DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

Kandıra’mızın İlk Defa Doçent Doktor Ünvanlı Belediye Başkanı Olacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kandıra’mızın İlk Defa Doçent Doktor Ünvanlı Belediye Başkanı  Olacak
0

Hayata gözlerinizi açtığınızda başlar acımasız hayat. Başlarsınız dertlerle boğuşmaya; Eğitim hayatı, iş hayatı, alınan sorumluluklar, evlilik, geçim sıkıntısı, iş sıkıntısı, evlilik sıkıntısı, çocukların sorumlulukları… Sıkıntılar ve sorunlar bir ömür boyu böyle devam eder . Ne zamana kadar mı? Ta ki ölene kadar…

Bazı insanlar vardır ki, iyi bir eğitim almış, aile sorumluluklarını yerine getirmeyi başarmış ,iyi bir öğretim üyesi olmuş, hatta ve hatta kariyerine doçentlik unvanını katmış…

Bununla birlikte sosyal sorumluluk alarak, ÖZEL HARUN ÖZTAŞ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ‘ni açarak, özel çocuklara eğitimler vermeyi kendine görev edinmiş insanlar da var.

Kandıra merkezi ve köyleri dahil olmak üzere, ayrıca Sakarya merkezi, Sakarya ilçeleri , Sakarya köyleri dahil olmak üzere, tüm özel çocuklara eğitimler veren Doçent Doktor Harun Öztaş, bizzat kendisi ve eğitmen kadrosu olarak çok ulvi görevi yerine getirmek için yoğun bir mesai harcıyor. 

Tüm Kandıra’mızın ve Sakarya halkının gönlünde taht kuran ve herkes tarafından sevilen ve sayılan Doçent Doktor Harun Öztaş, halkın teveccühü ile Kandıra Belediye Başkan Adayı olarak ismi anılmaya başlandı bile. Halkın özlediği Başkan modelini bünyesinde barındıran Doçent Doktor Harun Öztaş, çok yakın bir zamanda Profesör unvanını alacaktır. 

Uzun yıllardır eğitim camiasında eğitimler veren, ayrıca sürekli olarak kendini daha çok geliştirmek için farklı farklı üniversiteler bitiren Doçent Doktor Harun Öztaş’ Kandıra Belediye Başkanlığı çok ama çok yakışacaktır. Bu arada unutmadan ifade edeyim; Kandıra’mızın ilk defa Doçent Doktor ünvanlı bir belediye başkanı olacaktır. Çok az bir süre sonra Profesör unvanına da sahip olacaktır.

2019’daki yerel seçimlerde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı sürecinde kader birliği yaptığımız, kardeşim, arkadaşım, kıymetli dostum, Doçent Doktor Harun Öztaş’a Kandıra Belediye Başkanı olmak çok yakışacaktır. Kandıra halkına hizmet edecek ve gönülleri fethedecek bir kişidir. Doçent Doktor Harun Öztaş’a görev verildiği takdirde başarılı olacağından hiçbir endişemiz ve şüphemiz yoktur. Kandıra’nın evladı Ayhan Yalçın olarak Doçent Doktor Harun Öztaş’ın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. 

Diğer adaylara göre, Kandıra Belediye Başkan adaylarından on sıfır önde başlayan Doçent Doktor Harun Öztaş, hazırladığı projeleri ve ekibiyle Belediye Başkanlığına tam olarak hazırdır. İyi bir eğitimi, kariyerli bir geçmişi ve doçentlik unvanı ile Türkiye dahil olmak üzere, Kocaeli ve Kandıra İlçesinde adından oldukça bahsedilecek olan Doçent Doktor Harun Öztaş, Kandıra’mızın medarı iftiharı olacaktır. Bundan kesinlikle eminiz.

30  yıldan fazla bir süredir uluslararası şirketler dahil, bir çok şirkette üst düzeyde yöneticilik yapmak nasip oldu. Kariyerime Genel Müdürlük, CEO ‘luk, Belediye Başkan Aday Adayı, Gazetecilik ve Köşe Yazarı unvanlarını katmak nasip oldu. İnsandan anlarım ve insanları iyi tanırım. O yüzden Doçent Doktor Harun Öztaş hakkında net bir ifade ile ve kendisini iyi tanıdığım için rahat rahat yazıyorum. 

2024 yılında yapılacak yerel seçimlere çok az bir süre kaldı. Daha şimdiden adaylar nabız yoklamaya başladı bile. Belediye Başkan Aday Adayı olacak ve şimdiden adını dillendiren bir çok isim var. Belediye Başkan Aday Adayı olacak siyasetçilerin adı geçen bazı siyasetçilerin adları ; Adnan Turan ( mevcut Kandıra Belediye Başkanı) Cengiz Kan (Kandıra Belediye eski Başkanı), Erol Ölmez ( AK PARTİ Kandıra İlçe eski Başkanı) , Murat Batmaz ( 2019’daki yerel seçimlerde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı), Erhan Öztürk ( 2019’daki yerel seçimlerde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı), Yakup Karaaslan (2019’daki yerel seçimlerde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı) … Şu an itibariyle Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı olarak adları geçen siyasetçilerin bazıları bunlar. Tabi ki bu isimler artacaktır.

Yukarıda ifade ettiğimiz kişiler içinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı olmak için nabız yoklamaya başlayan siyasetçilerin içinde ismi dikkat çeken tek bir siyasetçi var; Doçent Doktor Harun Öztaş. Peki niye mi? Öncelikle eğitim ve kariyer anlamında Doçent Doktor Harun Öztaş, yukarıda ifade ettiğimiz siyasetçilerin içinde en dikkat çeken bir başkan adayıdır. Diğer adaylarda böyle bir eğitim ve böyle bir akademik kariyer yoktur. Ayrıca Doçent Doktor Harun Öztaş’ın iyi bir ekibi ve iyi bir takımı , ayrıca Kandıra için bir çok kayde değer projeleri vardır. Bunları nereden mi biliyorum? Doçent Doktor Harun Öztaş ile sürekli olarak istişare toplantıları yapıyoruz. Harun Öztaş’ı çok yakından tanıyorum. Bununla birlikte diğer adayları da tanıyorum.

Sözün özeti olarak…

Uzun yıllardır gazeteci, yazar ve köşe yazarı olarak bir çok gazetede yazılar yazıyorum. Gazeteci olarak yalnızca gerçekleri yazıyorum. Yanlı haber yapmıyorum. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyorum. O yüzden Doçent Doktor Harun Öztaş hakkında ifade ettiğimiz tüm yorumlarınız doğru ve nettir. Ne bir eksik , ne bir fazladır. 

Bu vesile ile Kandıra Belediye Başkan Adayı olarak ismi anılmaya başlanan, hatta ismi geçen Doçent Doktor Harun Öztaş’a şimdiden başarılar diliyoruz. Ayrıca Ayhan Yalçın olarak tüm tecrübelerimizle, makam mevki beklentisi içinde olmadan yanında olduğumu belirtmek istiyorum. 

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP