DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Gün Birlik Olma Günüdür. Zaman Acıları Sarma Zamanıdır

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gün Birlik Olma Günüdür. Zaman Acıları Sarma Zamanıdır
0

Çok acı bir depremle sarsıldık. Büyük bir yıkımla büyük acılar yaşadık. Hala da depremler devam ediyor. Bununla birlikte kanlı gözyaşlarımız içimize akıyor ve acılarımız daha da derinden çoğalıyor. 

Ülkemiz, tarihinde çok büyük felaketler yaşadı. Ayrıca çok büyük depremler yaşadı. Ama böyle bir felaketi çok az yaşadı. Şu an itibariyle binlerce vatandaşımız göçük altında kalmış, kurtarılmayı bekliyor. İnsanlar çaresiz bir şekilde canlarının göçük altından sağ salim çıkması için dua ediyor.

Bizler nasıl bu hale geldik?

Nasıl oldu da vicdansızlık ve ahlaksızlık bizleri esir aldı?

Bu arada fırsatçılarda hiç boş durmuyor. Fırsat bu fırsat diyen bazı otobüs şirketleri deprem bölgelerine gitmek isteyen vatandaşımıza biletleri daha pahalıya satıyorlar. İnsanlar battaniyeleri fahiş fiyatlarla satmaya başladılar. 100 liralık battaniyeler 250 TL’ye satılmaya başlandı. 

Fırsatçılar insanların zor durumundan faydalanmak için vurgun yapmaktan ve bunu  fırsata çevirmekten geri kalmıyorlar. Niye diyelim bilmiyoruz ki! Aslında söylenecek o kadar çok şey var ki ! Ama maalesef susuyorum.

Hani bir atasözü vardır,” Koyun can derdinde kasap et derdinde ” 

İnsanlar can derdinde, fırsatçılar fırsat derdinde ve ganimet peşinde. İnsanlar, canının derdinde ve acılar içinde kıvranıyor. Göçük altından binlerce vatandaşımızın cansız bedenleri çıkıyor. Ayrıca göçük altında kalan çocuklarımız var. Kurtarılmayı bekliyor. İnsanlar feryat figan ağlıyor ve kanlı gözyaşları döküyor. 

Tüm ülke kenetlenip, tek vücut olmuş depremden etkilenmiş ve göçük altında kalmış vatandaşımızın yaralarını sarmaya çalışıyor. Ayrıca göçük altında kalmış insanlara yardım için seferber olmuş. Ahlak yoksunu insanlarda depremden nemalanmaya çalışıyorlar. Yani depremi fırsata çevirmekten geri kalmıyorlar. 

Buradan tüm siyasetçilere sesleniyoruz!!!

Gün birlik olma günüdür. Zaman, birbirimizle sımsıkı kenetlenip, milli duygularımızla hareket ederek yardımlaşma zamanıdır. Hangi parti olursa olsun mutlaka kenetlenelim. Felaketin siyaseti olmaz. Acının siyaseti olmaz. Hiç değilse böyle felaketlerde acılarımızı birlik ve beraberlik içinde dindirelim. Ve yaralarımızı birlikte saralım. İnsan olmak, vicdanlı olmak o kadar zor değil. 

Türkiye, yüzyıllar boyunca çok acılar çekti. Ve Çok zorluklar yaşadı. Hem de çokkk büyük acılar çekti. Ama çok şükür her acıyı birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden geldi. Çünkü Yüce Türk Milleti her felakette yardıma muhtaç insanlar için canla başla çalışmaktan geri kalmıyor. 

Devletimiz tüm imkanlarını seferber ederek, deprem bölgelerine ivedilikle giderek, depremden etkilenmiş ve göçük altında kalmış vatandaşımızın yaralarını sarmaya çalışıyor. 

Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yiz. Bizler Türk Milleti’yiz. Bizler hep beraber koskoca bir Türkiye’yiz. Bu felaketin de üstesinden geliriz evelallah. Bizler bir ölür bin diriliriz. Bizler küllerimizden doğarız. 

Bizler Türk Milleti olarak metanetli olalım. Sabredelim. Ve her halimize şükredelim. Çünkü beterin beteri var. 

Saygılarımla!

YORUM YAP