DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Erdemli 100 bine yakın depremzedeyi misafir ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erdemli 100 bine yakın depremzedeyi misafir ediyor
0

“Tatil Bölgesinde Depremzedelere Sıcak Yemek”

Kahramanmaraş merkezli on bir ilde meydana gelen depremin ardından en çok göç alan yerlerin başında Mersin Erdemli geliyor. Binlerce vatandaşın yerleştiği Türkiye’nin önemli tatil bölgelerinden Erdemli’de, otel, pansiyon ve toplu kalınan yerlere, günlük 10 bin kişilik kahvaltı ve sıcak yemek ikramında bulunuluyor.

47 kilometrelik sahil uzunluğu ile Türkiye’nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Erdemli’ye deprem dolayısıyla yaklaşık 100 bin vatandaşımız göç etti. Deprem nedeniyle gelen vatandaşlar ise oteller, pansiyonlar ve yazlık evlere yerleşti.

Deprem nedeniyle kente gelen vatandaşlar için ise devlet millet omuz omuza gayret ediyor. Bu yerlerin başında ise Erdemli Belediyesi Gastronomi Merkezi geliyor. Erdemli Belediyesi Gastronomi Merkezi yemekhanesinde her gün hummalı bir çalışma yapılıyor. Alanında uzman gıda mühendisi ve aşçılarla, deprem nedeniyle gelen vatandaşlar için günlük 10 bin kişilik yemek çıkartılıyor.
Erdemli Belediyesi Gastronomi Merkezi Yemekhanesi’nde çıkarılan yemekleri ise limon çiçeği ekipleri mobil araçlara yüklüyor ve depremden etkilenen vatandaşlara dağıtıyor.

Yoğunluğun olduğu Kızkalesi, Ayaş ve Erdemli merkeze ekiplerin ağırlık verdiğini ve günlük 10 bin kişilik yemek dağıtıldığını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Şu anda Erdemlimizde yüz bine yakın insanımızı biz misafir etmekteyiz. Devletimizin güçlü ve şefkatli yapısı neticesinde onca inşamızın kentimize gelmesine rağmen çok şükür aç ve açıkta bir tek insanımız yok şu ana kadar. Vatandaşlarımızın bu yardımlar neticesinde biz de Erdemli Belediyesi olarak tabi ki bu işe önderlik etmekle birlikte, elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak gelen insanlarımızı aç ve açıkta bırakmamak adına elimizden gelen her türlü yardımı sürdürüyoruz. Günlük on bin insanımıza yemek veriyoruz. Bunun tamamı maddi imkânları belediyemiz marifetiyle karşılanmakta çok şükür. Elimizden gelen her türlü gayreti sürdürmekle birlikte on bin insanımızı doyurmanın gayreti içindeyiz. 47 km’lik sahil şeridimiz var insanlarımızın birçoğu sahil şeridinde konaklamaktalar. Köylerimize kadar Torosların tepesinde bulunan köylerimize kadar konaklayan insanlarımız var. Özellikle sahil şeridinde bulunan Ayaş, Kızkalesi bölgemizde otellerimizin çok olduğu yerlerde yedi bine yakın insanımız orada konaklamakta. O insanlarımızın geldiklerinden bugüne kadar iaşe, ibade ve yiyeceklerini biz en güzel şekilde karşılıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızı aç ve açıkta bırakmamak adına elimizden gelen her türlü gayreti sürdürüyoruz” diye konuştu.

Öte yandan vatandaşlar Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi Depremzedelere Koordinasyon Merkezi’nde temel ihtiyaçlarını giderebiliyor, toplu yemek talepleri için ise Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabiliyor.

 
 
 
  •  

YORUM YAP