DOLAR 32,7154 % 1.35
EURO 35,0066 % 0.26
STERLIN 41,4961 % 0.57
FRANG 36,7316 % 1.7
ALTIN 2.448,82 % 2,42
BITCOIN 66.325,99 -0.563

El İnsaf Yahu ! Bu Kadar Yüksek Artış Mı Olur ?

Yayınlanma Tarihi : Google News
El İnsaf Yahu !  Bu Kadar Yüksek Artış Mı  Olur ?
0

Yüksek ev kirasının önüne bir türlü geçilemiyor. Bu kadar yüksek artış yapılır mı be kardeşim?…  %100,% 200, % 300, %400… Hatta % 500 oranında zam yapanlar var. El insaf yahu. Bu kadar da vicdansızlık olmaz ki!

Yüce Allah o kadar çok büyük ki, malını ve mülkünü ellerinden alır bir gün. Kimse malına ve mülküne güvenmesin. Yüce Allah küçük bir sarsıntı verir, ya da büyük bir deprem verir ne mal kalır, ne de mülk kalır. Hepsi yerle bir olup gider. Bunun örneklerini çok gördük. Büyük Erzincan depremi, Marmara depremi vb.

Hala da görmeye devam ediyoruz. Ülkemizin bir çok bölgesinde sürekli deprem oluyor. Zaten Türkiye bir deprem ülkesidir. Her zaman depremlere hazır olmak ve gerekli önlemleri almak zorundayız. Yarının ne olacağını bilemiyoruz. O yüzden kimse evine barkına güvenmesin. Malı mülkü veren Allah, geri almasını da bilir. 

  Bu millet ne zaman rahat edecek?

Bu milletin kaderi mi bu? Bir nebze rahat nefes alamayacak ve hiç bir zaman yüzü gülmeyecek mi? Zaten ne  zaman yüzümüz güldü ki?…  

Hiç ümitlenmeyin, bu milletin yüzü hiç bir zaman gülmeyecek. Çünkü asırlar boyu Yüce Türk Milleti’nin yüzü hiç bir zaman gülmedi. Yüz yıllar boyu savaşlar yaşayan ve ülke toprakları için canlarını feda eden Yüce Türk Milleti bir türlü boynunu yukarıya kaldıramadı. Hala da boynunu yukarıya kaldıramıyor. Çünkü biraz boynunu yukarıya kaldıracak olsa, hemen tokmağı kafasına vuruyorlar. 

Ne zaman rahat bir nefes alacağız derken, hemen zam yapıyorlar. Asgari ücrete, memura ve emeklilere maaş artışları geldi derken, artık rahat edeceğiz derken, bir bakıyoruz hemen iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Aman Allah’ım hem de ne zamlar!… Resmen zam yağmurları yağmaya başlıyor. 

Marketler bir yandan, fırsatçılar bir yandan, stokçular bir yandan, fahiş fiyatlarla ürün satışı yapanlar bir yandan, ahlaksızlar bir yandan, vicdansız ev sahipleri bir yandan derken, bu Yüce Türk Milleti’ni hayattan bezdirdiler. İnsanların hanesine resmen incir ağacı diktiler. Hem incir ağacı diktiler, hem de hanelerin ocağını kuruttular. Vicdansız insanlar…

Yazıklar olsun böyle insanlığa, yazıklar olsun böyle vicdansız insanlara, yazıklar olsun böyle marketlere, yazıklar olsun böyle stokçuluk yapanlara, yazıklar olsun böyle vicdansız ev sahiplerine. Böyle bir ahlak olmaz, böyle bir insanlık olmaz, böyle bir imansızlık olmaz, böyle bir Müslümanlık olmaz…

Ev kirasına zam yapılır, ürünlere zam yapılır, ama böyle insafsızca zam yapılmaz. Mantıklı ve makul bir şekilde zam yapılır. Tamam anlıyoruz maliyetler arttı. Ama bu kadar yüksek zam yapacak kadar artmadı. Bu resmen insafsızlık. Bu resmen fırsatçılık. Bu davranış biçimi insanlığa sığmaz. Hele Müslümanlığa hiç sığmaz. Ne diyelim bu insanlara; Gözlerini toprak doyursun. Gözlerini para doyursun. 

Kimse kimsenin ahını almasın. Kimse kimsenin rızkını çalmasın. Kimse kimsenin hakkını yemesin. Yüce Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz. Bunu asla unutmamak gerekir.  İnsanlar kendine çeki düzen verip, aklinı başına devşirsinler. Yoksa Yüce Allah bu adaletsizliğe asla müsaade etmez.

     Dünyanın bir adaleti vardır. 

Bu dünyada hakkımızı alamazsakta, ya da hakkımızı kazanamazsakta, Yüce Allah’ın adaleti şaşmaz ve şaşmayacaktır. İnsanlara kötülük yapan ve hakkını yiyen insanlar aynı şekilde davranışlara maruz kalacaktır. İnsanların haklarını yiyenlerin yaptıkları kötülükler ve kötü işler mutlaka kendi başlarına geldiğinde ilahi adalet tecelli edecektir. Bundan hiç bir şüpheniz olmasın. Çünkü ilahi adalet mutlaka tecelli eder. Bu hep böyle olmuştur. Kimse dünyadaki malına ve mülküne güvenmesin. Mülkün sahibi yalnızca Yüce Allah’tır. Bizler yalnızca emanetçiyiz.

Bu toplumun kendine çeki düzen verme zamanı geldi de geçiyor bile. İnsanların aklını başına alıp, İslam’ın gerektirdiği şekilde davranışlar sergilemesi gerekiyor. Yoksa sonumuz hiç de iyi olmayacak. Hiç bir kötülük cezasız kalmayacaktır. 

Saygılarımla!

YORUM YAP