DOLAR 32,2002 % -0.02
EURO 35,0175 % -0.02
STERLIN 40,9419 % 0.07
FRANG 35,4043 % -0.01
ALTIN 2.521,65 % 0,84
BITCOIN 68.356,00 2.41

MAARİF PLATFORMU’NA BAŞARI ÖDÜLÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
MAARİF PLATFORMU’NA BAŞARI ÖDÜLÜ
0

Anadolu Gazeteciler Platformu (AGP), Ankara’da düzenlediği törende Maarif Platformu’na başarı ödülü verdi. Maarif Platformu adına açıklamada bulunan Eğitimci-Yazar, İş İnsanı Maksut Konyar, amaca hizmet eden bir STK olduklarını belirterek, “Maarif  Davası Türkiye’nin en önemli meselesi haline gelmiştir.” dedi.

Anadolu Gazeteciler Platformu (AGP), mesleklerinde başarılı olan isimleri ödüllendirdi. Ankara’da düzenlenen törende konuşan AGP Genel Başkanı Habip Çadırcı, “İnsan hayatında haklı övgünün ve takdirin gücü önemlidir. Hak eden insana takdiri esirgememeliyiz. Takdir edilmek, insanın yaptığı işe olan heyecanını ve şevkini arttırır. Yaptığı iş ve başarısı takdir edilen kişide, daha çok iş yapmak isteği ve başarma tutkusu uyanır. Buradaki kilit nokta, takdir gören kişinin kendini beğenmişliğini arttırmak ve egosunu beslemek değil, aksine onu, daha iyisini yapmaya teşvik etmektir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde maddi manevi katkıda bulunanlara teşekkür ediyor, ödül alan tüm değerlerimizi kutluyorum.” dedi.

MAARİF PLATFORMU AMACA HİZMET EDEN ÖNEMLİ BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR

Maarif Platformu adına açıklamada bulunan Eğitimci-Yazar, İş İnsanı Maksut Konyar, şunları söyledi:

“Geçen yüzyılı, kahir ekseriyetle demokratik cumhuriyet uygulamalarının değil bürokratik cumhuriyet uygulamalarının hâkim olduğu bir dönem olarak geçirdik. Halkın istekleri tam manasıyla maarif sistemimize yansımadı. ‘Milli bir maarif bilinciyle kendi eğitim modelimizi üretmenin vakti geldi.’ Ülkemize biçilen ve giydirilen eğitim düzenin en büyük psiko-sosyal, kültürel diğer bir ifadeyle ontolojik yanlışlıkları, önce eğitim sonra da medya ve bürokrasi üzerinden gerçekleşmektedir.

Türkiye Yüzyılı Projesi’nin en önemli basamağının yerli ve milli bir muhtevaya sahip eğitim sistemi ve müfredatı olduğunu düşünüyoruz. O yüzden eğitimden maarife, öğrenciden talebeye, öğretmenden muallime, ilimden irfana geçişi önceleyen, eğitimin bilgi meselesi olmaktan çıkarıp medeniyet meselesi haline getirilmesi için yerli milli eğitim modeli ülkemiz için acil önceliktir. ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunda son derece önemli 16 hedef olduğu halde eğitim felsefesi konusu göz ardı edilmiştir. Bu vizyonda, Türkiye’nin maarif davası en önemli meselesi haline gelmelidir.

Ana okuldan üniversiteye kadar lisans ve lisans üstü doktora ile tüm akademik süreçlerimizi her bakımdan iyi analiz eden analitik değerlendiren akademik süreçlerimize çok önemli pozitif katkılar sunan ve bu alanda çok sayıda ciddi çalışmalarla değerli mesailerini vakfeden eğitimci, yazar ve bilim insanlarından müteşekkil Maarif Platformumuz amaca hizmet eden önemli bir sivil toplum kuruluşudur.”

Daha sonra sahneye davet edilen isimlere plaketleri sunuldu. Yoğun katılımın olduğu törende Maarif Platformu’nun yanı sıra ödül alan isimler şöyle:

Prof. Dr. Cüneyt Yüksel (TBMM Adalet Komisyonu Başkanı), Ertuğrul Gazi Konal (İş İnsanı -Şehir Plancısı-MHP Milletvekili), Saffet Arıkan Bedük (Vali), Av. Mustafa Kuran (Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı), Prof. Dr. Özbay Güven (Gazi Üniversitesi/Spor Bilimleri Fakültesi), Pınar Eğitim KurumlarıFatih Şahingöz (TRT-YDKK Başkan Yardımcısı), Ahmet Görmez (TRT Haber Koordinatörü), Ahmet Ergen (NTV Ankara Temsilcisi), Gökhan Gerçek (Beyaz Tv Haber Koordinatörü), Dicle Canova (CNN Türk Ankara Temsilcisi), Hacer Boyacıoğlu (Hürriyet Gazetesi Ankara Haber Müdürü), Ercan Ata (DHA Ankara Spor Haberleri Muhabiri), Mustafa Kömürcü (Kanal 7 Cumhurbaşkanlığı Muhabiri), Murat Şahin (Akit Tv Yapımcı-Sunucu), Süreyya Aksoy (Adana İlkhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü), Tahir Günebakan (Urfanatik İmtiyaz Sahibi), Fırat Demir (İstiklal Gazetesi), Binnur Kılıç (Rota Tv), Erdoğan Arıkan (TRT Spor Spikeri), Dursun Erkılıç (Ank Haber), Kazım Erayabakan (Malatya Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi), Zeki Dağ (Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Vekili, Malatya Şube Başkanı), Prof. Dr. Nihat Karakoyunlu (Etlik Şehir Hastanesi/Üroloji), Doç. Dr. Fahri Maden (Hacı Bayram Veli Üni.Alevi Bektaşi Abd), Abdullah Keskin (Tarım Orman Bak. Genel Md. Yardımcısı), Canan Atlıhan (Enerji Bakanlığı- Daire Başkanı), Aerobik Gençler Trio Avrupa ŞampiyonuNevaf Kılıç (Uluslararası Sanayici ve İş İnsanı Derneği Genel Başkanı), Arif Çelik (Bestekar-Yorumcu).”

YORUM YAP