DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

Birlikte Yol Yürüyen Partilerin Birbirine Hakaret Etmesi Kabul Edilecek Bir Durum Değildir

Yayınlanma Tarihi : Google News
Birlikte Yol Yürüyen Partilerin Birbirine Hakaret Etmesi Kabul Edilecek Bir Durum Değildir
0

20 Eylül Çarşamba günü Yeniden Refah Partisi ( YRP) ‘nin Kandıra İlçe Kongresi yapıldı. Turan Güneş Kültür Merkezi’nde yapılan Yeniden Refah Partisi Kandıra Kongresi’n de tek aday olarak katılan mevcut ilçe başkanı kıymetli kardeşim sn; Levent Gödek güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Sn; levent Gödek’in tekrar İlçe başkanı olması nedeniyle kendisini candan tebrik ediyoruz. Ayrıca sn; Levent Gödek ve yönetimine başarılar diliyoruz. 

Kongreye katılım oldukça yüksekti. Kongreye katılanlar arasında Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl eski Başkanı sn; Mehmet Aras, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan, Kandıra Belediye Başkanı sn; Adnan Turan, AK PARTİ İlçe eski Başkanı sn; Erol Ölmez, AK PARTİ İlçe yeni Başkanı sn; Ahmet Alper Tokgöz, çok sayıda partiler , STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. 

Yeniden Refah Partisi Kandıra İlçe Başkanı , sn; levent Gödek, kongre esnasında bir konuşma yaptı. Sn; Levent Gödek, öncelikle hedeflerinin önümüzde ki yerel seçimlerde başarılı olacaklarına inandığını ve hedeflerinin daha fazla oy alarak, Yeniden Refah Partisi olarak Kandıra’da daha güçlü bir parti olacaklarına inandığını ifade etti.

Sn; Levent Gödek’in şahsıma hem davetlye gönderip, hem de şahsımı bizzat telefonla araması beni onurlandırdı. Hatta gururlandırdı ve beni fazlasıyla mutlu etti. İşlerimizin çok yoğun olması nedeniyle sn; levent Gödek’in davetine ve kongresine maalesef katılamadım. İyi ki de kongreye katılamamışım. Çünkü Ali Taştan’a haddini bildirgesini bilirdik. Hatta Ali Taştan’ın sözlerini kendisine yedirmesini de bilirdik. Herkes haddini ve yerini bilecek. Herkes kiminle yol yürüdüğünü ve kiminle siyaset yaptığını bilecek. Gerektiğinde ve gerektiği zamanda, gereken kişilere hadlerini bilirdirmesini çok iyi biliriz. Çünkü bizlerin her söze verilecek bir cevabımız vardır. Bundan hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. 

Yeniden Refah Partisi Kandıra İlçe Kongresi’n de bir konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan’ın AK PARTİ hakkında ileri geri konuşması ve AK PARTİ’yi rüşvet almakla itham etmesi kongreye gölge düşürdü. AK PARTİ için çirkin ifadeler kullanan Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı salonda bulunan AK PARTİ üyelerini oldukça rahatsız etti. Gerçi rahatsız olmayanlar da vardı. Ali Taştan’ın sözleri üzerine salonu terk eden AK PARTİ üyeleri Ali Taştan’ını kınadılar. 

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan’ın haddini aşan sözleri ve AK PARTİ halkında söyledikleri sözler hem Yeniden Refah Partisi’ne, hem de kendisine hiç yakışmadı. Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı; Ali Taştan’ın ( sayın diyemiyorum. Çünkü sayın denilecek bir bir kişiliğe sahip değildir) sözleri salonda bulunan tüm siyasetçileri ve tüm katılımcıları şaşırttı. Hatta ve hatta Ali Taştan’ın sözleri kongreye katılan tüm katılımcılar üzerinde şok etkisi yarattı. 

