DOLAR 32,2893 % -0.07
EURO 34,9060 % -0.1
STERLIN 41,4131 % -0.08
FRANG 36,1380 % 0.01
ALTIN 2.391,44 % -0,98
BITCOIN 66.620,01 -1.659

Ey Özgür Özel ! Kargaları Bile Güldürdün Yani

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ey Özgür Özel !  Kargaları Bile Güldürdün Yani
0

Bu ne perhiz bu ne lahana yurşusu 

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ekonomik anlamda büyük sıkıntılar var. Bu ekonomik sıkıntıları azaltmak için hükümetimiz, bir dizi önlemler aldı. Hatta çoktan uygulamaya geçildi bile. Devlet kademelerinde kesinlikle lüks tüketimden vazgeçilecek ve tasarruf tedbirleri alınacaktır. 

Hükümetimizin aldığı tasarruf tedbirlerini örnek alan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kazandıkları tüm belediyeler İçin,” Tasarruf Genelgesi” hazırladı. Duy da inanma… “Dağ fare doğurdu”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tasarruf tedbirleri genelgesi için şöyle bir ifade kullandı, “Birileri Homini Gırtlak Yemeyecek. İsrafın yaşandığı bir belediye bulunmayacak “… Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin fütursuzca yapılan harcamalarını ya unuttu, ya görmezden geldi, ya da kapsam dışı bıraktı!

Her türlü israfı yapan, hatta israfta başı çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı; Ekrem İmamoğlu, Roma’da lüks bir otelde ve otelin lüks restoranında , ayrıca CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in açıkladığı ve tüm belediyelere uyulmasını şart koştuğu tasarruf tedbirlerini uyguladı! Ekrem İmamoğlu ‘na yaklaşık yetmiş beş kişilik bir ekip eşlik etti. Bu ekibin içinde 45 kişilik basın ordusuda var. Kişi başı yaklaşık yüz bin TL olan lüks otelin ödemesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapacaktır. 

Buna kargalar güler yahu!

Yani kısacası milyonlarca TL harcanan bu para CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi kasasından çıkacaktır. Yani bu para milletin cebinden çıkacaktır. Yapılan bu harcama ile Özgür Özel’in belediyelere yağdırdığı talimata istinaden tasarruf tedbirlerini uyguladılar… ! Ne komik bir durum değil mi?…

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu 

2027 yılında Avrupa Olimpiyat Oyunları’nın İstanbul’da yapılması ile ilgili imza törenine katılmak için, kalabalık bir grupla birlikte Roma’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyetin Roma’da kaldıkları Parco Dei Principi Grande Hotel, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in açıkladığı tasarruf tedbirleri ile hiç mi hiç uyuşmadı. Ayrıca Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyetin Roma’da ki lüks bir otelde konaklaması ve lüks bir restoranda yemek yemeleri Türk halkı tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Ne de olsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin belediyelerinin uyguladıkları tasarruf tedbirleri uyguluyor!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ifade ettiği tasarruf tedbirleri ile CHP’li belediyelerin uyguladıkları tasarruf tedbirleri birbirine hiç mi hiç uyuşmadı. Özgür Özel’in, Belediye Başkanlarına verdiği talimatta şu ifadeleri kullanmıştı, “Standart belediyecilik hizmetlerinde bir aksama olmayacak. Her kuruş sosyal belediyecilik için, yoksullar için, dezavantajlı gruplar için harcanacak. Bu kentte birileri açlık çekerken, birileri sefa sürmeyecek. Birileri yoksulluk çekerken, birileri dağda belediyenin yaptırmış olduğu köşklerde, israf masalarında homini gırtlak yemeyecek. Yoksulluk varsa, yoksulluk ortadan kalkana kadar kimse israf, şatafatın, lüksün yaşandığı bir belediyede bulunmayacak” dedi. Duy da inanma…

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Uyanda balığa çıkalım”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, deve kuşu gibi kafasını kuma sokmuş, CHP Belediyelerinden haberi yok. CHP Belediyelerinde israf gırla gidiyor, gereksiz yere milyonlarca para harcanıyor, Özgür Özel ‘de tasarruf genelgesi yayınlıyor. 

Ülkemizde tasarruf tedbirleri uygulanacaksa eğer, bu tedbirleri tüm belediyeler uygulamalıdır. Hatta halk olarak bizler de top yekün bu bu tasarruf tedbirlerine uymalıyız. Devir artık tasarruf devridir.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, Şair, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP