DOLAR 32,2231 % 0.05
EURO 35,1307 % 0.12
STERLIN 40,9266 % 0.06
FRANG 35,4585 % 0.14
ALTIN 2.506,23 % 0,22
BITCOIN 66.392,66 -0.686

Emekli Eğitimci Gazeteci Yazar Müslüm Abacı’dan 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı;

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Emekli Eğitimci Gazeteci Yazar Müslüm Abacı’dan 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı;
0

“Gazetecilik, en dinamik ve fedakârlık isteyen bir meslektir”

   

Emekli Eğitimci Gazeteci Yazar Müslüm Abacı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Emekli Eğitimci Gazeteci Yazar Müslüm Abacı, gazetecilik mesleğinin çok önemli ve sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu belirterek, “Haberleri doğru, farklı görüş ve düşünceleri uygun bir dille ortaya koymada, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde basının önemli payı vardır. Demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan gazetecilik mesleği, en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyoruz. Bu arada; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Basın Derneklerimizin düzenledikleri etkinliklere katılan İdarecilerimize, bizleri unutmayarak çam sakızı/çoban armağanı Ajanda, kalem, flaş bellek, termos, plaket hediye eden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye, özellikle mesleğimizde 50 yılı aşkın süre hizmet etmemiz nedeniyle bizi Vefa Ödülüne layık gören, (Şanlıurfa Gazeteciler Derneği, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği, 11 Nisan Gazeteciler Derneği, Anadolu Spor Yazarları Derneği ve Tüm İnternet Medya ve Gazeteciler Derneği Şanlıurfa şubesinin bir araya gelmesi ile oluşturulan) Şanlıurfa Medya Platformu’na, ve yine Basın Müzesi açarak dünden bugüne görev yapan Basın Mensuplarının isimlerinin yaşatılmasına ve adeta unutulmamasına vesile olan Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli’ye candan teşekkür ediyoruz” dedi.

 

50 yılı aşkın süreden beri toplumu doğru bilinçlendirme sorumluluğu ile gayret ediyoruz Gazeteciliğin fedakarlık gerektirdiğini belirten Emekli Eğitimci Gazeteci Yazar Müslüm Abacı, “Elhamdülillah 1970 yılında başladığımız gazeteciliğe, hiçbir zaman maddiyatı düşünmeden, 50 yılı aşkın süreden beri toplumu doğru bilinçlendirme sorumluluğu ile gayret ediyoruz. Çok zor şartlarda mesleklerini yürüten, halkın gözü, kulağı olan, idarecilere ışık tutan medya mensupları arkadaşlarımızın özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir. Basın; ülkenin geleceği ve milletin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru, tarafsız şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir güç ve kurumdur. Gazeteciler bölge, ülke ve dünya gündemini belirlemede büyük rol oynamaktadır. İnsanlar, basından okudukları ve öğrendikleri haber ve yorumlar doğrultusunda bilgi sahibi olmaktadır. Bu açıdan gazeteci arkadaşlar, yaptıkları haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilinçlendirme sorumluluklarını göz önüne alarak yapmalıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırmasını sağlamak demokrasinin de gereğidir. Bugün Türkiye basın özgürlüğü, en yeni iletişim teknolojileri, sosyal medya, internet gazeteciliği konularında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu düşüncelerle, medya mensupları meslektaşlarımızın ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına da Allah’tan rahmet diliyoruz. 52 yıldan beri sürdürdüğümüz gazetecilik ve 27 yıllık Öğretmenlik mesleğimde meslektaşlarıma iyi örnek olabilmişsem ne mutlu” diye konuştu.

Emekli Eğitimci Gazeteci Yazar Müslüm Abacı, Şanlıurfa’da görev yapan Gazetecilerin, her ne kadar ayrı ayrı örgütlenme içerisinde, değişik isimler altında görevlerini ifa etmekte iseler de, görevlerinin bilinciyle insanlarımızın, ilimizin ve ülkemizin menfaatlerini ön planda tutarak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmelerinin en doğru hareket olacağını ve saygınlıklarını arttıracaklarını söyledi.

   

   

 

YORUM YAP