DOLAR 32,2177 % 0.08
EURO 34,8417 % -0.05
STERLIN 40,9470 % 0.1
FRANG 35,2480 % 0.11
ALTIN 2.412,24 % 0,10
BITCOIN 67.754,01 -2.382

ERDEMLİ ACİZ BELEDİYECİLİKTEN ACİL BELEDİYECİLİĞE KAVUŞACAK MI?

Yayınlanma Tarihi : Google News
ERDEMLİ ACİZ BELEDİYECİLİKTEN ACİL BELEDİYECİLİĞE KAVUŞACAK MI?
0

Müslüm Aktürk yazdı…

Erdemli halkı 31 Mart’ta MHP’den vaz geçmedi ama ciddi bir uyarıda bulundu.

2019’da CHP’ye yaklaşık 28 bin oy fark atan MHP, 31 Mart yerel seçimlerini yaklaşık 4 bin oyla kazanabildi.

Erdemli MHP’nin kalesi durumunda. Cumhur İttifakı adına girilen seçimde CHP’ye karşı 4 bin oyla belediye başkanlığının alınmasına ilişkin ciddi bir sorgulama yapılmalıdır.

Cumhur İttifakı’nın 2019’a göre başarılı olamamasından elbette Erdemli de etkilenmiştir. Ancak yaklaşık 28 bin oy farkının 4 binlere düşmesindeki sebep, bize göre belediye hizmetlerinin memnuniyetsizliğinden de kaynaklanmaktadır.

Halktaki bu memnuniyetsizlik TOKİ bölgesinde acizlik boyutuna kadar varmıştır.

SEÇİM SÜRECİNE RAĞMEN SÖZLER TUTULMADI

Kısmet oldu TOKİ’den bir daire aldık ve geçen yıl Erdemli’ye taşındık.

Bölgede belediye hizmetlerine yönelik gördüğümüz eksiklikleri yazdığımızda, Belediye Basın Müdürü Mahmut Çelik bizi arayıp kendilerine karşı haksızlık yaptığımızı ve helalleşmemiz gerektiğini söyledi.

Haksızlıktan, helalleşmekten bahsedince ürktüm tabii.

40 yılı aşkın bir süredir gazetecilik mesleğiyle uğraşıyoruz. Gençlik, delikanlılık çağımız gerilerde kaldı. Bu saatten sonra kimsenin hakkına, hukukuna girmeden yazmak, çizmek için çok dikkatli olmamız gereken bir dönemdeyiz.

Bu haleti ruhiye içinde biz de sözlü olarak, belediyenin acilen yerine getirmesi gereken bazı görevleri hatırlattık yetkililere.

Sorunlar şöyle; TOKİ’deki binamızın anayola bağlanan kısmında mühendislik hatası yapılmış. Özellikle geri çıkmak isteyen araçlardan bazıları söz konusu hatadan dolayı çukura düşmüş.

Aramamız üzerine Fen İşleri Müdürlüğü’nden bir görevli hemen gelip bahsettiğimiz yerin fotoğrafını çekti. Yanlış hatırlamıyorsam o görevli de aynı yere aracını düşürmüş.

Fen İşleri Müdürüne, müdür yardımcısına ve Basın Müdürü Mahmut Beye konunun önemini hatırlattık; “Bir musibetle karşılaşmadan, birileri yaralanmadan, ölmeden buranın yapılması gerekir” dedik.

Bir duvar örerek sorunu çözeceklerini bildirdiler.    

Biz de peşin peşin teşekkür ettik.

Verilen sözün üzerinden en az 4 ay geçti. “İlk fırsatta yapacağız, araç-gereçlerimiz boşa çıktığında geleceğiz, şu mahallede çok işimiz var” gibi bahanelerle maalesef bizi oyaladılar.

Bina sakinlerine “sorunumuz çözecekler” dediğimizde inanmamışlardı. Çünkü aynı sözler onlara da verilmiş ve yerine getirilmemiş…

Bu arada, yağıştan etkilenen toprağın kayması sonucu çok sayıda ağaç kökünden kopmak üzere. Ayrıca uzayan otlar nedeniyle anayol daralmış vaziyette. Bu iki sorunu da iletip yardım istedik belediye yetkililerinden.  

“Hakkımıza giriyorsunuz, helalleşmemiz lazım” diyen Basın Müdürü Mahmut Çelik’e soruyorum; “Sözünüze safça inandığımız için siz de bizim hakkımıza girmediniz mi? Salak yerine konulduğumuz için bizimle helalleşmeniz gerekmez mi?

Elbette Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara’yı bu konu için suçlayacak değiliz. Ancak bu yazı ile zatıâlilerini bilgilendirmiş olduk ve bu saatten sonra sorumluluk Sayın Başkanın üzerinde.

Aciz belediyeciliğe devam mı edilecek yoksa acil belediyeciliğe mi geçilecek, göreceğiz bakalım.

Aslında konu hakkında konuşmak üzere Erdemli Belediye Başkanı Kara’yı telefonla aramıştım. Açtığında asker uğurlama töreninde olduğunu belirterek dönüş yapacağını söylemişti, maalesef dönmedi.

Dün bir, bugün iki. “Şimdiden havalara girecek hali yok, unutmuştur” diye düşünüyoruz, inşAllah öyledir ve inşAllah yine saflığımız tutmamıştır!

YORUM YAP