DOLAR 32,7154 % 1.35
EURO 35,0066 % 0.26
STERLIN 41,4961 % 0.57
FRANG 36,7316 % 1.7
ALTIN 2.448,82 % 2,42
BITCOIN 66.325,99 -0.563

MANAVGAT’TA TAMGA-KUT ANTALYA İL TEMSİLCİLİK BİNASI AÇILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
MANAVGAT’TA TAMGA-KUT ANTALYA İL TEMSİLCİLİK BİNASI AÇILDI
0

Uluslararası arama kurtarma ve yardım timi Tamga-KUT Manavgat’ta Fatma Düz başkanlığında oluşturduğu Tamga-kut timi ile gündemdeki yerini almıştı. Yaptığı çalışmalarla ekibine teşkilat hakkında bilgiler vererek onları her türlü felaketlere karşı hazırlayan Başkan Fatma, Tamga’nın Antalya il temsilcilik bürosunu Pazar günü sade bir törenle hizmete açarak Manavgat’a her türlü hizmete hazırız mesajı verdi.

Temsilcilik bürosu açılışına Ankara’dan Tamga Genel Sekreteri ve Başkanlık Sözcüsü Oya AYDIN, Operasyon ve hareket merkezinden sorumlu genel başkan yardımcısı Ali GÜRGEN, Üs yönetimden sorumlu genel başkan yardımcısı Sadık Çağlayan Duru, Lojistikten sorumlu Birim Koordinatörü Metin İşbakan, MHP ilçe Başkanı Nooman Enhoş, THK.Manavgat Şube Başkanı Hasan Arslan, Manavgat Tamga ekibi, konuklar bizzat, Tokat/Başçiftlik Hatıplı beldesi Belediye başkanı Murat Cengiz, Anadolu Büro-Sen Genel Başkanı Mustafa Topçu ise gönderdikleri çiçek ve başarı dilekleriyle katıldılar.

Çiçek ve çelenk gönderenler

Tamgakut Temsilciliği açılışına ayrıca belediye başkanı Şükrü Sözen ve Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal’ında çelenk gönderdikleri görüldü.

Kurdele kesilerek yapılan açılışta MHP ilçe Başkanı hayırlı olsun temennisiyle kurdelayı kesti.

Açılıştan önce Tamgakut Ankara Genel Merkezi Genel Sekreteri ve Başkanlık Sözcüsü Oya Aydın, Tamga-Kut Genel başkanı Yağız Kızılkaya’nın gönderdiği mesajı okundu. Tamgakut Antalya İl Temsilcisi Fatma Düz de yaptığı açılış konuşmasında, gönüllülük esasına göre bu teşkilatta görev alan arkadaşlarla oluşturdukları ekiple Manavgat için canla başla çalışacaklarını belirtti.

Tamgakut Kurucusu ve Genel Başkanı Yağız Kızılkaya açılış mesajında şunlara yer verdi:

Tamga Uluslararası arama, kurtarma, ailesinin kıymetli mensupları ;

Değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlarım.

Tamgakut’un yeni Antalya İl Temsilciliği binasının hayırlara vesile olmasını Rabbimden temenni ediyorum.

Antalya il temsilciliğimizin kuruluşundan bugüne kadar Tamgakut çatısı altında teşkilatımızın ve afet acil durumda hayat kurtarmak adına Milletimizin ve tüm canlılarımızın kurtulması uğrunda verdikleri mücadeleden ve bu yolda emeği geçenler Allah razı olsun diyorum.

Selam, sevgi ve saygılarımla. Antalya İl Temsilciliği binası açılışı hayırlı olsun. Tamgakut ekibine de başarılar dilerim.

Tamgakut Antalya İl temsilcisi Fatma Düz’ün açılışta ki konuşması ise şöyle:

Sayın Mülki amirlerimiz ve misafirlerimiz.

Öncelikle hoş geldiniz, şeref verdiniz..

Kurucu genel başkanımız Yağız Kızılkaya tarafından 13 mayıs 2018 tarihinde hazırlıklarına başlanan ve 17 haziran 2019 tarihinde yaptığı başvuru ile kurulmuş bulunan TAMGA-KUT (Uluslararası Arama-Kurtarma ve Yardım Derneği)un Antalya İl temsilciliğinin açılışına katılarak bizleri onurlandırdınız.

Var oluşundan beri ‘zalime yavuz, mazluma Yunus’ olan milletimizin son ve en güçlü temsilcisi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve aziz Türk Milletinin emrindeyiz. Gönüllülük esasına göre katılım sağlayarak çalışmaların sürdüren derneğimizin sadece Anadolu coğrafyası ile sınırlı kalmadan Türk dünyası ile de, dilde birlik, fikirde birlik, işte birlik hedefi ile hareket etmesi en temel davranış biçimimizdir.

Bu hedef etrafında gerekli olan birimlerini kurarak teşkilatlanmasını büyüten derneğimize gerekli ilgiyi göstereceğinizden emin olarak, tekrar hoş geldiniz, diyor, saygılarımı sunuyorum.

Ne mutlu Türküm diyene…

Kaynak: Mustafa Kutun (merhabaşelale.com)

 

YORUM YAP