DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.919,99 -0.119

İstanbul’da kar nedeniyle yola park edilmiş araçlarını çekmeyenlere uyarı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul’da kar nedeniyle yola park edilmiş araçlarını çekmeyenlere uyarı
0

Hadımköy Yolu Caddesi gişeler istikameti boyunca sürücüleri tarafından yol kenarına bırakılan araçlar trafiği engellerken, Vali Yerlikaya, park etmiş araçların sahiplerince acilen çekilmesi gerektiğini bildirdi.

 

Hikmet Faruk Başer, Metin Tokgöz, Abdülkerim Güzel, Fatih Çağlar Demirbaş, Kübra Kara, Lale Bildirici Büyükkarakaya   |AA

 

İstanbul’da yoğun kar yağışı sonrası cadde ve kaldırımlarda oluşan buzlanmanın etkisiyle pek çok ilçede vatandaşlar yürümekte zorluk çekti. Bazı vatandaşlar tuzlanmayan kaldırımlarda kayarak düştü. Sabah saatlerinde işe gitmek için yola çıkanlar, üst geçitlerde merdiven korkuluklarına tutarak yürümeye çalıştı.

 

Asya ve Avrupa yakalarındaki pek çok ilçede kaldırım ve bazı üst geçitler buz tuttu. Vatandaşların yürümekte zorlandığı yerlerdeki buzlar, kimi yerlerde esnaf tarafından kırılarak temizlenmeye çalışıldı. Pek çok ilçede ara sokaklar, yokuşlar ve ana arterlere bağlanan yollarda da yoğun buzlanma görüldü.

 

Uzun süredir temizlenmeyen kar nedeniyle yolda kalan araçlarını kurtarmaya çalışan sürücüler, kürekle yolları temizledi. Vatandaşlar buz tutan kaldırımlarda yürümekte güçlük çekti. Üst geçitlere çıkmaya çalışan vatandaşlar, korkuluklardan destek alırken bazı vatandaşların kayarak düştükleri görüldü.

 

Esnaf da dükkanının önündeki karları kendi imkanlarıyla temizlemeye çalıştı.

 

Kağıthane’de büfe işleten Zafer Döngel, AA muhabirine, büfesinin önündeki buzları kürekle temizlediğini söyledi.

 

Döngel, “Yolu açtık, buzları temizliyoruz. Belediye bir bölümünü açmıştı, gerisini temizlemek bize kaldı.” diye konuştu.

Yola bırakılan araçlar trafiği engelliyor

 

Hadımköy Yolu Caddesi gişeler istikameti boyunca sürücüleri tarafından yol kenarına bırakılan araçlar nedeniyle iki şeritli yolda trafik tek şeritten sağlanıyor.

 

Polis ekipleri trafik akışının düzenli sağlanması için çalışma yaparken, bazı sürücüler de karla kaplanan araçlarını kendi imkanlarıyla bulunduğu yerden çıkarmaya çalışıyor.

 

Yolda kalan araçlar yaklaşık 1,5 kilometrelik mesafe boyunca Edirne istikametinde trafiği aksatırken, Ankara istikametinde ise birkaç noktadaki sıkışıklık dışında trafik akışında herhangi bir aksaklık yaşanmıyor.

 

Yolda bazı sürücülerin ters yönden gitmeye çalışması da trafiği olumsuz etkiliyor.

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kıymetli hemşehrilerim, Hadımköy Gişeler ve Arnavutköy arasında park edilmiş kamyon, tır ve özel araçların sahipleri tarafından acilen çekilmesi gerekmektedir. Çekilmediği takdirde araçlar görevlilerce çekilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Bahçeşehir-Ispartakule bağlantı yolunda araçlar ilerleyemiyor

 

Bu arada önceki gün yolda kalan 3 İETT otobüsü ile bazı özel araçların ilerleyemediği Bahçeşehir-Ispartakule bağlantı yolunu açmak için ekiplerce çalışmalar başlatıldı.

 

Kar nedeniyle trafiğe kapanan ve bir elektrik direğinin de devrildiği yolda iş makineleri ve kar küreme araçları çalışma yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YORUM YAP