DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

EYYÜBİYE’DE BİLİNÇLİ BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI GENİŞLİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
EYYÜBİYE’DE BİLİNÇLİ BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI GENİŞLİYOR
0
Geri dönüşüm, sıfır atık ve tasarruf tedbirleriyle bilinçli belediyecilik örneklerini hayata geçiren Eyyübiye Belediyesi, çöp ve hurda olarak bilinen hammaddeleri şehir ekonomisine katan başarılı uygulamalarına devam ediyor.
Başkan Mehmet Kuş’un talimat ve yönlendirmeleriyle fen işleri, park bahçe ve temizlik birimlerinde en büyük harcama kalemlerinden olan hammadde kullanımını en aza indiren Eyyübiye Belediyesi, park yapısal peyzajı, açık hava mobilyaları ve temizlik hizmetleri ekipmanlarının çok büyük kısmını kendi imkânlarıyla yeniden üretiyor.
Parkların yapısal peyzajında inşaat atığı taş ve betonları yeniden değerlendirerek çevre korumada büyük bir adım atan Eyyübiye Belediyesi, yine parklarda vatandaşın kullanımına sunulan kamelya, bank, çöp kovası ve benzeri açık hava mobilyalarını da kendi atölyelerinde üretiyor.
Büyük çoğunluğu ilk kullanım sonrası hurdaya çıkan metal ve ahşap malzemelerin yeniden değerlendirilmesiyle üretilen açık hava mobilyaları, belediye bünyesinde çalışan maharetli ustaların elleriyle şehre kazandırılıyor.
Temizlik hizmetlerinde kullanılan çöp konteynerleri başta olmak üzere bazı araç gereçleri de aynı bilinçle yeniden değerlendiren ve demirbaş malzeme kullanım ömrünü iki-üç katına çıkaran Eyyübiye Belediyesi,  sıfır atık tesisinin faaliyete girmesiyle, ilçede çöp olarak toplanan atıkları da ekonomiye kazandırmaya hazırlanıyor.
https://youtu.be/5d7GpvjhZqc

YORUM YAP