DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074

KARAKÖPRÜLÜ KADINLARDAN BAŞKAN BAYDİLLİ’YE TEŞEKKÜR

Yayınlanma Tarihi : Google News
KARAKÖPRÜLÜ KADINLARDAN BAŞKAN BAYDİLLİ’YE TEŞEKKÜR
0

Karaköprü Belediyesi bünyesinde hizmet veren Atakent Kurs Merkezinde kadınlar açılan dikiş kursunda zanaat öğrenirken, kendilerine imkân sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler

Karaköprü Belediyesinin KARAMEK (Karaköprü Mesleki Eğitim Kursları) kapsamında Atakent Mahallesinde açtığı kurs merkezinde kadınlara yönelik dikiş ve giyim eğitimi veriliyor. Kurslarda dikiş makinesi kullanımı, kumaş çeşitleri, kesim teknikleri ve giyim konularında eğitimler alan kadınlar kurslarda öğrendikleriyle kendi kıyafetlerini dikebiliyor. Ayrıca kadınlar ürettiği ürünleri satılarak aile bütçelerine de katkı sağlıyor.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, özellikle ev hanımlarının sosyal yaşama katılımına önem verdiklerine değinerek açtıkları kurslarla birlikte kadınların boş zamanlarında hem mesleki eğitim almasının hem de sosyalleşmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Başkan Metin Baydilli, “Karaköprü’müzün her anlamda gelişimi için yeni projeler ve hizmetlere imza atarken sosyal belediyecilik faaliyetlerinden de geri durmuyoruz. Atakent Mahallemizde yaşayan ev hanımları için açtığımız kurs merkezimiz dikiş ve giyim konusunda mesleki eğitim almak isteyen hanımlardan yoğun ilgi görüyor. Zamanını böyle güzel faaliyetlerle değerlendirip kurslarımıza katılım gösteren tüm hanımlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kurslarda güzel bir ortam olduğunu ve verimli zaman geçirdiklerini ifade eden kursiyerler, “Karaköprü Belediyesinin açtığı kurslara katılarak meslek öğreniyoruz. Bunun yanında kendi kıyafetlerimizi dikerek aile bütçesine katkı sağlıyoruz. Bizlere bu imkânı sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye çok teşekkür ederiz” dediler.
KARAMEK kurslarına katılmak isteyen kadınlar www.karamek.com adresinden başvuru yapabilirler.
 
 
 

 

YORUM YAP