DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hizmet Yalnızca Seçim Zamanı Yapılmaz

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hizmet Yalnızca Seçim Zamanı Yapılmaz
0

Hizmet, ekonomide fiziksel özelliğe sahip malın tersine, elle tutulamayan ve saklanması mümkün olmayan, insan ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak üretilen veya organize edilen, turizm, haberleşme, danışmanlık gibi faaliyetlerdir.

Hizmetin tarifini yaptıktan sonra şimdi. asıl konumuza dönelim.

Kıymetli okuyucularım,

Şimdi diyeceksiniz ki hizmet konusu nereden aklınıza geldi Ayhan bey. Hizmet konusu nereden mi aklıma geldi hemen anlatayım .Malumunuz üzerine yerel seçimlere çok az bir süre kaldı. Belediyeler harıl harıl çalışıyor!

Zaten nedense belediyeler hep seçim zamanı çalışıyor. Yok mu belediyeler halka hizmet ediyor. Aslında belediyeler halka hizmet etmiyor, resmen göz boyuyor. Bu arada gerçekten halka hizmet eden, halkın hizmetkarı olan belediye başkanları da var. Bu sözlerim gerçekten hizmet eden başkanlara değil. Lütfen onlar üzerine alınmasın.

Benim ifade ettiğim ve eleştirdiğim yan gelip yatan ayrıca o koltukları boş yere meşgul eden belediye başkanlarına. Benim sözüm halka hizmet etmek için o koltuklara oturup, hiçbir şey yapmadan halkın parasını yiyen belediye başkanlarına. İşini layıkıyla yerine getiren belediye başkanlarına bir sözümüz yok. Onlar başımızın tacıdır. Onların başımızın üstünde yeri vardır. 

 Şimdi konuyu biraz daha açalım…

2019’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek göreve başlayan Ekrem İmamoğlu, mitinglerde ve programlarda bol keseden atıyor, halkın gönlüne girmek için üç maymunu oynuyordu. Öyle vaatler veriyordu ki, öyle sallıyordu ki , dinleyenler ağzı açık bir şekilde dinliyordu. Atalarımızın dediği gibi;” Bekara karı boşamak kolaydır “…

Seçim sürecinden ve seçim meydanlarında, ayrıca yaptığı mitinglerde halka şirin görünmek için her yolu deneyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, halkın oylarını almak için her yolu denedi. Öyle vaatler veriyordu ki, öyle sallıyordu ki kendisi bile inanıyordu bu yalanlarına. Ama sonra ne oldu? Balon gibi patladı. 

Sözde İstanbul halkına hizmet etmek için belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu, bırakın halka hizmet etmeyi, İstanbul halkını hayattan bezdirdi Nasıl bezdirmesin ki. Doğru giden ve doğru işleyen hiçbir şey yok. Hizmet eden, doğru işleyen hiçbir kurum yok; İETT otobüsleri yolda kalıyor, kaza yapıyor ya da durup dururken alev alıyor. Bir de düz yolda giderken freni patlıyor. Bu problemler yüzünden, İstanbul’da yüzlerce sorun yaşayan ve mahsur kalan insanlar görüyoruz. İETT otobüsleri yüzünden İstanbul’da insanlar rezil kepaze oldu. Rezil kepaze olmayada devam ediyor. Buna bir dur demek lazım. 

Son yıllarda İstanbul’da bir çok sel baskınları meydana geldi. Her sel baskınında İstanbul’da yaşayan insanlar yollarda ve evlerinde mahsur kaldılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi meteorolojinin uyanmasına rağmen hiçbir önlem almadı. Sel baskınları karşısında aciz kaldılar. Bırakın önlem almayı, çözüm dahi bulamadılar. Zaten ne zaman İstanbul’da sel baskınları olsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ya tatilde, ya da boğaz manzaralı restorantlarda ziyaret çekmede. Oh gel keyfim gel. Kim takar İstanbul vatandaşlarını. Kim tutar İstanbul’un sorunlarını.

Yalnız sel baskınlarında değil, kar felaketlerinde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yine İstanbul halkına hizmet etmek yerine tatil yapmayı tercih ediyor. Sanki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatil yapmak için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş. Bugüne kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hiçbir süreci yönetemedi. Kriz yönetimi oluşturmadı. Sorunlar ve felaketler karşısında çözüm yolu bulamadı. 

Zaten çözüm yolu bulacak ve kriz yönetimi oluşturacak kapasite de yok ya. Kısacası lay lay lom yaparak, tatil yaparak belediye başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu, tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak mı bunu çok merak ediyoruz. Ya da hangi yüzle İstanbul halkının karşısına çıkacak onu da çok merak ediyoruz. 

Tabi ki her başkan , her milletvekili , her siyasetçi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti için canını dişine takan, halk için saçını süpürge eden , halka hizmet etmek için canla başla çalışan ve gecesini gündüzüne katan milletvekilimiz de var; Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu gibi.

Yalnızca İstanbul’da sel baskınları ve felaketler yaşanmıyor. Kocaeli’de de sel baskınları ve felaketler yaşanıyor. Ama Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu tatil yapmak yerine, anında olay yerine intikal ederek, kriz yönetimi oluşturuyor ve krizi yerinde yönetiyor. Sel baskınlarından etkilenen vatandaşımızın yanında olarak, devletimizin tüm imkanlarını sınırsızca kullanıyor. Yani Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu tatil yapmak yerine halkın içinde bulunmayı ve halkın hizmetkarı olmayı seviyor. 

Ne hikmetse Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’na tatil yapmak nasip olmuyor! Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun da tatil yapma hakkı var. Radiye Sezer Katırcıoğlu’da tatil yapmayı, deniz kenarında elinde soğuk içecekle keyif yapmayı biliyor. Sanki yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mu keyif çatmayı biliyor? 

Radiye Sezer Katırcıoğlu’da keyif çalmayı iyi biliyor. Radiye Sezer Katırcıoğlu’da tatil yapmayı iyi biliyor. Fakat Radiye Sezer Katırcıoğlu tatil yapmak yerine Ağustos sıcağında , 40 derece sıcağın altında çiftçilerimizle birlikte hasat yapıyor.  Hatta ve hatta hasta olduğunda bile dinlenmek yerine, yatağında  yatmak. yerine halkın içinde olmaya devam ediyor. 

Yani kısacası sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu. keyif yapmak, yan gelip yatmak yerine yaz kış demeden sahalarda, halka hizmet etmek için canla başla çalışıyor. Ama bir fark var; Sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi yalnızca seçim zamanı sahalara inmiyor ve seçim zamanı çalışmalar yapmıyor. 

Hizmet seçim zamanı yapılmaz. Hizmet her zaman yapılır. Hizmet gece gündüz, yaz kış demeden yapılır. Hizmet göz boyamak için değil, hizmet gerçek anlamda ve layıkıyla yapılır. 

Bu ülke için taş üstüne taş koyan tüm siyasetçilerin ve tüm belediye başkanlarının, ayrıca tüm milletvekillerimizin başımızın üstünde yeri vardır. Bizim meselemiz ve bizim eleştirilerimiz belediye başkanı olup hiçbir şey yapmayan, yan gelip yatan belediye başkanlarına. İşini layıkıyla yerine getiren belediye başkanlarına bir sözümüz yoktur. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP