DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

EYYÜBİYE’DEKİ DEV YATIRIM TAMAMLANMA AŞAMASINDA

Yayınlanma Tarihi : Google News
EYYÜBİYE’DEKİ DEV YATIRIM TAMAMLANMA AŞAMASINDA
0

Eyyübiye Belediyesi tarafından Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edilen fabrika binası tamamlanma aşamasına geldi. Tekstil, ayakkabı ve benzeri emek yoğun sektörde faaliyet gösteren işletmelere tahsis edilecek fabrikada yüzlerce kişiye istihdam imkânı sağlanacak.

Gençlerin eğitimde ve sporda başarılı olmaları, sosyal hayata entegrasyonu ve geleceğe hazırlanmaları konusunda ülke çapında örnek gösterilen projelere imza atan Eyyübiye Belediyesi’nin, istihdam konusunda da dönüm noktası olacak önemli bir yatırımı tamamlama aşamasına geldi.

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında uygulanan projelerin başarılı olması akabinde, Şanlıurfa’daki yerel yönetimlerin de dâhil olduğu anahtar teslimi fabrika binası projelerine destek veren Eyyübiye Belediyesi’nin Şanlıurfa OSB’de 5171 metrekare arsa üzerine kurduğu, 3608 metrekare kapalı alana sahip fabrika binası inşaatı yatırımcılara tahsis edilmeye hazırlanıyor.

Her türlü teknolojik yatırıma uygun şekilde inşa edilen fabrika binası, elektrik tesisatı, altyapı tesisleri, üretim alanı ve idari birimleriyle, müteşebbislere hiçbir inşaat yatırım masrafı yapmadan üretime geçme imkânı sağlıyor.

Gelen yatırım taleplerinin değerlendirildiği fabrika binasında üretime geçecek işletmeler, tesis için cüzi bir kira bedeli ödemenin yanında makine alımında KDV muafiyeti, uzun süreli vergi istisnaları, istihdam destekleri gibi yatırım teşviklerinde en yüksek olan altıncı bölge avantajlarından faydalanacaklar.

YORUM YAP