DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

Kongre Bile Yapamayan Parti Hükümeti Nasıl Yönetecek?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kongre Bile Yapamayan  Parti Hükümeti Nasıl Yönetecek?
0

Kıymetli okuyucularım, 

Bugün sizlere CHP’ nin yaptığı siyaset hakkında, izlediği siyasi yol haritası hakkında  ve sürdürdüğü siyasi politikalar hakkında yorum yapmak istiyoruz. 

9 Eylül 1923 yılında kurulan, kısa adı CHP olan  Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulmuştu. Sözde siyasi faaliyetlerde bulunan bir siyasi partidir! 

Uzun zamandır CHP içinde büyük huzursuzluk var. Hatta parti içinde sürekli olarak kavga ve sürekli olarak bir kargaşa var. Hem iç huzursuzluk, hem de dış huzursuzluk var. Sürekli bir didişme var. Genel Başkan olmak için yarışan siyasetçiler, uzun zamandır birlikte yol yürüdükleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘nu ağır bir şekilde eleştiriyor, hatta ve hatta yerden yere vuruyorlar. Bu CHP ‘nin iç meselesi. Ve CHP’yi bağlar. Bizler buna karışamayız. 

CHP ‘nin amacı nedir?

CHP’nin amacı nedir? CHP’ nin derdi nedir? CHP ” nin hedefi nedir?… Tüm bunları anlamakta güçlük çekiyoruz. Hatta tüm bunları anlamıyoruz bile. Ama ne hikmetse CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi tüm bunları anlıyor!!!

Kısacası CHP’ nin hiçbir amacı ve hiçbir hedefi yok. CHP nin iktidar olmak gibi bir amacı ve derdi de yok. CHP’nin tek bir derdi ve tek bir hedefi var; AK PARTİ’ye eleştirilerde bulunmak, AK PARTİ’yi kötülemek. CHP’nin yaptığı siyaset “Çamur at izi kalsın ” mantığı ile siyaset yapmaktır. Çünkü bunun başka bir açıklaması olamaz. Çünkü siyaset bu mantıkla ve bu düşüncelerle yapılmaz. 

CHP kurultayı demek, kavga ve gürültü demektir. 

Maalesef CHP ‘de siyasiler birbirine yemekten başka hiçbir şey yapmıyor. CHP de sürekli bir kavga ve sürekli bir didişme var. Birlikte düşünmek ve birlikte hareket etmek gibi bir siyasi yapıları yok. Ayrıca iktidara gelmek gibi hiçbir düşünceleri ve hiçbir projeleri de yok. Aslında umutları da yok ya!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin amacı, düşüncesi ve  derdi ortalığı bulandırmak, kaos ortamı oluşturmak ve insanları birbirine kırdırmak ve insanların birbirine karşı düşmanlık içinde olmasını sağlamaktır. CHP’nin yaptığı siyaset ile siyaset asla yapılmaz. 

CHP’de siyasi kültür eksikliği var. 

Kahve ağzıyla siyaset yapılmaz. Siyasetin bir adabı ve bir kültürü vardır. CHP eski CHP değil. Aslında CHP kültürünü mahvettiler. Koskoca parti ne hale geldi. 

Zaten CHP’nin elinde bulunan belediyeler de aynı; Halka hizmet etmek yerine her yere heykel diken, hizmet yapıyormuş gibi yap boz tahtası haline gelen yollar ve sürekli değişen parke taşları, sürekli olarak yollarda bozulan ve kendi kendine alev alan İETT otobüsleri… Hangi birini sayalım ki!

Kurultay bile yapamayan CHP Genel Başkanı ve CHP siyasetçileri iktidara gelmek için seçmenlerden oy istiyorlar. Üç beş bin delegeye söz geçiremeyen, delegeler üzerinde baskı kuramayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti nasıl yönetecek acaba. 

Eyvah dağ fare doğurdu!…

Her kurultayda sandalyeler ve masalar havada uçuşuyor. Siyasetçiler birbirine ağır hakaretlerde bulunuyorlar. Hatta ve hatta siyasetçiler birbirine tekme tokat dalıyorlar. Kurultayı yönetemeyen siyasetçilere hükümet teslim edilir mi?

CHP Kocaeli İl Kongresi’nde de buna benzer olaylar oldu. Zaten ne zaman olmadı ki? Her zaman ki siyasetçiler birbirine ağır hakaretlerde bulundular. Yine her zaman ki ortalık karıştı. Birbirine sataşmalar, itişmeler ve kakışmalar… 

AK PARTİ yıllardan beri yüzlerce kongre yaptı. Sizler hiç AK PARTİ kongresinde kavga ve gürültü duydunuz mu? Duyamazsınız. Çünkü AK PARTİ teşkilatlarında saygı ve sevgi var. AK PARTİ teşkilatlarıda birlik ve beraberlik var. AK PARTİ teşkilatlarında Genel Başkan sn; Recep Tayyip Erdoğan’a saygı var. AK PARTİ teşkilatlarında ki herkes parti tüzüğüne uymak zorundadır. O yüzden de AK PARTİ ‘nin hiçbir kurultayında sandalyeler ve masalar havada uçuşmaz. CHP siyasetçilerinin AK PARTİ teşkilatlarında ki birlik ve beraberlik içinde yapılan kontrolleri örnek alması lazım. 

Bu gibi olaylar ve bu gibi durumlar CHP ‘de her zaman yaşandığı için hiç de şaşırmadık; Çünkü CHP’nin kültürü böyle. Çünkü CHP’nin siyaset anlayışı böyle. Çünkü CHP siyasetçilerinin siyaset yapma şekli böyle. Çünkü CHP’nin felsefesi böyle. Yapacak bir şey yok. Çünkü CHP’nin siyasi zihniyeti böyle. Ne diyelim Allah akıl fikir versin bunlara…

Saygılarımla!

Ayhan Yalçın 

Gazeteci, Yazar, Köşe Yazarı , 2019 seçimlerinde Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı, Sivil Toplum Lideri, Siyasetçi , İşletmeci, Satış Pazarlama uzmanı, Yaklaşık 50 farklı alanda eğitim ve sertifika sahibi, Eğitimci, Danışman, Genel Müdür, CEO

YORUM YAP