DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

FUTBOL VE PROVAKASYON

Yayınlanma Tarihi : Google News
FUTBOL VE PROVAKASYON
0

MİLİ HASASİYETLERİMİZ VE KÖTÜ NİYET.
Ülkemizde Müslümanlığa düşman Ateist ve ırkçı bir kesim Müslümanlara olan düşmanlıklarını Araplar üzerinden vurmaya çalışıyor.

Suudi Arabistan ta yapılacak Fenerbahçe ve Galatasaray arasında yapılacak maç için yapılan protokolde ;

Tribünlerde Cumhuriyet’in 100. Yılı’nın; özel orkestrayla, marşlarla, sanatçılarla, bir program ve
100 kişinin yapacağı özel koreografide Atatürk resmi, Türk bayraklarıyla kutlanılması üzerinde anlaşılmış ve protokol yapılmıştır.

Milli marşımızın çalınacağı ayrıca Suudi milli marşınında çalınması istenmiş bu Bizim takımlar tarafından kabul görmemiştir.

Galatasaray , Fenerbahçe suudiArabistanda yapacakları maçta “Ne mutlu Türk’üm diyene”, “Yurtta ,sulh Cihanda sulh”sözlerinin bulunduğu pankartla ve üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan tişörtlerle sahaya çıkmak istemişlerdir.

FİFA’nın kurallarına net ve
“Sloganlar, ifadeler, resimler ve reklamlar” başlıklı madde açık:

“Ekipmanlarda siyasi, dini veya kişisel sloganlar, ifadeler veya resimler bulunmamalıdır. Oyuncular, siyasi, dini, kişisel sloganlar, ifadeler veya görüntüler ya da üreticinin logosu dışında reklamlar içeren iç çamaşırlarını göstermemelidir. Herhangi bir ihlal durumunda oyuncu ve/veya takım, müsabaka organizatörü, ulusal futbol federasyonu veya FIFA tarafından cezalandırılacaktır.” Denilmektedir.

sahaya siyasi slogan ve simge taşımanın fifa’ya göre suç ve cezasının olduğu aşikar.

Galatasaray , Fenerbahçe veya her hangi bir Türk takımının Şimdiye kadar dış ülkelerde oynadıkları hiç bir maçta “Ne mutlu Türk’üm diyene”, “Yurtta ,sulh Cihanda sulh”sözlerinin bulunduğu pankartla ve üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan tişörtlerle sahaya çıktığı görülmemiştir.

Galatasaray ve Fenerbahçe Avrupa’da fifa kuralara uygun hareket ederken Suudi Arabistan’da fifa kuralarına aykırı harekat ederek
ve bundan dolayı maça çıkmamaları
iyi niyetli değildir.

Ayrıca fifa kuralarına aykırılık teşkil eden Atatürk resmi ve slogan yazılı formalarla sahaya çıkmayı Suudi Arabistan’ın kabul etemiyeceğini bilerek bunda ısrar etmek ve bundan dolayı maça çıkmamaları
iyi niyetli değildir ve provakasyondur.

ABD ve Avrupa ülkelerinin Desteğiyle İsrail’in Gazze’de öldürdüğü
22. 000 çocuk kadın ve sivil için sesiz kalanlar söz konusu Araplar ve Müslümanlar olunca Kıyametler koparıyorlar.

Ülkenin milli hassasiyetlerini ve Atatürk ismini kullanarak ülkeler arasında krize sebep olan kulüp yöneticilerinden ve bu olay üzerinden Müslümanlığı itibarsızlaştıranlardan hesap sorulmalıdır.01.01.2024

::::Şevket Demir::::

YORUM YAP

Şevket DEMİR TÜM YAZILARI

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR