DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

Eğitimci-Yazar Konyar’dan Iğdır Üniversitesi’ne ziyaret

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eğitimci-Yazar Konyar’dan Iğdır Üniversitesi’ne ziyaret
0

Eğitimci-Yazar, İş İnsanı Maksut Konyar, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret etti.  

Konyar, hafta sonu olmasına rağmen kendisini üniversite kampüsünde ağırlayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya teşekkür ederek, “Dört günlük ziyaret için İstanbul’dan memleketim Doğubayazıt’a geldim. Ziyaret kapsamında Iğdır Üniversitemizin kıymetli rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma hocamızla da buluştuk. Muhteşem projelere, yaptıkları güzel faaliyetlere tanık oldum” dedi.

Üniversitede yüksek lisans ve doktora öğrencileri olduğunu ve tüm akademik çalışmaların, tezlerin hiçbirinin tozlu raflarda kalmadığını gördüğünü ve buna çok sevindiğini belirten Maksut Konyar şöyle devam etti:

Çalışmaların tamam pratiğe, projelere dönüşüyor. İnanılmaz bir katma değer oluşturuyorlar. 16 binden fazla öğrencisi mevcut. Milyonlarca hektar dönüm üzerine kurulmuş muhteşem, Nahçıvan, Azerbaycan ve Ermenistan’a kuşbakışı yukarıda bakan Iğdır Üniversitesi kampüsü içinde Teknopark alanı var. Ağrı Dağı’nın eteğinde onlarca proje gerçekleştiriyor. Teoriye dair bütün bilgiler pratiğe dönüşüyor, gerçek manada bir bilim, fen, ilim ve irfan yuvası olan Iğdır Üniversitemizin kıymetli rektörü, ekibiyle çok harika işler yapıyor.”

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da söz konusu ziyaret için Maksut Konyar’a teşekkür etti. Iğdır Üniversitesi’nin 2008 yılında kurulduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. Alma, üniversitenin faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve Eğitimci-Yazar Maksut Konyar’a üniversite kampüsünü gezdirdi.

ÜLKENİN İLERLEMESİNE KATKI

Üniversitenin sitesinde tanıtıma ilişkin bölümde, “Bölgedeki eğitim ve araştırma olanaklarını artırarak sosyal ve ekonomik gelişime katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Hızla büyüyen üniversite, çeşitli fakülteler, enstitüler ve yüksekokullarla akademik çeşitliliği genişletmiştir. Kampüsü modern olanaklarla donatılmıştır ve ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma projelerine ev sahipliği yapar. Iğdır Üniversitesi, kaliteli eğitim ve bilimsel araştırmalarla bölgenin eğitim seviyesini yükseltmeyi, sosyal ve kültürel yaşamı zenginleştirmeyi ve ülkenin ilerlemesine katkıda bulunmayı misyon edinmiştir.” deniliyor.

Misyonumuz başlığında ise, “Küresel dünyaya ayak uydurmak, bilime ve sanata evrensel düzeyde katkı sağlamak, bölgesel ve ulusal gelişim için ‘Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’ başta olmak üzere AR-GE çalışmalarına öncelik vermek; ayrıca insan merkezli bir anlayış ile sosyal sorumluluk ilkelerini benimseyen çalışkan, üretken, kendini sürekli yenileyen; milli, manevi ve mesleki etik değerlerine bağlı bireyler yetişmesini sağlamaktır.” ifadeleri kullanılıyor.

Vizyonumuz bölümünde ise, “Gücünü bilimden alan, eğitim öğretim ve AR-GE çalışmalarının yanı sıra bölgesel kalkınma odaklı hizmetler sunan, ihtisaslaşma alanında öncülük eden, yenilikçi, çağdaş, üretken ve geleceğe yön veren saygın üniversite olmaktır.” açıklaması yer alıyor.

YORUM YAP