DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

HALİLİYE BELEDİYESİ İLE GENÇLER ÜNİVERSİTE HAYALLERİNE KAVUŞUYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
HALİLİYE BELEDİYESİ İLE GENÇLER ÜNİVERSİTE HAYALLERİNE KAVUŞUYOR
0

Haliliye Belediyesi, üniversite sınavına hazırlanan gençleri hayallerine kavuşturmaya devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi düzenlenen deneme sınavları ile öğrenciler, kendilerini ölçme şansı yakalıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın gençliğe ve eğitime önem verilmesi yönündeki talimatlarıyla Haliliye Belediyesi’nin geleceğe yatırımları sürüyor.

Eğitime öncelik veren projelerle gençleri hayallerine hazırlayan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, bünyesindeki kütüphane, okuma salonları ve etüt merkezlerinin yanı sıra ücretsiz dershane hizmeti veren üniversiteye hazırlık kursu ile öğrencileri sınav maratonunda yalnız bırakmıyor. Üniversiteye hazırlık kursunda uzman eğitmenler eşliğinde konu anlatımları ve soru çözümlerine katılan öğrenciler, düzenli olarak yapılan Alan Yeterlilik Testi ve Temel Yeterlilik Testi ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi kendini ölçme şansı yakalıyor. Haftanın 3 günü düzenlenen ve ÖSYM formatının uygulandığı deneme sınavı ile eksik konularını ve yanlışlarını görme şansı yakalayan kursiyerler, hayallerine daha emin adımlarla hazırlanıyor. Yıl boyu faydalandıkları üniversiteye hazırlık kursunda ücretsiz deneme sınavlarıyla kısa süre içerisinde net sayılarını artırdıklarını ifade eden gençler, sunulan imkanlar dolayısıyla Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyor.

Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise ücretsiz dershane hizmetinden yararlanmak ve deneme sınavlarına katılmak isteyen öğrencilerin, Cengiz Topel İlkokulunda kayıt oluşturabilecekleri kaydedildi.

 

 

YORUM YAP