DOLAR 32,2061 % 0
EURO 35,0499 % 0.08
STERLIN 41,0117 % 0.23
FRANG 35,4241 % 0.04
ALTIN 2.516,21 % 0,62
BITCOIN 68.601,75 2.851

İstanbul’un Yıllardır Bitmeyen Çilesi…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İstanbul’un Yıllardır Bitmeyen Çilesi…
0

İstanbul’un yıllardır bitmeyen çilesi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve geldiğinden bugüne kadar İstanbul halkı aynı şarkıyı dinliyor;” Çile bülbülüm çile. Çileeeee “… İstanbul halkı bu şarkıyı dinlemek istemiyor artık. Hatta yeter artık diyerek, feryat ediyor. 

İstanbul halkının büyük umutlar bağlayarak oy verdiği Ekrem İmamoğlu, hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Böyle olacağı belliydi zaten. Ama maalesef İstanbul halkı bunu çok geç anladı. Ekrem İmamoğlu’na oy verdiğine bin pişman olan İstanbul halkı, Ekrem İmamoğlu’n bir an önce gitmesini istiyor. 

İşim gereği günde yüzlerce insanla bir araya geliyor ve sohbet ediyoruz. Herkesin ortak düşüncesi ve ortak kanaati Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından bir an önce gitmesi. Hatta,” Elim kırılsaydı da Ekrem İmamoğlu’na oy vermeseydin keşke ” diyen binlerce insan tanıyorum. Çünkü bu cümleleri hemen hemen her gün işitiyorum.

Seçim döneminde ” İstanbul Kazanacak ” sloganı ile İstanbul halkından oy isteyen Ekrem İmamoğlu, seçim sonrası ” İstanbul Kazandı” diyerek, zafer çığlıkları atmıştı. Ekrem İmamoğlu çok haklı! Evet İstanbul kazandı! 

Ama İstanbul ne kazandı ?

Pis kokular saçan Haliç denizini kazandırdı. 

Tüm yolların köstebek çukuru olmuş yollar kazandırdı. 

Yap boz tahtası haline gelmiş kaldırımlar kazandırdı. 

Yıkık dökük çocuk parkları kazandırdı.

Yollarda bozulan, yollarda freni patlayan, yollarda kaza yapan, yollarda kendi kendine alev alan İETT otobüslerini kazandırdı. 

Kar, kış felaketi sebebiyle yollarda mahsur kalan insanların yaşam mücadelesinde ki rezilliğini kazandırdı.

Meteorolojinin uyanmasına rağmen hiçbir önlem almadığı için, yollarda araçları ile sandal gibi yüzen, sel baskınları yüzünden evleri su altında kalan, eşyaları çöp yığınına dönen insanların çaresizlik içinde kaldığı ortamlar kazandırdı.

Her felakette ya tatilde, ya da boğazda yemek ziyafeti çeken bir başkan kazandırdı. 

Seçim sürecinden halkın içinde olan, daha sonra da halktan uzaklaşan ve haltan tamamen kopmuş bir belediye başkanı kazandırdı.

Seçim zamanı yaklaştıkça Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler hummalı bir çalışma yapıyorlar! Aman Allah’ım her yerde bir çalışma yapıyorlar! Bazı bölgelere yollar kazılıp, tekrar asfaltlama yapılıyor. Bazı yollarda parke taşları sökülüp, yenisi tekrar döşeniyor. Çevre düzenlemesi yapıyorlar… Say say bitmiyor! 

Sanki hizmet sadece seçim zamanı yapılır. Seçim olmadığı zamanlarda yan gelip yat, seçimler yaklaştığında da sözde çalışıyor edasıyla orayı burayı kazarak, düzeltmeler yap. Ne diyelim,”Dağ fare doğurdu “…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir zahmet klimalı odandan bir kalkın da belediyecilik nasıl yapılırmış Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Tahir Büyükakın’dan öğrenin. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Tahir Büyükakın, makam koltuğunda bir dakika bile oturup keyif çatmıyor. Sürekli Kocaeli halkının içinde olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sn; Tahir Büyükakın, halkın hizmetkarı olmaktan ve halkın dertlerini çözmekten büyük bir mutluluk duyuyor. Ne mutlu ki Kocaeli halkına Tahir Büyükakın gibi bir belediye başkanları, Radiye Sezer Katırcıoğlu gibi milletvekilleri var. 

Çıktığı programlarda esip gürleyen, mangalda kül bırakmayan Ekrem İmamoğlu, sanki çok başarılı bir hizmet etmiş havasıyla caka satıyor. Ne demişler,”Boş davulun sesi çok çıkar “…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir zahmet kafanı kumdan çıkartın da siyaset nasıl yapılırmış , hizmet nasıl yapılırmış Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu’n dan bir feyz alın.  Kocaeli Milletvekili sn; Radiye Sezer Katırcıoğlu, yalnızca seçim zamanı değil, seçim olsun, ya da olmasın her zaman sahada ve halkın içinde. Yaz kış demeden, gece gündüz demeden sürekli olarak halkın içinde, halkın dertlerini dinliyor ve çare olmak için canla başla çalışıyor.  Hasta olmasına rağmen yine de hizmet etmek amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyor. 

Aslında anlatacak, yazılacak ve konuşulacak o kadar çok sorun var ki. Hangi birini sayalım ki. Bunları anlatmaya, yazmaya sayfalar yetmez. İnsan biraz utanır ya. İnsan biraz sıkılır ya. İnsan biraz çekinir ya. Bunlar da ne utanma, ne sıkılma, ne de çekinme var. 

Sözün özeti olarak, İstanbul halkı eğriyi doğruyu gördü. İstanbul halkı iyiyi kötüyü gördü. İstanbul halkı güzeli çirkini gördü. İstanbul halkının önümüzde ki seçimlerde tavrı ve oy tercihi bu sefer çok farklı olacaktır. 

Belki Ekrem İmamoğlu’na göre kendileri kazandı. Ama İstanbul’un ve İstanbul halkının kaybettikleri ne olacak? Boşa geçen tam beş yıl. Heba olan tam beş yıl. Umutların yok olduğu, umutların çalındığı ,yarınların çalındığını tam beş yıl.

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP