılmaya başladığı ,hatta farklı düşünenlerin de kongre saatine kadar katılımına devam edeceğine ,kongre kazanması ile de , adaletin dava anlayışının demokratik zeminin ,başarının, saygınlığın  ,davaya küsen ya da ayrılanlarla birlikte geri geleceğine inandığı şeklinde  yorum yapıyor.

 

YORUM YAP