DOLAR 32,5480 % 0.67
EURO 35,1505 % 0.18
STERLIN 41,8210 % 0.75
FRANG 36,4235 % 0.66
ALTIN 2.406,97 % 0,67
BITCOIN 66.749,99 -2.115

İsrail – Filistin Savaşı Ne Zaman Bitecek?

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsrail – Filistin Savaşı Ne Zaman Bitecek?
0

İsrail ile Filistin arasında ki savaş son hızıyla devam ediyor. Dünya’nın gözü önünde 30 binden fazla sivil insan katledildi. Hele o masum çocukların katledildiği görüntüler var ya, içimizi acıtıyor ve yüreğimizi dağlıyor. Ne acı bir durum ki, Dünya’nın hiçbir ülkesinde bir tek müdahale, bir tek tepki yok. Bir tek Türkiye, İsrail ile Filistin arasında ki savaşın sona ermesi için diplomatik savaş veriyor.

Aslında İsrail ile Filistin arasında ki savaş yeni değildir. Çok uzun yıllar öncesine dayanıyor. Her iki ülke, Orta Doğu’da kendi haklarını korumaya ve kendi egemenliklerini savunmaya yönelik bir hareketin düşüncesiyle başladı. Ve bu düşünce uzun yıllar devam edecek bir çatışmanın yaşanmasına sebep oldu.

İnsanlık resmen komaya girdi !

Birleşmiş Milletler Örgütü susuyor!

NATO Üyesi Ülkeler susuyor!

İslam Ülkeleri susuyor!

İslam Toplulukları susuyor!

Kısacası insanlar susuyor…

Bir tek Türkiye Cumhuriyeti Devleti susmuyor.

Bir tek Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu susmuyor.

Hem insanlık , hem de insanlar komaya girmiş. Dünyanın gözü önünde on binlerce masum insan acımasızca katlediyor. Hem de vahşice katlediliyor. Kısacası Gazze’de büyük bir vahşet var. Gazze’de ki masum insanların yiyecek ve içecekleri yok. Yani su ve gıdaları yok. Elektrikleri yok, tedavi edilmeleri için hastane ve ilaç yok. Yalnızca ölüm var. İnsanlar, çaresiz bırakılmış durumda. İnsanlar çaresiz içinde ölümü bekliyorlar.

Çünkü yapabilecekleri hiçbir şey yok. İnsanlar, çaresizce ölümü bekliyor. Bir tek Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Filistin’e maddi ve manevi yardımlarda bulundu. Ayrıca ilaç ve giysi yardımında bulundu. Hükümetimiz, Filistin’e hala yardımlarını sürdürüyor. Filistin’e destek vermek için ülkemizde birçok miting düzenledi. Milyonlarca vatandaşımız Filistin’e destek yürüyüşü yaptı. Filistin’e destek yürüyüşüne katılan AK PARTİ Kocaeli Milletvekili, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyon Üyesi ve Çocuk Hakları Alt Komisyon Başkanı sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun üzüntüsü yürekleri dağladı. Gözlerinden yaşlar süzülüyordu. 

Gazze’de katledilen masum çocuklara farkındalık yaratmak ve tüm Dünya’nın dikkatini çekmek için, ülkemiz adına birçok programa ve mitinglere katılan Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, bu konuda çok büyük uğraşlar verdi. Hala da vermeye devam ediyor. 

Ey katil Amerika Birleşik Devletleri!

Ey katil İsrail!

Amerika Birleşik Devletleri’nin işgal etmediği tek ülke Türkiye’dir. Dünya’nın en güçlü ve en büyük ülkelerinden birisi olan Amerika Birleşik Devletleri, tüm Dünya’ da dengeleri kuran, Dünya’nın oyun kurucusu olan, Dünya’da ekonomik anlamda dengeleri değiştiren, ülkelere demokrasi getirmek yalanıyla kan gölüne döndüren bir ülkedir. Amerika Birleşik Devletleri ‘nin sözde demokrasi getirdiği ülkeler ! Irak, Lübnan ve Suriye… Büyük bir sefalet, büyük bir acı, büyük bir perişanlık, açlık ve susuzluk, büyük bir rezillik, dul kalan anne ve babalar, ayrıca babası bile belli olmayan yetim ve öksüz çocuklar.

Amerika Birleşik Devletleri savaşın bitmesini istemez ki!

Çünkü İsrail ile Filistin arasında ki savaş Amerika Birleşik Devletleri’nin de işine geliyor. Çünkü Amerika, İsrail’e silah ve mühimmat satıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik anlamda en büyük gelirlerinin başında savunma sanayi bakımından ihraç ettiği silah, mühimmat, uçak, füze geliyor. Ve Amerika Birleşik Devletleri, bunlardan çok büyük paralar kazanıyor. Amerika Birleşik Devletleri savaş bitsin ister misi ? Tabi ki istemez. İstemiyor da.

Zaten Orta Doğu’da karışıklık yaşanmayan tek ülke kaldı; Türkiye Cumhuriyeti Devleti…

Dünya ‘da büyük bir silahlanma var. Devletler, savunma sanayisi bakımından çok güçlü olmak için, özellikle de hava savunma sistemleri ve insansız hava araçları ile güçlü bir ordu kurmak istiyor ve sürekli olarak silah, mühimmat, savaş uçakları, insansız savaş uçakları, füzeler, savaş gemileri satın alıyorlar. O yüzden de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ de savunma sanayisini güçlendirmek için ve tedbirli olunması için savunmasını güçlü hale getiriyor.

Son yıllarda savunma sanayisini çok güçlendiren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, özellikle de tamamen yerli üretimimiz olan İHA ve SİHA ile, uçak gemileri ile, savaş uçakları ile, silah ve mühimmat ile tüm Dünya’nın dikkatini çekiyor. Zaten bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olmasına engel olmak için uğraşıyorlar. Bu nedenle ülkemize sürekli olarak ekonomik baskılar yapıyorlar. Ve bu yüzden de ülkemizde bir kaos ortamı ve karışıklık çıkarmak istiyorlar. Ama başarılı olamıyorlar. 

Çünkü eski Türkiye yok artık. Her alanda çok güçlü bir Türkiye var artık. Hem ekonomik anlamda, hem askeri anlamda, hem de savunma alanında çok güçlü bir Türkiye var. En önemlisi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve hükümetimize sahip çıkan bir millet var ; ” Türk Milleti var”

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , Yorumcu, Şair, 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP