DOLAR 32,7154 % 1.35
EURO 35,0066 % 0.26
STERLIN 41,4961 % 0.57
FRANG 36,7316 % 1.7
ALTIN 2.448,82 % 2,42
BITCOIN 66.325,99 -0.563

El insaf..!

Yayınlanma Tarihi : Google News
El insaf..!
0

Haluk Levent “AHBAP” ve Oğuzhan Uğur “Babala TV” deprem bölgesinde ilk günden beri canla başla çalışıyorlar..! Vatandaşlarımız güvenip onlara yüz milyonlarca lira bağışta ve yardımda bulunuyor.. Bu insanları ve yönettikleri kurumları sevebiliriz veya sevmeyebiliriz, bu ayrı bir konu..

O bölgede yardım faaliyetinde bulunan, canla başla çalışan birçok dernek, yüzlerce gönüllü ve onlarca vakıf var.! Bunların gücü devletimizin gücünün yanında, ihmal edilebilecek kadar az da olabilir hatta öyledir de..!

Gönüllüler de vakıflar da dernekler de orada bulunan devletin tüm kademelerinin birer parçasıdır, ayrılmaz bir bütünüdür. Rakibi değildir, olamazda..

Çok yüksek bağışlar topladılar diye sadece AHBAP derneği ve Babala TV’ye saldırmak Yüce dinimiz İslam’ın “insaf ve Hüsn-ü Zan” tavsiyelerine de aykırı’dır.. Olsa olsa; neden onlar diye düşünülebilir, kamu vicdanı sorgulanabilir ama bunun da zamanı şimdi değil yaralar sarıldıktan sonradır.

AHBAP’a saldıranlar, “hiçbir iyilik cezasız kalmaz” sözünün canlı örneği gibi zihnimizde yer etti bu süreçte..!

Yüce Yaradan Hucurat Suresi 6. Ayette bu günleri işaret edercesine;

“Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek(cahillikle) bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.” diyor..

Günümüzde “en büyük fasık sosyal medya” bunun taşıyıcı hamalı da “bazı insanlar” oldu.

Ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı değil, birleştirici olun. Akledin, sorgulayın, tefekkür edin.!

Siyaset yapmak adına, ufak menfaatler uğruna veya biat etmek sevdasına birilerine yaranmak için asrın felaketini yaşadığımız bu acılı günlerde bari sizin yardımınız da susmak olsun.. Eminim Allah katında bunun “ecri” de büyük olacaktır..!

Suçlayıcı, hata arayıcı ve kutuplaştırıcı şekilde davranmak oradaki gönüllülerin, derneklerin, vakıfların şevklerini kırar, canlarını sıkar.. Biraz tefekkür, biraz vicdan..!

Hulasa-i kelam; el insaf..

YORUM YAP

Tülay Önder 18 Şubat 2023 / 12:05 Yanıtla

Ne güzel dediniz, el İnsaf.
Kutlarım..

    Mustafa Aydın 18 Şubat 2023 / 17:08 Yanıtla

    Teşekkürler..