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan’ın sözleri yenilir yutulur cinsten değildir. Hatta bunu anlamakta mümkün değildir. Ali Taştan’ın ipe sapa gelmez sözleri, İl Başkanı’na yakışmayan sözleri ve basiretli bir siyasetçiye yakışmayan ifadeleri yenilir yutulur cinsten değildir. 

Peki Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan’ın sözleri nelerdi ?

Ali Taştan’ın sözleri hiç bir siyasetçiye yakışmayan, siyasi iradeye ve siyasi ahlaka yakışmayan söylemleri hem kendisine, hem de Yeniden Refah Partisi’ne büyük bir utanç yaşattı. Ali Taştan,” Sevgili Peygamberimize ait rüşvet alan da , veren de mel’undur. AK Parti döneminde rüşvet alan da veren de memnun olarak uygulayan ve algılayan zihniyet var “…diyerek peygamberlerimizin Hadisi üzerinden AK PARTİ’ye gönderme yaptı. Haddini bil, seviyeni bil Ali Taştan… Atalarımızın dediği gibi;”Boş davulun sesi çok çıkar”… “Erken öten horozun başını keserler “…

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan’ın AK PARTİ hakkında ağır eleştirilerde ve ağır ithamlarda bulunması , ayrıca AK PARTİ halkında çirkin sözleri Yeniden Refah Partisi Kandıra İlçe Kongresi’ne gölge düşürdü. Kongreye katılanların anlattıklarına ve yaşadıklarına göre kongreyi terk edenler Ali Taştan’ın sözlerine sert tepki gösterdi. Ayrıca salonu terk ettiler. 

Salonu terk edenlerin içinde AK PARTİ Kocaeli Milletvekili Aday Adayı sn; Kenan Seyrek ve AK PARTİ Kandıra Belediyesi Meclis Üyesi sn; Hayri Çelik ‘ de vardı. Hem sn; Kenan Seyrek, hem de sn; Hayri Çelik Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan’ı şiddetle kınadıklarını ifade ettiler. 

Ali Taştan’ın sözlerine tepki gösteren sn; Kenan Seyrek ve sn; Hayri Çelik’in gösterdiği tepkiyi maalesef hem AK PARTİ Kandıra İlçe Eski Başkanı sn; Erol Ölmez, hem de AK PARTİ Kandıra İlçe Başkanı sn; Ahmet Alper Tokgöz göstermedi. Hatta ve hatta her iki başkan da bir tek kelime etmedi ve hiçbir tepki de göstermedi. Onların yerinde olsaydım Ali Taştan’a haddini bildirir ve salonu terk ederdim. Ama maalesef onlar bu tavrı ve bu tepkiyi gösteremediler. 

Oldu Mu Şimdi!

24 Mart 2023 tarihinde i Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan genel seçimler AK PARTİ ile birlikte girmişti. Genel seçimlerde AK PARTİ ile birlikte yol yürümüş ve Yeniden Refah Partisi AK PARTİ sayesinde Türkiye genelinde 1.527.048 seçmenden aldığı oy ile %2,80 oranıyla seçimde 5 milletvekili çıkarmıştı.

AK PARTİ’nin sayesinde TBMM çatısı altında milletvekili unvanını alacaksınız, sonra da İl Başkanı olarak AK PARTİ hakkında ileri geri konuşup, ağır hakaretlerde bulunacaksınız. Yok öyle yağma. Höst be bre densizler…

Birlikte yol yürüyen partilerin, yol yürüdüğü parti hakkında ipe sapa gelmeyen sözlerle ve ağır ithamlarda bulunması hiç de hoş bir davranış ve hiç de hoş bir tutum değildir. 

Bu anlamda hem Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla, hem Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl eski Başkanı sn; Mehmet Aras, hem de Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan, hem de siyasi parti temsilcilerini , Ali Taştan’ın sözlerine tepki göstermedileri için şiddete kınıyoruz. Çünkü Ali Taştan’ın sözleri kabul edilemez. Ali Taştan’ın sözleri hakaret edici bir söylemdir. Ve affedilir cinsten değildir.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP